Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Dobrá. Já vím, dostalo se mi to auto do ruky po asi půl roce a bylo v šíleně žalostném stavu, jak interiér, tak plechy, tak mechanické části. Postupně se to snažím dávat dohromady ale jde to pomalu. Jinak celej ten motorovej prostor byl nedávno umytej kvůli technický ale někdo urazil dolní kryt motoru a jak stříkala voda na řemen od alternátoru, posilovače atd tak se nějak rozbil. A pak ještě jak jsem to hasil tím práškáčem tak než jsem to stačil vysát tak napršelo a stala se z toho taková hmota co nejde vysát a moc se mi tam nechce šaškovat s hadrem kolem tý už tak v háji elektriky :roll

Odesláno

Nojo ale co jsem měl dělat :( spíš nechápu, jak je možný, že to takhle prasácky zapojený fungovalo skoro 2 roky (od prvního požáru) ještě když vím, jak ostatní lidi co tím autem jezdí mají ve zvyku to v zimě 3-4x "předžhavit"[emoji57]

Odesláno

je to postupny jav 

ak pretazis nejaku svorku kabel tak postupne sa na nich zvecsuje prechodovy odpor a cim vecsi  ten odpor je tym viac ten spoj  kabel topi a moze to prist do bodu ze sa od toho chyti nieco ine horlave a vetko to zhori do tla 

Odesláno

Jinak mě napadlo, je tam "nová" (asi cca rok) baterka, ale koupil jsem větší než tam byla předtím (takhle z hlavy bych kecal ale předtím tam byla 50Ah a teď tam je 74Ah?) ale to je asi blbost, jedná se tam jen o kapacitu jinak by to mělo furt být 12V, nebo?

Odesláno

Jasný, jen se snažím přemýšlet co všechno tam může být doprasený.

 

Náhodou někdo nemáte k dispozici stejnýho partnera nebo to schéma? Rád bych vyměnil ty ohořelý pojistky (i když to asi nemá vliv, tak těch par korun-stovek mi asi za ten klid na duši stojí)

Odesláno (upraveno)

No mně jde hlavně o ty hodnoty právě. Nějaké jdou přečíst ale těžko říct, jestli tam doopravdy taková má být.

Upraveno uživatelem Ladislavx
Odesláno

Právě, že ten papírovej jsem nedostal (nejsem první majitel) a když jsem hledal na netu tak jsem našel "Haynes manual repair peugeot partner citroen Berlingo" a tam je to schéma pojistkovky úplně jiný a celý mi ti přijde jak na to auto po faceliftu (já mám dlouhý oválný světla, to novější má takový ty "tlustý čtverce")

Odesláno (upraveno)

nemyslim si ze se to moc menilo
skusil bych jinej model stejneho roku co ma stejnou pojistkovku
kdyz mam ze saxa pojistkovku ktera je stejna jak jeho proc by mela pozice pojistek jinde ?

Upraveno uživatelem Havlicek.Lukas
Odesláno

f563482390bbb422f5f61ccf9b156798.jpg409d3ce8033b815d95ff0954293329ac.jpg

Tak jsem koupil metr 16mm2 mědi a dvě svorky (jsou na 30A ale lepší jsem v sobotu nikde nenašel) tak to půjdu zkusit připojit na tu baterku. Tak pokud neshořím tak poreferuju[emoji1]

Odesláno

4f9328465f292c7ecbb854ab7f16557f.jpg054372009d13a52ffc5ed990057e2771.jpg

Tak jsem to tam takhle provizorně zapojil a světe div se, funguje to všechno v pořádku. Jen budu muset nějak tu pojistku přidělat ať tam nelítá jak nudle v bandě a tu svorku sundám a přidělám to na pevno k baterce. Díky moc za rady.

Odesláno

Ještě jsem to pak upravoval, tý svorky bych se nejraději zbavil úplně ale asi nenajdu ?banánek? (Prostě to co je na tom druhém konci pojistky) na tenhle průměr [emoji57] každopádně už jsem na to najel přibližně 50km a super, auto startuje na brnk, nekucká ale nastal novej problém, nevím jestli s tímhle přímo souvisí, ale občas když zatáčím, přestane fungovat posilovač a na palubovce problikne baterka. Tenhle problém jsem už měl a bylo to řemenem od alternátoru, kterej mimo jiné napájí posilovač (někdo urazil dolní kryt motoru a jak na ten řemen stříkalo tak spuchřel) teď jsem na to Koukal a přijde mi, že je zase nějakej vyklepanej ... ale co se u tohohle auta po ODDŘENÝCH 320kkm neklepe [emoji57]

bab1956a55f5ba563d7140140785bf41.jpg

 

Ps. Ještě se mi stala taková hloupost, furt jsem si říkal, že ten zbylej kus kabelu v pojistkovce "potom" dám pryč, samozřejmě nastartuju a malej čoud tak se jdu podívat a ten kabel ten samozřejmě zůstal a opřenej o plast tý už takhle rozteklý pojistkovky[emoji849]

 

 

Odesláno

Nooo takže po pár dnech ježdění mi upadnul ten kabel, co šel z relé na tu pojistku, tak jsem to zapojil bez tý pojistky (baterka - relé) tak snad neshořím. Každopádně mi stále blbne "chcípání", vytáhnu klíč a občas to chcípne, když zmáčknu spojku, občas když zařadím zpátečku (to i zhasne palubka) - je tam slušnej guláš v tý elektrice, ale občas to nejde chcípnout nijak a dělá mi to tohle, netuší někdo co to může být? https://streamable.com/nsj0h

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...