Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Studený motor se dusí


Duin

Recommended Posts

Již delší dobu pozoruji na našem busu problémový rozjezd se studeným motorem a to i v létě.

Motor startuje na první otáčku bez problémů ale takřka se nedá rozjet.

Nemá výkon, motor chvěje celým autem, vyjímečně chcipne. Po ujetí pár km a ohřátí problém zmizí ale i tak nemám z projevu motoru dobrý pocit. Na 103kW mi to přijde veeeelmi líné.

Ke zhoršení docházelo postupně, žádná velká změna nebyla.

Svíčky a všechny filtry mají najeto cca 7000km.

Diagnostiku zkusím až o víkendu.

Benzinový motor 2.0 RFJ + LPG Prins

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ráno jsem připojil diagnostiku k autu a v počítači motoru se objevila nová závada Přechodná závada: Řízeny termostat- Přerušeny obvod.

V zimě jsem termostat dvakrát měnil, kabelová koncovka je v pořádku a připojená.

Více mě trápí chyba Opotřebení katalyzátoru a regulace bohatost směsi-koherence

9D8F64B3-ECFC-4128-9DCF-19AFFC051483.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muze byt spatna zapalovaci rampa s civkama. dale muze byt rozhozena adaptace vlivem provozu na LPG (tam muzou byt na vine opotrebovane LPG vstriky nebo spatne nastavena LPG mapa, ktera pak rozhazuje zpetne benzinovou jednotku) Muze to byt pricpany MAP senzor, opotrebena lamba sonda ( ta dostava vlivem agresivnejsich spalin z LPG vice zabrat), muze byt i popraskanej a castecne ucpanej katalyzator (ten dostava diky vyssim teplotam spalin LPG taky na prdel -koneckoncu ta hlaska o opotrebeni katu nemusi byz zavlecena, ale muze byt skutecna)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

K uvedeným problémům se později přidala chyba "Porucha zapalování 2. válec". 

Původní svíčky měly najeto cca 20t km, dal jsem nové Bosch R6 a studené rozjezdy se výrazně zlepšily nicméně stále to není ono.

Při rozjezdu a přidání plynu auto přestane táhnout, brzdí motorem a po chvilce vystřelí vpřed. Subjektivně se auto chová jako bych se rozjížděl se studenou Škodou 120 bez sytiče. Volnoběh drží bez problémů, stejně tak startuje na první otočku motoru.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusit udělat novou adaptaci a jezdit nějakou chvíli jen na benzin.Něco podobného mě udělalo LPG,jak píše v předchozím příspěvku Ferry,pokud je v LPG chyba,rozhodí to postupně i benzinovou řj.Já tam měl prasklou hadičku podtlaku k MAP senzoru plynu.Po provedení adaptace benzinu,a novém načtení map LPG bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...