Slepec86 Odesláno 27. červenec 2022 Odesláno 27. červenec 2022 (upraveno) Obracím se na vás s prosbou o radu. Měním kompletně celou brzdovou soustavu na zadní nápravě. Momentálně jsem u problémového kola, kde byl evidentně zaseknutý třmen, protože byla venkovní destička skoro celá, ale ta vnitřní už šla skoro "na kov". Nic jsem neřešil a objednal vše nové. Nový brzdový třmen jsem po vybalení vyzkoušel - krásně zlehka se pohybovaly vodící čepy. Po přišroubování na nápravu jsem s ním potřeboval pohnout do strany abych mohl nasadit destičky a ona zrada - třmen se nehýbe. Zkusil jsem to opatrně paličkou a lehký pohyb tam byl znát. Brzdovou trubičku ještě připojenou nemám. Udělal jsem něco špatně, nebo je chyba jinde? Upraveno 28. červenec 2022 uživatelem Slepec86 Citovat
Hafity Odesláno 27. červenec 2022 Odesláno 27. červenec 2022 Povol o půl otáčky upevňovací šrouby a znova zkus jak to chodí.... Pokud se to po povolení zlepšilo, tak bude křivá nějaká dosedací plocha.... To povolení je jen pro to vyzkoušení, nikoliv pro provoz.... Chip a ozzy56 ohodnotil 2 Citovat
Slepec86 Odesláno 27. červenec 2022 Autor Odesláno 27. červenec 2022 Dobrá, vyzkouším to zítra. Šrouby mám dotažený přesným momentem a jištěný Loctitem. Přestože jsem se snažil vše řádně očistit od koroze, mohl jsem něco přehlédnout. Každopádně díky za tip, dám zítra vědět... Citovat
HonzaC2 Odesláno 28. červenec 2022 Odesláno 28. červenec 2022 Jestli jsi měnil jen třmen a držák nechal stary, tak podle popisu jen te jedné destičky bude ten křivy držák třmenu i příčinou toho nerovnoměrneho sjeti. Kup novy a hotovo. Citovat
Slepec86 Odesláno 28. červenec 2022 Autor Odesláno 28. červenec 2022 Tak jsem si s tím dnes pohrál. Po demontáži jsem opět vše řádně očistil - dosedací plochy vypadají v pořádku. Po asi deseti různých pokusech, kdy se pokaždé třmen po řádném dotažení zaseknul, jsem ze zoufalství zkusil kouknout i na ten plech (neznám jeho přesný název - na fotce vlevo od třmenu). Samozřejmě byl ohnut do "vrtule". Nevěřil jsem, že by taková blbost zasekla celý třmen, ale srovnal jsem ho a opět smontoval. No a zase nic. Došlo mi ale, že s tím musel nějaký mechanik asi dost "slušně" zacházet, tak jsem ještě zkontroloval rozteč - no a samozřejmě byl lehce roztaženej. Po asi hodině rovnání jsem po montáži konečně slavil úspěch. Je to jediný díl, který jsem nesehnal nový, proto jsem jej použil. Tímto chci poděkovat @Hafity za "nakopnutí" správným směrem. Je to již třetí výměna brzdových třmenů na tomto voze během pár let, pokaždé kvůli zaseknutí na pravém kole. V servisech je vždy jen vyměnili, ale evidentně neřešili příčinu, ani netestovali jejich správnou funkčnost po montáži. Takže mi vlastně celou dobu jedno kolo brzdilo špatně. A pak se můžou servisáci divit, že si to lidi raději dělají doma sami. @HonzaC2 Myslel jsi držák destiček? Ten mám také nový, viz druhé foto. Hafity, Ferry a radim.1008 ohodnotil 3 Citovat
Slepec86 Odesláno 28. červenec 2022 Autor Odesláno 28. červenec 2022 Aha, myslel jsem si, že máš na mysli toto. Jedná se ovšem o jiný brzdový systém. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.