recluse Posted March 27, 2019 Posted March 27, 2019 Zdravím bando, jsem lopata, která se radí na Googlu, když něco neví. Bohužel jsem nenašel odpověď, teda našel, ale jedna říká ano, druhá ne, jaký rozměr Alu kol můžu pořídit na svoji 5008, kterou mám týden. Dostal jsem ji na zimních pnue s originálními litými koly Chicago a letní sadu Michelin Primacy 4 (215/65 R17), pouze gumy bez disků. Teď sháním litá kola a když jsem konečně přes všechny konfigurátory našel ty, co se mi líbí, tak mi to na konci objednávky napíše hlášku: "Tyto kola nejsou vhodná na Vaše auto" Jedná se konkrétně tyto kola: Dezent TZ 7x17 5x108 ET42 Ve velkém techničáku je: 7.00 J17 (E42), 215 65 R17 90H, takže by podle mě měly být kompatibilní, ale některé pnue shopy, kde jsem si dělal průzkum trhu píšou, že nejsou, tak nevím. Poraďte, jak vybrat a čemu věřit, abych nekoupil něco, co mi nebude sedět a pak se budu dohadovat s e-shopem o vrácení peněz - navíc jaro se blíží, tak bych už chtěl vyjet na nových Díky Quote
recluse Posted March 27, 2019 Author Posted March 27, 2019 Jo, ještě se dívám, že po letech co jsem byl Peugeoťák (406) jsem pak prchnul na 10 let ke konkurenci k Citronu, tak nemám aktuální foto nového auta - a taky jsem lovil zapomenuté heslo Péťa 1 Quote
Šalda Posted March 27, 2019 Posted March 27, 2019 Tak podle rozměrů by Ti to mělo pasovat úplně přesně. Teď mě ještě napadá že může být jiná středová díra, Peugeot má 65mm. Quote
radim.1008 Posted March 27, 2019 Posted March 27, 2019 O jakou jde 5008, MPV? To má čtyřdíru 4x108. SUV už je pětidíra 5x108. Ale podle profilu gumy 65 to bude asi SUV, co? MPV má v 17" profil 50. Quote
recluse Posted March 27, 2019 Author Posted March 27, 2019 Jj, jde o 5008 SUV, rok stará předváděčka Quote
radim.1008 Posted March 27, 2019 Posted March 27, 2019 Tak Peugeot má středovou díru jak píše Šalda 65,1mm Takže třeba tyto dle tvého výběru budou pasovat. https://www.e-pneumatiky.cz/dezent-tz-7x17-5x108-et42-cb65.1-stribrny-lak.html?gclid=CjwKCAjwvuzkBRAhEiwA9E3FUl8XSKfBiHoQm2EM8MFXaXj09lofU9J9obQIyyST9GFsEnA9D-83uhoCx6IQAvD_BwE Jaký máš motor a barvu auta? A gratuluji k fajnovýmu povozu. Quote
recluse Posted March 27, 2019 Author Posted March 27, 2019 Dík za rady pánové. jsem starý ropák, takže věřím prověřenému 1,6HDi, 88kW, r.v 2017, automat + plno zbytečných blbostí jako adaptivní tempomat, různé asistenty a taky hodně vtipná palubka, která pořád něco zobrazuje a radí, co mám dělat ... jó, bylo to láska na první pohled, jak jsem ji spatřil, už jsem nechtěl nic jiného. radim.1008 1 Quote
radim.1008 Posted March 27, 2019 Posted March 27, 2019 (edited) Uprav si podpis na aktuální podobu tvé garáže. A klidně se pochlub a rozepiš v sekci Naše káry. Edited March 27, 2019 by radim.1008 Quote
*nohafuc* Posted March 28, 2019 Posted March 28, 2019 A co pořídit originál kola?Občas na ně bejvá sleva.Nevím jakou má Peugeot cenu teď,ale na podzim jsem řešil zimní kola a nakonec jsem koupil ty 17" Chicaga.Cena byla 3.450,-/ ks což mi za origo kola přišlo docela rozumný. Quote
recluse Posted March 28, 2019 Author Posted March 28, 2019 jj, už jsem to s nimi řešil, nabídli mi dobrou cenu (13 900,- za sadu 17´ Chicago), ale nechci mít letní i zimní stejné Jiné originál kola v 17´ nemají, jen 18´a 19´ Quote
*nohafuc* Posted March 28, 2019 Posted March 28, 2019 Ještě jsem tenkrát koukal na alu MAK HESSEN,ale teď už asi nejsou.Jinak tady je pár kol na výběr. Alu kola | Pneu OK Quote
btl.a Posted March 28, 2019 Posted March 28, 2019 Gratuluji k novému vozidlu :-) Hlavně ať dobře slouží. Jen mě překvapuje, že tam jsou sedmnáctky, asi to je verze Aktíve s doplňky, že? Já tam budu mít lité osmnáctky a na zimu chci dát obyč plecháče sedmnáctky s pneumatikami rozměrů jako máte Vy. Myslím si rovněž jako ostatní výše, že ty disky mají jinou středovou díru a proto píší, že nepasují. Jinak já bych to ještě vyřešil, že bych koupil ty, co navrhl radim.1008, dal na ně zimáky a originály obul do letních ;-) radim.1008 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.