Jozz868 Posted March 7, 2019 Posted March 7, 2019 Ahojte chcem sa spytat mam 508 SW 2.0 Hdi 103kw/2012, po prvom majitelovi a pri poslednom servise mu menili olej a dali tam Total Quartz 5w-40, chcem si vymenit olej a neviem co tam dat, ci Total ineo ecs 5w-30 alebo zostat pri tej 5w-40 ma to najazdených 128000km. Pozeral som aj Castrol magnatec C3 5w-40 https://www.motorove-oleje.sk/castrol-magnatec-5w-40-c3-4l/ . Co by ste mi poradili? Dakujem Quote
ozzy56 Posted March 8, 2019 Posted March 8, 2019 ahoj, z olejů Total doporučím ten INEO ECS 5W30--je to olej přímo určený pro motory s FAP Total Quartz 5W40 bys neměl používat, protože tvoje auto FAP určitě má pavelu96 1 Quote
Žampik Posted March 10, 2019 Posted March 10, 2019 Zdravím také jsem dával olej Total Quartz Ineo ECS 5W-30. Quote
Jozz868 Posted March 12, 2019 Author Posted March 12, 2019 Tak ja som uz menil ten olej volal som do autoriz. Servisu kde bolo auto servisovane a pozerali to podla Vin cisla a povedal mi servisak ze moze tam ist aj tento total quartz 9000 5w-40 podla odporucania vyrobcu. Inak pozeral som aj mazaci plan total http://total-dnk.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=eng&br=total&type=da6911cd44351257710cbf70ab6ba1b2 A moze tam ist aj ten quartz 5w-40 podla toho. Tak dufam ze to bude ok Quote
MJSytic Posted March 12, 2019 Posted March 12, 2019 Když to tam píšou, tak to bude pravda Já bych se bál, že se ta 5W40 nebude líbit FAPu. Ale třeba zrovna tahle motorizace to má řešené jinak. Co já vím Quote
JakubG Posted March 13, 2019 Posted March 13, 2019 Total 5w30 Ineo bol práve kvoli fapu predpísaný... Staršie 5w40 boli pre diesle bez fap/dpf... Mal som to tak aj na octavii, nemal som dpf a dával som 40ku a kamoš o rok novší ročník mal dpf a uz sla 30ka... Ja osobne by som tam dal 30ku Quote
HonzaZ Posted March 13, 2019 Posted March 13, 2019 Určitě je lepší dát 5W30, ale na předchozí P407 2.0HDI jsem dával 5W40 a když jsem ho prodával s 160000km, tak byl FAP pořád v dobré kondici. Quote
Multiplex406 Posted March 13, 2019 Posted March 13, 2019 (edited) olej 5W-40 není vhodný pro DPF nemá snížený obsah sulfátového popela QUARTZ 9000 5W-40 Vysoce výkonný syntetický motorový olej pro benzinové a naftové motory bez technologie DPF umožňuje dlouhé intervaly výměny. Zvlášť stabilní výkon po celou dobu životnosti jak při studených startech, tak i při vysokých teplotách. ACEA A3/B4, API SM/CF, PSA B71 2296, VW 502.00/505.00, MB schválení 229.3, BMW LL -01, Porsche A40 Edited March 13, 2019 by Multiplex406 ozzy56 1 Quote
rrromek Posted March 16, 2019 Posted March 16, 2019 Total Quartz 9000 5W-40 Olej vyrobený syntetickou technologií zajišťující vynikající odolnost vůči oxidaci,pro všechny typy moderních benzinových a naftových motorů´s přímým vstřikováním paliva vybavených filtrem pevných částic.Vyhovuje požadavkům nejvýznamnějších výrobců vozidel. Liju ho do C5 2.2 HDi 7. rokem!!! Quote
MJSytic Posted March 17, 2019 Posted March 17, 2019 To asi není oficiální popis výrobce Na stránkách Totalu je napsané to, co poslal Multiplex406. Nicméně to neznamená, že se nedá používat. Ohledně mazání motoru bych se ho určitě nebál. Jen u toho filtru je to spíš o počtu najetých km a profilech tras, než kolik let se do toho auta lije. Protože pokud není "low saps" (případně "mid saps", jak některá tabulky rozlišují), tak u něj hrozí větší zanášení filtru nespalitelnými částicemi Quote
rrromek Posted March 17, 2019 Posted March 17, 2019 (edited) Je to olej přímo určený pro C5 s FAP. Nicméně do 508 jsem nalil INEO ECS 5W30 dle rad z tohoto fóra a dle serv. knížky. Cenově vyjdou plus mínus, takže bych se držel toho předepsaného. Jen pozor na záměnu s Total Quartz 9000 ENERGY 5W 40 , ten není pro motory s FAP. Edited March 17, 2019 by rrromek Quote
MJSytic Posted March 17, 2019 Posted March 17, 2019 Energy hlavně nesplňuje PSA normu. U těch předepsaných olejů také záleží na tom, o jaký modelový rok se jedná. Rozvoj "low saps" olejů šel ruku v ruce s vývojem Euro norem a druhů filtrů pevných částic. Takže starší kusy nebudou mít předepsaný olej, který v té době ještě nebyl dostupný ozzy56 1 Quote
Multiplex406 Posted March 17, 2019 Posted March 17, 2019 Jeden postřeh pro zajímavost když v servisboxu nezvolím auto dle VIN ale pomocí menu "nová modelová řada" tak tam lze nalézt vozidlo Peugeot 508 2.0 HDI 138 hp (bez FAP) respektivě 103kW motor a po potvrzení a shlédnutí výfukového vedení tam opravdu FAP není ??? Proto se přikláním ke větě od MJSytic ( U těch předepsaných olejů také záleží na tom, o jaký modelový rok se jedná. Rozvoj "low saps" olejů ) Quote
MJSytic Posted March 17, 2019 Posted March 17, 2019 Tam bude hrát roli i to, pro jaký trh je vozidlo určené Quote
ozzy56 Posted March 17, 2019 Posted March 17, 2019 auta bez FAP se vyrábějí stále, a to pro země, kde zkratky FAP-DPF ještě neznají Multiplex406 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.