Lukas.407 Posted April 5, 2019 Posted April 5, 2019 Ahoj, mam dotaz, ale hodne to specha. Pujdou mi na peugeot 307 po face tyto alu kola? kola origo peugeot OURAGAN 4x108 16", sirka 6,5J et20. 205/55. Dekuji Quote
Lukas.407 Posted April 5, 2019 Author Posted April 5, 2019 39 je nejak moc ne? Tak to je 19 mm, to je dost... Quote
307rg Posted April 5, 2019 Posted April 5, 2019 (edited) Na originál hliníkoch (16") má ET31, na plecháčoch (15") ET27. S ET39 som sa zatiaľ nestretol. Navyše pozrel som si Al kolesá Ouragany na peugeot, a vidím tam ET28, nie ET20. Takže v takom prípade by bol rozdiel iba 3mm, videl som už aj horšie kombinácie. Pre istotu je najlepšie nahodiť na predok, či napr. nebude prekážať brzda, resp. dohodnúť sa na možnosti vrátenia keby nepasovali. Skôr to tipujem, že to bude bez problémov. Edited April 5, 2019 by 307rg Quote
Lukas.407 Posted April 5, 2019 Author Posted April 5, 2019 (edited) Aha, ja kola jeste nevidel. Psal mi et 20 a poslal tuto fotku, nevim ani jestli toto cislo je cislo et... V oznaceni na kolech se moc nevyznam. Ale pokud je origo et31, tak ani tech eventualnich et20 neni uplne tak hrozny a et28 uplne v klidu. Dekuji za radu Edited April 9, 2019 by Lukas.407 Quote
VojtouNerCZ Posted April 6, 2019 Posted April 6, 2019 Já mám v TP napsané ET31, jedná se o R17 205/50 6,5xJ17. Kolik mám na R16 nevím, kráva na úřadě mi je nenapsala Quote
brutall Posted April 6, 2019 Posted April 6, 2019 Na tu 307dmu jsem psal "asi" 39, je to ET 31. Na Ouraganech je pro 406tku ET 20 a na 206tku je ET 28. Obě jsou to šestnáctky. Lukas.407, MilanF1 and 307rg 3 Quote
Lukas.407 Posted April 6, 2019 Author Posted April 6, 2019 Tak maji et 20. Dali jsme je na auto a je to uplne v pohode. Bal jsem se toho vic. Quote
Lukas.407 Posted April 6, 2019 Author Posted April 6, 2019 (edited) Urcite, vecer doplnim Edited April 6, 2019 by Lukas.407 brutall and MilanF1 2 Quote
Lukas.407 Posted April 6, 2019 Author Posted April 6, 2019 Taky si myslim... A kola jsou porad v blatnikach, takze nehrozi ani dreni o lemy. Quote
Petura Posted April 8, 2019 Posted April 8, 2019 ET je v pohodě, ale už jen kvůli STK bych si tam nedával nic co není zapsané v TP... v září mi šlo auto s těžkou závadnou z STK a to koukli jen na kola (o 5mm jiné ET) jinak rozměr pneu, rychlostní a váhový index pneu dle TP nedejbože co by se dělo při dopravní nehodě Quote
307rg Posted April 8, 2019 Posted April 8, 2019 Záleží na koho natrafíš. Nanešťastie je to tak, tieto detaily sa riešia naozaj až príliš prísne, pri nehode by sa napríklad nestalo vôbec nič, ale po nehode keď poisťovňa zistí, že tam nie je ten predpísaný rozmer, a oni to na 100% budú zisťovať, lebo okamžite navrhnú výluku z plnenia, prinajmenšom zníženie výplaty. Takže je na každom ako sa rozhodne, či mu to stojí za to riziko. Na STK zase nie je až taký problém nahodiť tam správne kolesá, (väčšinou má každý druhú sadu plecháčov na zimu) takže už len sám tento fakt poukazuje na nezmyselnosť takto prísnej kontroly (pokiaľ nejde o zmenu celkového priemeru kolesa). V tomto konkrétnom prípade mám pocit, že kolesá sú viac utopené, tj. šírka náprav je o 22 mm užšia, teda ide o nesúlad s homologovanými údajmi v TP (podobne ako keď sa použijú podložky, akurát tie naopak nápravu rozširujú) , pochybujem ale, že normálny človek pri normálnej jazde si všimne nejaký rozdiel. Quote
Lukas.407 Posted April 9, 2019 Author Posted April 9, 2019 No nevim, nehodu jsem mel bohuzel uz mockrat(jezdil jsem hooodne pracovne), vetsi ci mensi a ET kola mi nikdy nikdo nehlidal, ani na STK. Jediny co kontrolujou je vzorek a rozmer, ani stari gumy se mi nikdy nestalo ze by kontrolovali. Pravo na to samozrejme maji. Pojistovna to taky nekontroluje, pokud to teda nemas ocividne blbe. Z STK jsme slysel hodne malichernosti za ktery byl clovek vyhozen, ale vetsinou to bylo z duvodu, ze byl "zakaznik moc chytrej"... Ps: naprava je prave TED o 22mm sirsi... ne uzsi... Nicmene mas 100% pravdu, ze to ted je jinak nez je v TP, ale v kriteriu, ktere "nikdo" nekontroluje a polka lidi ani nevi co to je Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.