Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rytmický zvuk při brzdění motorem


Danny308

Recommended Posts

Ahoj všem, už delší dobu mi vadí toto - když mám při jízdě zařazenou čtyřku nebo trojku, pustím plyn a auto začně zpomalovat, tak jakmile se na čtyřku rychlost dostane na cca 60km/h, tak začne být slyšet z předku auta rytmický nepříjemný zvuk, neumím to popsat, ale něco jako "ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta-ta"....to se děje až do rychlosti cca 52 km/h a pak ten zvuk zmizí. To stejné slyším na trojku, ale zvuk začne při rychlosti cca 50 km/h a při 40 km/h opět utichne. Pokud jedu na neutrál, tak nic slyšet není a pokud při tom zvuku lehce přidám plyn, tak ten zvuk zase zmizí. Při vyšších rychlostech na pětku nebo šestku nic neslyším. Z kabiny vozu to není slyšet moc nahlas, ale když stáhnu přední okno, tak už je to slyšet dost.

Nesetkal se někdo s podobným problémem? Určitě je něco blbě, tak bych to rád vyřešil.
Díky předem za rady. V servise mi řekli, že nic neslyšeli 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej v převodovce se měnil minulý rok a i před výměnou jsem ten zvuk slyšel.

Jako laik silentbloky nevyměním, takže budu muset zase otravovat servis. Zajímavý je, že ten zvuk není slyšet pokaždé, většinou ale ano, tipuju tak v 8 případech z 10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Co se děje když slyšíš ten rytmicky zvuk při otočení volantem?

Zvuk začínal postupně? Nebo to začalo z ničeho nic.

Pokud to stichne mohlo by to nasvědčovat na kinetické klouby vnější.. při nižších rychlostech jsou slyšet s natočením kol a naopak. Máš nahrávku zvuku?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když otočím volantem, tak to na to nemá vliv, je slyšet dál.

Začátek si nepamatuju, prostě jednou jsem to začal slyšet. Není to pokaždé slyšet, jen většinou.

Zvuk bych nahrál, ale nevím, jak. Když to nahraju v autě, tak to nebude slyšet. Takže jedině zkusit stáhnout okno a nahrávat nějak zvenku při jízdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...