Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P407 nejede, závada v elektrice (asi)


Stráňa

Recommended Posts

Ahoj před měsícem mi kleklo auto a to doslova, musel proběhnout odtah, jedná se o P407sw 2.0 HDI r.v.2005. Shrnu co se událo, přijel jsem do krámu a už neodjel, do té doby se auto chovalo řekl bych normálně(nějaké poznatky pak napíšu). Přišel jsem k autu a už nešlo ani odemknout dálkáčem, odemkl jsem klasicky(centrál funguje), po zasunutí klíčku a otočení se nic neděje, vůbec nejde napětí, na první pohled to vypadá jak kdyby tam nebyla baterka.

Co na autě funguje: momentálně jde odemknout dálkáčem, předtím nešlo, jdou zapnout světla,pustit rádio(když se pustí začne v něm pípat), jdou pustit výstražná světla(blinkry),jdou stěrače a svítí komplet osvětlení vozu

Co se zkoušelo: prvně jsem zkoušel novou baterku, prošel pojistky, víc doma nevymyslim, pak putovalo auto do místního servisu, tam taky na nic nepřišli, diagnostika nejde připojit, někde se ztratilo napětí, poznatek-jediné co jsem pozoroval v poslední době, jakoby zakřupání palubky po nastartování, nevím zda může něco znamenat

Jsem objednán k místnímu autoelektrikáři, ale pán je celý leden v lázních, tak se snažím hledat sám a zkouším to i tady, prosím o jakoukoliv radu, nasměrování jakou cestou se vydat, tip co zkusit. Díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistky jsi kontroloval jak? Měřil jsi je ohmmetrem? Podle toho co píšeš to vypadá, že máš problém s napájením BSI. Pokud jsou opravdu OK, tak to chce vyndat BSI a zkontrolovat aspoň opticky zda do ní nenateklo. Dále prověřit kabeláž a konektory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HonzaZ: ja pojistky kontroloval jen vyndáním, neměřil jsem, díky za radu

ChouLu: toto mi bylo už řečeno, musím zkontrolovat, koukal jsem na kostru od baterky, zdá se být ok, je vidět i na kostru k motoru, případně kam vede kabel, nevím kde hledat?

Díky všem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pojistka vyměněna,  kostra od motoru zkontrolovana, vse se zda byt dobre. 

Jeste bych chtel vyndat tu bsi jednotku a dat nazkouknuti známému ektrikari. 

Kdyz zapnu radio tak neustale pipa. 

A ještě novy poznatek, v motorové casti neco bzučí, jakmile otočím klickem a neco zkousim . Natočil jsem i video, nevim jestli jsem pude dat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja na tvojom mieste by som to BSI nechal tak,čím menej budeš do toho nakukovať tým to bude lepšie,ver mi. :D  To že ti pípa rádio je problém v nakódovaní ,keďže bolo vymenené /inak by nepípalo/  tak je potrebné ho  spárovať s BSI ,čiže mu nahrať VIN kod tvojho auta a bude klud. To bzučanie pod kapotou je tiež OK ,ak by to nebzučalo ,zrejme by sme už riešili nejaký problém. Netreba hladať chyby tam kde niesú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže on rádio neměnil, přijel kde krámu a od tý doby tohle. Zatím vše ukazuje na mrtvou BSI. Vyndat ji lze, pokud si dobře pamatuju, tak stačí odpojit konektory a vycvaknout z držáku... Ale obávám se, že pohledově ani venvnitř na ní nemusí být nic znát... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...