Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů


Zoro1060

Recommended Posts

Dobrá připomínka,

Nafta nebo Benzín...

Loni jsem to zkusil s benzínem AUDY a MERCEDES ještě horší stále se něco kazilo, váha vzduchu, vstřiky a svíčky tak neví co je lepší.. 

Proto jsem se začal dívat po něčem co by alespoň 35km jezdí na elektriku (Plagin Hybrid) v tu dobu nebyla žádná zajímavá nabídka.

Jen  Peugeot 3008 tak jsem to zkusil a ouha vše bylo jinak ... Teď vím že je to správný směr ale auto to musí opravdu umět ne teoreticky ale prakticky.

Upraveno uživatelem Zoro1060
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono já měl doposud vždy pouze benzíny. A žádné smotaniny nebo něco takového a vždy tam nějaký problém byl. Spousta lidí v okolí měla diesela a nikdo žádné problémy. A když jsem vybíral auto a pročetl všechny možné problémy diesel vs. benzín (myslím přeplňované přímovstřiky) napříč značkami, tak bylo naprosto jasné, že půjdu do nafty. A jestli odejde filtr, tak to fakt neřeším, je to klasická spotřební věc. U předchozího auta mi odešel kat a cena za kat byla dražší než kat + fap u mého motoru u 308 ... Ono spíš záleží kdo kolik najezdí, já mám ročně +-30tkm a tam ta úspora proti předchozímu benzínu je kolem 2,5l/100km a to už vychází kolem 22-24 tis. Kč rok a to není zrovna málo. Ale pokud někdo nacourá 10-15tkm/rok, tak tam pak o naftě vážně nemá cenu vůbec uvažovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako myslíš to, že majitelé benzínu se o potíže podělí a majitelé dieselů nikoliv? To je myslím poněkud naivní představa. Jak jsem psal, vybíral jsem nějaké auto kolem roku 2015. Jako možnost výběru buď diesel a nebo nějaký z přeplňovaných benzínů. V podstatě odhadem 70% problémů připadalo na přeplňované benzíny, nemyslím konkrétně u PSA, alw u všech značek. Než jsem auto koupil, pokládal jsem i dotaz na francouzskou FB stránku PSA (je tam hodně členů) s radou pro výběr motorizace. Z 95% mi bylo razeno, ať vyberu diesel ať se nesnažím experimentovat s benzínem. A že jsem toho pročetl kvanta a to nejen z CZ zdrojů, ale i DE, AT, BG, FR ... Auto jsem vybíral 1/2 roku napříč značkama, tak si myslím, že jsem se leccos dozvěděl. A jak jsem psal, byl jsem taky vždy benzínovej a jako další auto budu vybírat zase benzín, pokud bude vybírat z čeho. Ale fakt si nehodlám kupovat něco, na co každý nadává ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímaví... kdybych se řídil tímto tak to jasně vyhrál Golf a Fabča --- ale mně ty VW smrdí jak nafta tak i benzín... Když jsem měl prvního Francouze (Citroen XARA 2.0HDI)

V okolí mi všichni říkaly budeš litovat... Jezdil jsem 8 let za 5,5l jen ze závadou "natankuj" Jinak jen žárovky, taky nafta...

To stejné jsem Měl s Lagunou II. Supr kára jen jí chce trochu porozumět.

To stejné chci od tohoto auta. Biosložky motoru očividně nesedí. Teď jsem byl pryč 150km a filtr OK.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tankoval si něco bez bio složky? Vervu nebo Euro Oil? Já osobně teď zkouším taky naftu bez BIO, tak po pár nádržích uvidím, zda to bude mit nějaký efekt. Jinak standardně beru Effectu diesel + VIF. Někde na auto.cz bxl článek ohledně testu VIFu v laboratoři SGS, kde byla testována i standardní CZ nafta a bylo tam uvedeno, pokud si dobře pamatuji, že je horší jak speciální špinící Rakouská nafta 😄

. Údajně z důvodu bio složky, kdy naše nekvalitní BIO složka obsahuje spoustu kovů (zinek aj...), které nenávratně zasírají vstřikovače ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem začal mít problém s FAPem tak jsem si začal psát co jsem udělal kolik jsem najel a co natankoval a nalil do nádrže.

Mám tam již 550km VERVU a aditivum na vyčištění vstřiku a FAPu - In Out cleaner 1,5L .. a vše se uklidnilo jak to vyjedu tak se kouknu do filtru endoskopem..

Tohle stejné jsem dal i do 407 limuzíny tam jsem měl hlučné vstřiky a asi žhavení startovalo to na jeden válec. A teď je to již dobrý. Žhavící svíčky jsem objednal

příští týden je tam zkusím dát (záleží na počasí).

Upraveno uživatelem Zoro1060
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak schválně dej vědět, to jsem zvědav. Přemýšlím, že se v nejbližší době objednám na vyčištění, stejně mě to asi co nevidět bude u 180tkm čekat. A vzhledem k tomu, že to u nás dělají za pár peněz, tak není co řešit. Akorát by mě zajímalo, zda fakt má smysl ta Verva. U nás je docela předřazená, takže ji beru vždycky někde jinde po ČR. Přemýšlím, že bych i začal brát naftu v Rakousku, otázkou zda je lepší. Předpokládám, že asi také obsahuje BIO. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to jsem psal možná já. Při prázdném filtu mám na volnoběh 3 mbar, když je plný a je před regenerací, tak se to dostane i na těch 5 mbar. To mi připadá celkem fajn, na to, že to má 180 tkm. Ale možná je to tím, že se pravidelně vyhánělo pavouky u předchozího majitele a i já tomu každý týden dám na dálnici čouda 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, kratales napsal:

Tankoval si něco bez bio složky? Vervu nebo Euro Oil? 

Verva od Benziny taky obsahuje bio složky. Bez bio je Euro Oil, Maxmotion od OMW a tady na karlovarsku nafta z Hájku (rafinérie) a KM Prona. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám jsem se na Verva Diesel u Benziny dotazoval a bylo mi řečeno, že FAME neobsahuje. Rovněž lze na internetu najít spousty jejich oficiálních vyjádření, kde uvádějí, že FAME neobsahuje. Údajně FAME obsahuje jen velmi velmi malé množství závozů a to třeba z důvodu poruchy mísicího terminálu, na kterém se standardně Verva mísí. Takže podle všeho Verva Diesel obsahující FAME by měla zcela ojedinělá, ale určitě ne standard. Minimálně tak to bylo 2 roky zpět. Pro jistotu na Benzinu zašlu dotaz znovu a v případě zájmu pak odpověď mohu zveřejnit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když je Verva je drahá s jejich kartou je na ni sleva už nevím přesně cca 2kč/l a to již jde.  Jinak vyjedu to co mám v nádrži a pak se uvidí.

Nejblíž na vyčištění s montáží mám Prahu (9tis) . Jestli máte někde v Čechách s montáží něco lepšího dejte prosím vědět.

(mám tři auta tak se mi lepší cena i s dopravou vyplatí) i výlet není špatná věc. Předem Děkuji.

 

Upraveno uživatelem Zoro1060
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a asi konec. Dnes při nájezdu 650km na Vervu při přejíždění křižovatky (  šlápl jsem na to )

Tak stop, vykřičníky, závada motoru. symbol motoru , závada ADS /BDP..... Červený nápis stop nedošlo g regeneraci filtru vyhledejte servis nebo něco takového.

Pak Engine falut : Repair needed (Porucha motoru , nutná oprava)

Po natčení diagnostiky bez závad, pro jistotu jsem dal smazat záznamy - Zhasli hlášky na displeji ..

Po načtení diagnostiky :  volnoběžné otáčky 820

Obsah sazí ve filtru částic 3,20 grm/litr po Regeneraci (RG) 0,03gram/itr.

Obsah sazí  a zanesení  FAP  před. 91% po RG 91%

Rozdíl tlaku mezi vstupem a výstupem před 2mbr po ?? 6mbr?? údaj je správný !!!.

Regenerace probíhala normálně bílí oblak s výfuku bylo slyšet silné foukání jako s tlumené píšťaly...

Tak to nemá asi cenu -  Jestli někdo zná slušný servis kde dělají tlakové čištění FAPu pod 8tis i s montáží zajeden den.

Dejte prosím kontakt v okolí mám ceny na 11tis a to při  třech autech je dost.. Děkuji...

 

 

 

Upraveno uživatelem Zoro1060
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pak dej vědět jak si dopadl. Jinak jak jsem posílal dotaz ohledně BIO složky u Verva Diesel, tak zde je vyjádření:

 

	Dobrý den,
	 
	palivo Verva Diesel standardně biosložku neobsahuje. Standardně znamená, že 90 až 95% jednotlivých závozů neobsahuje biosložku vůbec, ale v případě technických problému, zdržení dodávky, logistických nebo jiných problému je zaváženo toto palivo z náhradního terminálu, kde palivo Verva Diesel obsahuje do 7% biosložky.
	Důvod zjištěné přítomnosti biosložky byl jeden z výše zmíněných problémů.
	 
	S pozdravem
	 
	

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...