Jump to content
RomanChodil

Peugeot 307 2.0 Hdi při vlhkém počasí auto nestartuje.

Recommended Posts

Zdravím peugeoťáky,

bohužel mám celkem zvláštní problém s autem, při vlhkém počasí vůz nechce nastartovat...

Nevíte co by s tím mohlo být nebo nemá někdo s tímto zkušenost ? 

Nejspíš bude špatný startér konkrétně volnobězka, ale neleze mi do hlavy proč to dělá jenom když prší a je dost vlhko.

Díky za rady. 

Jestli parkuješ na zahradě v trávě tak to je to nejhorší co může pro auto bejt. Jak ten porost " dýchá" tak se z něj pořád uvolňuje vlhkost i když všude okolo je sucho. A ta se natáhne do celého auta a samozřejmě že vlhko nesvědčí jakémukoliv zařízení o to více elektronice v autě. Je tam tisíc a jedna možnost proč to dělá v první řadě zkus parkovat na zpevněné nebo aspoň nezatravněném místě a pokud to není možné tak sežeň nějakou desku z umělé hmoty a při parkování s ní podlož motor. Kamarádovy takhle blba oktávka žádný servis to nedokázal vyřešit až jeden takovej hodně starej mechanik z bývalé traktorky mu řekl dej pod ní na noc igelit nebo něco aby jsi odstínil to vlhko a auto od té doby nezlobí teď to má udělané tak že kus té cesty kde parkuje vykopal a navezl tam 0/4 štěrk a je to v pohodě. A to jestli máš pod motorem originál kryt nehraje roli i přes něj se ta vlhkost dostane kam nepotřebuješ.

Auto nechávám zaparkované na parkovišti tím to není, ale když prší motor se zatočí, chytne a v tu chvíli jakoby se zasekl a zhasne.... poprvé se mi to stalo když jsem v dešti vyjel a zastavil na benzínce s té už jsem jel na lano. 

Keď prší pozrel si kam ti to zateká? Veštením z gule sa tu asi nikto nezaoberá...jak píše vena, je tam tisíc a jedna možnosť prečo to tak je. Takže je nutné pátrať priamo na aute.

Řešili jsme něco hodně podobnýho na Peugeot Partner. Pes byl zakopanej v zaoxidovaných drátech u BSI.
Několik elektrikářů si na tom vylámalo zuby až na to přišel a vše opravil jeden machr z Plačkova u Humpolce.
Auto tam měl snad měsíc, pořád to testoval, zkoušel atd..,.. Ale povedlo se.