Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Netěsný posilovač brzd


popest

Recommended Posts

Nemáte někdo zkušenosti s únikem vakua z posilovače brzd po delším státní? Vakuum vydrží cca 2-3 hodiny po vypnutí motoru. Před rokem to servis vyřešil výměnou hadičky mezi vývěvou a posilovačem. To pomohlo a rok byl klid. Teď je to zpátky a mnohem horší. Předtím se to stávalo jen občas, teď je to pokaždé. Dal jsem to znovu do servisu ať zjistí kde je problém a jejich řešení je výměna posilovače za cca 10tis s prací. Podle serviceboxu je tam na tom posilovači ještě senzor podtlaku pro systém rozjezdu do kopce za cca 2000,-. Netušíte někdo zda je možné aby ta netěsnost byla kvůli němu? Je mi záhadou, že tenkrát po výměně hadice a kolínka se problém vyřešil tzn., že problém nebyl v posilovači, ale v přívodu vakua k posilovači.

 

Díky za rady.

Upraveno uživatelem popest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fonendoskop a naslouchej.

Vezmi mini mikrofon, sluchátka, syčení najdeš. Možná bude stačit mobil a souprava sluchátka/mikrofon, která se k mobilu běžně dodává. Případně hýbej hadičkami, aby se prasklina otevřela.

Je fakt, že kdysi jsem měl něco podobné na 406 a netěsnost byla kolem ovládacího táhla, tedy směrem k pedálu.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vývěva musí dávat stanovený podtlak (lze změřit), pokud vyhovuje, změřit podtlak na hadičce v kolínku, co se zasunuje do posilovače, pokud OK je posilovač na výměnu

nejčastěji je problém v té pitomé hadičce mezi vývěvou a posilovačem, v tom kolínku je zpětný ventil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...