Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Coupe 406 klima kope


Devr

Recommended Posts

Poradí mi někdo proč mi při zapnuté klimě, když klima sepne potažmo kompresor, tak například rozjíždím se, tak škubnec s autem , že si dám skoro o sklo hlavou,  při volnoběhu škubanec a čsto úplně zdechne moto při sepnutí kompresorur. Je mi jasné, že má klima při sepnutí patřičný odběr, ale aby to tak škubalo s autem? Pokud letím po dálnici, tak to nepoznám, ale po městě bych musel pořád na křižovatkách startovat, protože by mi při každém sepnutí zdech motor. V čem je problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobně se mi hlásil zadřený kompresor - za jízdy v poho, na volnoběh to škubalo a otáčky padaly na cca 500 byl slyšet "kovový" zvuk. Předpokládám nefunkční tlakový spínač (u starého modelu - můj případ - je za levým světlem, u nového modelu - a coupé- si nejsem jistý)  Jinak jsem ještě spravoval nefunkční saharu, kde byla uhnilá kostra na levém podběhu a teď po výměně kompresoru, opravě sahary a naplnění si užívám super lednici:D:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle popisu by to i odpovídalo tomu přidřenému kmpresoru i když kovový zvuk není slyšet. Jak zjistím , že je opravdu přidřený?

A co  tím má polečného ten tlakový spínč, k čemu přesně slouží?

Sahara mi ve vedrech normálně funěla, tak snad je OK.

Jinak klimu mám čertvě naplněnou a chldí super, jen to škubání mě sere :D:myslim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No klimu jsem vypnul, resp přepnul do ECO(mám automatickou) a motor se zklidnil a zvuk ustal ;) navíc stejně už málo chladila, takže jsem měl jistotu.

Tlakový spínač by měl klimu vypnout při nízkém nebo moc vysokém tlaku (buď málo chladiva nebo se  přehřívá - nejdou sahary) stává se, že spínač nevypne a klima jede i s minimem chladiva.

Ale podle toho co píšeš se tě nic z toho netýká. Ještě mě napadá, jestli Ti tam při plnění dali i olej nebo jenom chladivo, ale takový mamlasové  snad v žádným servisu nejsou:D

Ještě bychom se mohli někdy potkat a přemýšlet, ale záleží kde bydlíš, jezdím často na Olomoucko k rodičům

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

teraz som som opravoval klimu na berlingo na  benzinak  rocnik 2000

a je to riesene tak ze je tam rele v poistkovke v motore 

ktore spina rj motora

cize ked nastartujes  rj motora zopne to rele a prerusi drat do klimaspojky

ty stlacis tlacitko Ac   a rj  dostane info ze zapinas klimu ta nasledne na volnobehu prida stavu motoru (pocut to na zvuku) a az potom odopne to rele ktoreho kontakt zopne klimaspojku

kukni ci tam nemas take rele  a ci funguje 

funguje to tak ze zapnes klimu 2-3 sekundy nic a az potom klimu zopne pocas tych 2-3 sekundy musis pocut zmenu zvuku motora 

keby mam schemu poviem ti hned  ale nemam tak len zo skusenosti ti pisem musis sam pozret 

je to tam koli tomu aby sa motor nezakuckal  alebo nechcipol lebo benzinak ma na volnobeh  malo sily

ale ty uz budes mat asi  Bsi jednotku takze to rele mat nebudes zrejme 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...