Přejít na obsah

Ladislavx

Uživatel
 • Počet příspěvků

  33
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Ladislavx

 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 12. červen

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot Partner

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Chomutov
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Zdravím, koupil jsem dveře na výměnu, jelikož ty moje byli potlučené a ty nové mají centrál. Když jsem to zkoumal, tak jsem zjistil, že do něj vedou 2/5 dráty. Původně centrál nemám, ale plánují ho dodělávat. Každopádně bych to prozatím chtěl zapojit nějak, abych ty dveře mohl otevírat od řidiče (mám rozbitý zámek a musím ručně strčit ruku do dveří a zatáhnout táhlo, aby se zamkl). Moje představa je, natáhnout tam nějak 12v připojit na spínač a odemykat spínačem. Je to reálné? Přikládám fotky kabelů.
 2. Zdravím, někdo mi v noci úspěšně rozbil obě zadní skla na parťákovi (karoserie 5 - '99) (křídlová verze) tudíž jsem začal po bazarech a vrakáčích hledat ND, bohužel v mojí vínové barvě se mi moc nedaří nalézat ale za to najdu hodně berling cca '05 (ad. https://auto.bazos.cz/inzerat/92118919/citroen-berlingo-16-hdi.php ). Je možné použít dveře z novějšího modelu nebo se něčím liší? p.s. a taky se mi docela líbí ty čirá světla ( ), dají se vyměnit za tahle?
 3. Ladislavx

  Peugeot Partner - elektrika

  Proměřoval jsem a kostra je funkční 100% ale bylo takové zvláštní, že mi nešla ani brzdovka, ale když jsem tam dal jiný ten vnitřek světla z druhé strany, tak fungovala aspoň brzdovka (na druhé straně fungují všechny). Tohle mi právě vůbec nesedí, naznačuje to chybu v tom vnitřku světla, ale ten je dobrej, když na druhý straně funguje, nebo?
 4. Ladislavx

  Peugeot Partner - elektrika

  Vůbec mi nepříjde, jen se ptej - potřebuju pomoc já tak pro to musím něco udělat Ano, bylo to tak i před předěláváním elektriky, je to skoro poslední pojistka ve třetím sloupku.
 5. Ladislavx

  Peugeot Partner - elektrika

  Tenhle model má jednu pojistku na obě strany a tam proud jde
 6. Ladislavx

  Peugeot Partner - elektrika

  Právě, že nesvítí - svítí spíš tak 1/4 a odešlo to ± co jsem si všiml obojí ve stejný čas, tak proto se ptám
 7. Ladislavx

  Peugeot Partner - elektrika

  Tak dneska jsem při řešení jiného problému (nesvítící půlka palubovky) narazil na anglickém Peugeot clubu na zajímavou věc. Pro lidi, kteří jsou méně zdatní v Angličtině - Pán koupil Parťáka a po cestě domů, když začalo být šero tak zjistil, že mu vůbec nesvítí palubovka. Další člen mu odpovídá, jestli mu nesvítí i zadní světlo - že je to jeden obvod. (orig. dotaz http://www.peugeotforums.com/forums/partner-202/partner-dashboard-lights-dead-62225/ ) Jen bohužel nepíšou, kde přibližně hledat a nikde na netu už jsem podobný dotaz nenašel. Tudíž se ptám tady, řešil jste někdo podobný problém popř. kde bych měl hledat. Jinak pro rekapitulaci, nesvítí mi jedno nebo dvě světýlka ten hlavní podsvit u hodin a ukazatel nafty (ad obr. ); a z venku zadní obrysové světlo na straně u řidiče (brzdové ve stejné objímce funguje) edit. teď když znovu louskám tu angličtinu, tak mu tam povídají, že to bude uzemnění nebo přívod zezadu tý přístrojovky, zítra to budu nejspíš rozebírat tak abych věděl na co se zaměřit, abych to nevyndaval desetkrát
 8. Ladislavx

  Peugeot Partner - elektrika

  Leč jsem debil, že si zastavím na levé straně vozovky a divím se, že mi nesvítí mlhovka přivrácená do vozovky, tak dvojvlákno jsem tam dal[emoji1] Zkoušel jsem jí po kabelech, v nákladovém prostoru (mám užitkáč - 2 místa vpředu) po cestě ok ale pak jdou někam pod plech k spolujezdci a tam už nevidím. Co mi ale přišlo divné, je ten konektor co se napojuje do světel, je takovej mastnej, jak kdyby byl namazanej nějakou vazelínou - to má být? Ten druhej je úplně suchej.
 9. Ladislavx

  Peugeot Partner - elektrika

  Nejspíš můžu, jen nechci být za debila, když by to s tím nemělo návaznost. 1. Ano mám, ale zvláštní je, že než se ta elektrika opravila, tak to fungovalo jak mělo 2. Kde ten spínač je, jak ho otestuju? 3. Právě, že funguje vše, až na tu jednu objímku. Zkoušel jsem to tak nějak zběžně projít a vizuálně co jde vidět přerušený nebylo. 4. Dobře teď se stydím, parkoval jsem v jednosměrce u levého okraje a vůbec mi nedošlo, že levá strana je do vozovky. Asi jsem byl hodně unavenej. - poslední bod vyřešen
 10. Zdravím, nechal jsem si v servisu měnit komplet velkou pojistkovou skříň (u motoru) jelikož mi pár měsíců zpět zahořela elektrika (někdo tam naprasil žhavení) od tý doby si ta elektrika dělala co chtěla (nešel vypnout motor klíčkem atp). V servisu mi to opravili, startuje krásně, vypne se s klíčkem ale postupem času zjišťuji různé maličkosti. 1. světlo v interiéru - pokud je nastavené na otevření dveří tak když je vypnutý klíček a zavřené dveře tak maličko svítí (viz foto 1)když klíčkem otočím do první polohy zhasne úplně. Když otevřu dveře svítí tak 3x víc. (Viz foto 2) 2. indikace zapnutých světel/klíčku v zapalování při otevřených dveřích - dřív, když jsem otevřel dveře u řidiče, tak mi z palubky pískalo různým tónem při zapnutých parkovačkách, potkávačkách nebo klíčku v zapalování, teď jen ticho. 3. Zadní světlo - nevím jestli to má přímo návaznost, jelikož už nešlo předtím (nejdřív jsem zjistil, že mi tam nateklo a vyhnila objímka, tak jsem sehnal nové (z vrakáče) a na pravé straně (do vozovky) prostě nefunguje obrysové/brzdové světlo (ani když ho přehodím od řidiče), malé pojistky jsem všechny kontroloval, žádná není rozbitá (rozvržení pojistek bohužel není nikde k sehnání). Napadlo mě takové řešení (asi dost prasácký, ale lepší než aby mě někdo nabořil, protože nesvítím, nebo věcně platit pokuty {už mě to stálo 200}) a to je, zlodějkama natáhnout z Levého světla kabel na pravé (jako se to dělá při zapojování zásuvky pro tažné) - váš názor? 4. Mlhovka (viz foto 3,4) neměla by náhodou svítit na straně do vozovky? Mám žarovku na obou stranách ale svítí mi jen ta u řidiče. Předem díky za každou radu.
 11. Ladislavx

  Partner elektrika, pojistky

  Nooo takže po pár dnech ježdění mi upadnul ten kabel, co šel z relé na tu pojistku, tak jsem to zapojil bez tý pojistky (baterka - relé) tak snad neshořím. Každopádně mi stále blbne "chcípání", vytáhnu klíč a občas to chcípne, když zmáčknu spojku, občas když zařadím zpátečku (to i zhasne palubka) - je tam slušnej guláš v tý elektrice, ale občas to nejde chcípnout nijak a dělá mi to tohle, netuší někdo co to může být? https://streamable.com/nsj0h
 12. Ladislavx

  Partner elektrika, pojistky

  Ještě jsem to pak upravoval, tý svorky bych se nejraději zbavil úplně ale asi nenajdu ?banánek? (Prostě to co je na tom druhém konci pojistky) na tenhle průměr [emoji57] každopádně už jsem na to najel přibližně 50km a super, auto startuje na brnk, nekucká ale nastal novej problém, nevím jestli s tímhle přímo souvisí, ale občas když zatáčím, přestane fungovat posilovač a na palubovce problikne baterka. Tenhle problém jsem už měl a bylo to řemenem od alternátoru, kterej mimo jiné napájí posilovač (někdo urazil dolní kryt motoru a jak na ten řemen stříkalo tak spuchřel) teď jsem na to Koukal a přijde mi, že je zase nějakej vyklepanej ... ale co se u tohohle auta po ODDŘENÝCH 320kkm neklepe [emoji57] Ps. Ještě se mi stala taková hloupost, furt jsem si říkal, že ten zbylej kus kabelu v pojistkovce "potom" dám pryč, samozřejmě nastartuju a malej čoud tak se jdu podívat a ten kabel ten samozřejmě zůstal a opřenej o plast tý už takhle rozteklý pojistkovky[emoji849]
 13. Ladislavx

  Partner elektrika, pojistky

  Tak jsem to tam takhle provizorně zapojil a světe div se, funguje to všechno v pořádku. Jen budu muset nějak tu pojistku přidělat ať tam nelítá jak nudle v bandě a tu svorku sundám a přidělám to na pevno k baterce. Díky moc za rady.
 14. Ladislavx

  Partner elektrika, pojistky

  Tak jsem koupil metr 16mm2 mědi a dvě svorky (jsou na 30A ale lepší jsem v sobotu nikde nenašel) tak to půjdu zkusit připojit na tu baterku. Tak pokud neshořím tak poreferuju[emoji1]
 15. Ladislavx

  Partner elektrika, pojistky

  Právě, že ten papírovej jsem nedostal (nejsem první majitel) a když jsem hledal na netu tak jsem našel "Haynes manual repair peugeot partner citroen Berlingo" a tam je to schéma pojistkovky úplně jiný a celý mi ti přijde jak na to auto po faceliftu (já mám dlouhý oválný světla, to novější má takový ty "tlustý čtverce")
×
×
 • Vytvořit...