Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Nezamýšlel, četl jsem tady od kluku dost názorů na vibrace při jednohmotě a celkovou nespokojenost. Ta úspora dnes už je malá, jestli si dobře pamatuju tak ani ne 2 litry. To za tu radost z jízdy stojí.A také dvouhmota by naštěstí měla vydržet hodně dlouho. Poprvé jsem ji neměnil, neměla žádné vůle. A teď to udělám komplet protože to je snad naposled. I když myslím že ta původní bude OK. 

Odesláno (upraveno)

tam sa ti upecie stycna plocha kde dosada lamela doslova sa zakali alebo popusti niesom metalurg (take duhove farby) ak ti to presmykuje a potom tomu uz nepomoze nic 

a aj vdaka tomu zacne nova lamela smykat velmi rychlo  znova 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno (upraveno)

Vím, bylo to jasné hned od začátku že to je v pytli, jak párkrát proklouzla při zátěži bylo hotovo. Ale nadrkalo se s tím 40 tis km. Co se dá dělat, ta sranda stála asi 10 tis. Kč. Co se dá dělat. Jsou důležitější věci než penize

Upraveno uživatelem Jirka.budejovice
Oprava
Odesláno (upraveno)

Já se pos.... Jak jsem psal měl jsem v autě chip a spojka klouzala čím dál víc. Od čtyřky ve 2000tis otáčkach klouzala. Nechal jsem nahrát původní soft, bohužel klouzání nepřestalo. Ale bylo pouze při plném plynu ve 2tis otáčkách. Na 4. a 5. kvalt. Dnes mi dorazila spojka už jsem objednanej na výměnu. Poslední 2 dny mi bylo divné že žádný problém nebyl. Tak jsem to jel proletět a na čtyřku nic a na pětku pouze do kopce asi na 2 sec. při 2000 ot. Teď vůbec netuším jestli jsem se neunahlil, jestli ještě není šance že spojka nějaké km nevydrzi. Má 40tis, takže předpokládám že je pouze napecena lamela. Na druhou stranu kdybych věděl že nová vydrží 100tis tak neváhal a vyměním ji. Jak vám vydržela dlouho LUK při normalnim motoru bez úprav?

Upraveno uživatelem Jirka.budejovice
Odesláno
V 3. 4. 2019 at 12:00, krtek 2 napsal:

to corteco 20018430B      je kominok prevodovky  meni sa to tiez ked je prevodovka dole  ale je to nieco ine ako semerink kluky 

 

To je záhada, spojka vyměněna, sestrojeno a pískalo ložisko. Ve finále se zjistilo že ten komínek převodovky byl asi o 5mm delší než starý a tlačil na ložisko. Takže se musel zkrátit. Nechápu jak je to možné.

Každopádně dvouhmotak starý úplně OK, lamela i pritlacak též. Jen na ložisku byla ulomená ta jedna packa. Jak mohla ta spojka klouzat?

Odesláno

mohlo sa lozisko priecit(ked malo ulomenu jednu pacicku) ked sa pritlacak vracal pri vypinani spojky  tym padom sa ti spojka nevypla hned uplne po pusteni pedalu 

ale nechapem preco ti to nevymenili uz ked to bolo rozobrate 

ten set spojky chces vratit?

Odesláno (upraveno)

ak mas este ten pritlacak tak poloz na neho pravitko ci jeho trecia plocha je v rovine  toto najcastejsie sa zdeformuje a potom spojka smyka 

len pohladom sa to zistit neda ale pravitkom to uvidis 

nazorny obrazok ,znacne skrutena trecia plocha  pritlacaku

 

001.jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno (upraveno)

Tak zde je má "stará" spojka najeto 40tis. Dvouhmota 220tis. Úplně OK. Jediné co je na první pohled špatně je ulomený zobáček na ložisku. 

Nejradši bych to prodal. Dvouhmotu s čistým svědomím, ten zbytek je otázka. Nechci ze sebe udělat podvodníka

2019-04-13 18.14.24.jpg

2019-04-13 18.14.36.jpg

2019-04-13 18.14.55.jpg

2019-04-13 18.15.03.jpg

2019-04-13 18.15.16.jpg

2019-04-13 18.15.22.jpg

2019-04-13 18.15.30.jpg

2019-04-13 18.16.08.jpg

2019-04-13 18.17.13.jpg

Upraveno uživatelem Jirka.budejovice
Odesláno (upraveno)

lamela sa trela po celej ploche tak ako ma

ak by bol krivy pritlacak tak by si na lamele videl nieco ako dva letokruky odlisny odtien 

takto  vonkajsi letokruch mal pritlak vnutorny nie 

002.jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno (upraveno)

najskor sa ti krizovalo lozisko na voditku kedze ho tahalo len za jeden zobacik 

a po pusteni pedalu spojky  sa to pomalsie vracalo co vlastne nevyplo spojku hned a pri preradovani a rychlom zosliapnuti plynu to proste presmyklo 

neviem si vysvetlit nic ine lebo spojka je sucha kotuce spalene niesu ,pritlacak je rovny lamela rovnomerne zjazdena

Upraveno uživatelem krtek 2
Odesláno (upraveno)

podla mna to nejde blbo dat ,teoreticky sa to mohlo ulomit ked zaistoval lozisko ,musis zachytit tu vidlicu ktora ovlada to lozisko a silno za nu potiahnut aby lozisko zaskocilo do pritlacaku ak to tam nechcelo zaskocit a opakovane(nie vzdy sa zadari na prvy krat) za to trhal  tak sa to mohlo ulomit 

ale to len spekulijem 

take veci sa tazko predavaju, skus to hodit tu na klube do inzercie mozno sa niekto  ozve 

Upraveno uživatelem krtek 2

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...