Jump to content
davtom

3008 batéria

Recommended Posts

Zdravím, chcel by som sa spýtať, používa niekto z vás na 1. generačnej 3008čke funkciu “guide me home headlights” ? Totiž to, v lete som po 6tich rokoch vymenil batériu v autorizovanom servise za novú, a keďže som auto zdedil po ocovi, a v rodine bolo od nova tak viem že pri chladnejšom počasí nebol nikdy problém, ani minulý ani predminulý rok keď som štartoval v zime pri -26 napr tak nikdy problém nebol. Dnes po celodennom stáni pred firmou som sa až čudoval ako ťažko auto štartuje. Na skúšku som vypol spomínanu funkciu zapnutia svetiel podľa svetelného senzora po odomknutí auta, rovnako aj po vypnutí motora ešte ostanú svietiť, mám to nastavené na 15 sekúnd. Je možné že práve toto spôsobilo horšie štartovanie alebo sa rovno obrátiť na servis, ktorý mi tvrdil že mi dáva novú originálnu batériu. Prípadne to môže robiť niečo iné?

Motor 1.6THP, aktuálne svieti na tacháči číslo 125 900km cca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podle mě máš čtyři možnosti:

Auto špatně dobíjí.

Je špatná ta nová baterka.

Odchází startér.

V autě je nějaký spotřebič, který má při "uspání" auta vysoký odběr a vycucává baterku.

 

Začal bych změřením dobíjení, když bude OK tak změření odběru při vypnutém a zamčeném autě, následně zkusit jinou baterku no a nakonec ten startér.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatiaľ som tú funkciu skúšobne vypol, nechám ho stáť do rána a som zvedavý, ak to bude pretrvávať budem to riešiť so servisom. Teda svetlá môžem určite vylúčiť? Čo sa týka spotrebičov v aute, okrem držiaku na kameru, ktorý sa ajtak vypne je auto vybavené od nova alarmom so sledovaním interiéru a superuzamykaním, inak ma nenapadá čo by tu baterku mohlo spotrebovať. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To svícení nevezme z baterky v porovnání s její kapacitou vůbec nic. Při nefunkčním dobíjení by mělo být schopno auto jet jen na baterku několik hodin - veškerá elektronika, světla, zapalování, všechno. Tu kameru tam máš od kdy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kameru tam mám od kedy som začal jazdiť na aute ja, teda už vyše 2 roky. Minulú zimu s batériou (ešte starou) problém nebol, vymeniť som ju musel až v lete, kedy auto jedného dňa nenaštartovalo, vravel som si 6 rokov, môže byť že je už batéria po životnosti, avšak na otázku, ktorú som položil autorizovanému servisu, ako je možné že pred výmenou baterky cca 2 týždne bolo auto na servisnej prehliadke a tvrdili mi že je všetko v úplnom poriadku v ukážkovom stave a zrazu bolo potrebné vymeniť baterku mi nikto odpovedať nevedel. Vymenila sa však baterka, fungoval som ďalej, od leta som na ňom nabehal zo 15 tisíc a necítil problém. Prišiel prvý mráz -2 a prvý silný vietor a udialo sa toto. 

 

//edit: Inak auto nevypisuje žiadnu chybovú hlášku, všetko je v poriadku, rovnako aj na dlhšie trasy problém nie je. Následne keď sa zohreje tak štartuje na ťuk. 

Edited by davtom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ďakujem za odpoveď, vyzerá to že si to budem musieť odsledovať, a očividne ísť reklamovať do servisu, nejde mi do hlavy aby bola vyšťavená baterka po ani nie pol roku. Alebo to robí štartér, som z toho zúfalý lebo chcel som aby auto ešte pojazdilo, kým jazdím tie prvé roky, aby som sa na ňom zajazdil poriadne, aj keď sme prešli spolu už takmer 65 tisíc km od kedy ho mám v rukách, no aby som trpol každé ráno kvôli tomu či sa naň môžem spoľahnúť... Každopádne dám vedieť ako som pochodil a čo som zistil/čo môžem vylúčiť.

Share this post


Link to post
Share on other sites
před 18 hodinami, Ajap napsal:

Začal bych změřením dobíjení, když bude OK tak změření odběru při vypnutém a zamčeném autě, následně zkusit jinou baterku no a nakonec ten startér.

Len pozor to dobíjanie - veľkosť napätia - môže byť pri nových autách trochu mätúce. Pri riadenom dobíjaní - keď do toho zasahuje aj rj motora - môže byť to napätie aj dlhodobejšie nižšie, písal som o tom, vlastná skúsenosť. Keď batériu menili v autorizáku ak mala inú kapacitu snáď nezabudli nastaviť cez dia správnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...