Sanil Odesláno 26. červen 2023 Odesláno 26. červen 2023 Ahoj, mám větší problém s mojí 307... Každou jízdu mi teď škube na dálnici nad 90 km/h, že to se mnou hne až k čelnímu sklu pomalu (není to škubání jako když jsem měl vadné EGR, ale opravdu citelné). Nejdřív to dělalo po 8 km jízdy, kdy jsem se pak napojil na dálnici a při akceleraci nad 120 km/h to ani nechtělo zrychlovat, jak to škubalo a včera mi to udělalo i z kopce, když jsem nepřidával plyn. Co jsem dělal předtím, že jsem do nádrže při tankování dal STP čistič naftových motorů Pak se mi podařilo auto postavit v kopci s málo naftou a nešlo nastartovat, protože se to nějak zavzdušnilo a nešlo ani napumpovat balonkem naftu zpět, takže jsem musel auto otočit čumákem dolů (myslel jsem, že ten čistič nejdřív něco rozpustil a teď to neudrží naftu, ale potom jak jsem auto otočil, tak se pumpovalo v pohodě. Teď jsem tankoval opět plnou a dal jsem tam letní aditiva do nafty a stejně se to nezlepšilo. Diagnostika bez chyb (pouze P1351 žhavení a pak přídavné topení zkrat). Aktuální data po pravdě nevím jaká mám měřit ani jaký mají mít hodnoty. Zítra vyměním palivový filtr, jestli to nemůže být jím, ale ten jsem měnil tuším nějak před 2 lety a od té doby jsem najel tak 15-20tis km. Nemůžou to dělat vstřiky? Myslel jsem ,že se tam dostává vzduch a potřebuje se to pořádně odvzdušnit nejdřív, ale když mi jednou došla nafta na dálnici, tak žádné škubání nebylo a pouze to ztratilo výkon a rozsvítil se tachometr jak vánoční stromeček. Tak mě napadají jen vstřiky? Jenže to by taky nemělo škubnout tak razantně. Silentblok motoru nebo převodovky? Jenže to by škubalo častěji, ne? Díky moc za nápady.. Citovat
Havlicek.Lukas Odesláno 26. červen 2023 Odesláno 26. červen 2023 tak das cistic a divis se ze to nejede ? co kdyz to rozpustilo bordel v nadrzi a proste palivak se ucpal Citovat
Sanil Odesláno 26. červen 2023 Autor Odesláno 26. červen 2023 To by to dělalo ale pořád, ne? Tohle dělá občas.. Leda že by to bylo přicpané zatím jen trochu a různým průtokem se to tam zacpalo jen někdy? Citovat
Sanil Odesláno 9. červenec 2023 Autor Odesláno 9. červenec 2023 Tak po výměně oleje + paliváku to stejně občas dost cukne. Jestli spíš neodchází vstřik? Citovat
Sanil Odesláno 22. srpen 2023 Autor Odesláno 22. srpen 2023 Tak vyřešeno.. to cukání bylo čidlem kliky motoru. Diag to ukázala až teď, jinak bych na to ani nepřišel, takže kdyby to někomu z vás hodně škubalo, tak to vyměňte rovnou - nemusí dolu kupodivu ani řemenice, když je člověk šikovnější a stačí sundat kolo + podběh + trochu obrousit hrany čidla, aby tam sklouzlo. Hafity, Péťa, pavelu96 a 2 další ohodnotil 5 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.