Mick84 Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 (edited) Zdravím všechny, mám dotaz, spíš prosím o radu. Koupil jsem partnera rok 2012 a zjistil jsem takový problém. Že mi svítí obě vlákna. Jak dálková tak tlumená svítí zároveň při poloze tlumených a když přepnu na dálková tak ty zase svítí dost slabě, zkoušel jsem jinou žárovku, ale problém bude samozřejmě někde jinde. Neřešil jste někdo podobný problém? Díky za případné rady. Edited February 22, 2019 by Mick84 Quote
P607Olda Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 Špatná kostra? Dělají to obě světla stejně? Quote
PaKr Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 (edited) světla jsou origo? měl jsem podobný problém u náhražky a bylo to v hlavním konektoru ke světlu. Jenom si už nepamatuju, jestli to blblo na obou stranách nebo ne Edited February 22, 2019 by PaKr Quote
Mick84 Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 před 9 minutami, P607Olda napsal: Špatná kostra? Dělají to obě světla stejně? Ano, dělají to obě Quote
P607Olda Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 Typická možnost je špatná kostra. Další v pořadí statistiky bývá špatná přestavba, ze dvou H7 na jednu H4 nebo naopak, což u Partnera asi není. Další by pak byla závada řídící jednotky. Ale začni tou kostrou. Máš tam asi H4, tzn, jestli se nemýlím, kovový kroužek má být také zemněný. Tak ho zkus přizemnit ještě přídavným drátem. Drát si dobře ukostři, a pak můžeš žárovku držet v ruce a drátem se dotknout kovového kroužku žárovky. Jestli si netroufáš, tak raději běž k elektrikáři. PaKr správně poznamenává, může to být špatná kostra v konektoru. Quote
Mick84 Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 před 2 minutami, PaKr napsal: světla jsou origo? měl jsem podobný problém u náhražky a bylo to v hlavním konektoru ke světlu. Jenom si už nepamatuju, jestli to blblo na obou stranách nebo ne No doufám že origo jsou. Měli by, mám ho teprve měsíc, nevypadají že by byly měněné. Ale jsou tam takové ty keramiky, ty origo určitě nejsou Quote
Mick84 Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 (edited) Jsou tam ty keramické konektory, ty origo nejsou. Mohl by být problém v tom? Každopádně díky za rady! Edited February 22, 2019 by Mick84 Quote
PaKr Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 (edited) no to nejsou, takže to může být zdroj problémů, někomu se asi rozpadly původní, někde ve světle bys měl najít pájený spoj drátů - pokud to někdo měnil i s kusem kabeláže Jinak na světle by měl být vidět výrobní štítek, tak zjistíš výrobce a datum výroby světla - jestli si to dobře pamatuju ( s partnerem jsem jezdil 2010 - 2012) až to vyřešíš možná bych uvažoval o montáži kvalitních denních světel Edited February 22, 2019 by PaKr Quote
Mick84 Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 (edited) Tak doufám že to bude jen tím a že to tam předchozí majitel nějak diletantsky nainstalovat. Jinak origo denní svícení mám, jenže teď v zimě jezdím hlavně brzy ráno a nebo večer, takže Ty mi moc nepomůžou Edited February 22, 2019 by brixtr necituj předchozí příspěvek Quote
PaKr Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 aha, my jsme měli rok 2010 a tam denní ještě nebylo, takže jsme svítili furt, to samé i na 206kách. v Artcomu nám spravovali snad na každém autě. Quote
Mick84 Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 (edited) A co spravovali? Nové konektory? Je bohužel fakt že Peugeot je pověstný spotřebou žárovek Edited February 22, 2019 by Péťa Necituj předchozí příspěvek Quote
PaKr Posted February 22, 2019 Posted February 22, 2019 (edited) jj, dávali nové konektory, i s částí kabeláže. když si hledal, tak bylo vidět místo, kde to je napojené, jestli to pájeli, nebo jak to nastavovali nevím, ale tyto spoje byly potom bezproblémové. spotřeba žárovek? to bych neviděl tragicky, na partneru dali 17tis od novoty(pak už jsem to nesledoval) a ani na mé 406 to není hrůza - měním tak jednou za rok a to svítím pořád - denní nemám to,že jsem předtím zmínil Artcom ber jenom jako možnost. já jsem tam musel jezdit se služebníma. Myslím si, že to klidně udělají i jinde - můžeš zkusit Fajta na Lazecké nebo soukromého mechanika/autoelektrikáře Edited February 22, 2019 by PaKr P607Olda 1 Quote
Mick84 Posted February 22, 2019 Author Posted February 22, 2019 Jo díky za rady, už jsem volal a objednal se na příští týden k mechanikovi, tak snad to bude opravdu jen problém v konektoru, popř. kostře a ne nic vážného P607Olda 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.