Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

106 1.4i, 55kW, 1999, 5dv., ferda


Valys-M

Recommended Posts

Ahoj pežoťáci...po několikaleté pauze se opět vracím, vybíral jsem auto a po zkušenostech s mou ex 206 jsem nyní šel do 106 se stejným motorem :) je na ní práce jako na kostele, ale alespoň bude sranda :)

 

22642959_1542049929194972_780917724_o.jpg

Upraveno uživatelem Valys-M
změn názvu a úprava velikosti foto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám několik dotazů k právě pořízené 106...

1. jak otevřít zadní levé dveře, když jsou zavřené a táhlo u otevírání ani uvnitř ani venku nereaguje? zkusil jsem sundat tapec a táhlo se hýbe...ale dveře se neotevřou...

2. dveře u řidiče, pokud přes normální otevírání dveří zatáhnu abych si otevřel zevnitř, tak se hne a zároven pohne zamykáním auta a neotevřu, musím nadzvednout to táhlo zamykání který je na každých dveří a pak znovu zatáhnout za otevírání...zkusil jsem to zamykací táhlo vysadit, ale to pak nefungoval centrál, protože si myslel, že jsou dveře otevřené a nezamknul, ale otevřít dveře šlo...

3. airbag u spolujezdce - kde se vypíná? pro případ že bych tam vezl dítě, rád bych měl možnost to vypnout.(nenašel jsem to ani z boku palubky u dveří, ani v kastlíku...

jediný dveře, který fungují naprosto ok, jsou spolujezdce, řidič musí otevírat přes šnůrku nataženou přímo na zámek, zadní za spolujezdcem se neodemykají přes centrál, ikdyž se maličko hne odemykání ale nejdou otevřít..až po manuálním odemčení a za řidičem nejdou otevřít vůbec...

asi klepe čep pravého ramene...když jedu přes nerovnosti(a že jich tu máme) tak to bouchá...

a ruční brzdu jsem zvyklý táhnout max do 3 zubů...aktuálně začne brzdit na 8. což je myslím i poslední..:D

jinak koupeno za 12tisíc, což je celkem fajn, najeto 196500, motor má zvuk pěkný...aktuálně trochu vytuněný, díky výfuku, který profukuje protože mezi středovým a koncovým dílem je spoj, který někdo omotal igelitkou, elektrikářskou páskou a montex páskou...takže ještě bude výměna výfuku asi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám airbag spolujezdce též a co jsem kde bádal, tak vypnout nejde - děcko tudíž vepředu vozit nemůžeš, to je třeba aj pro mě celkem problém.

Já měl to s centrálem u dveří to samé jako máš ty u zadních, páčka se pohla, ale odemknout nešlo (jen klíčkem), zamknout kupodivu jo (já to měl u spolujezdce vepředu), a teďka o víkendu jsem sundal tapec, celý to prostříkal WD40 a pomohlo to, centrál už centráluje všude.

Ty dveře zadní co ti nejdou otevřít jsem řešil taky něco podbného, chce to sundat venkovní kliku a prohlídnou co je špatně. Kliku sundáš odvrtáním dvou nýtků pod madlem za který taháš a pak ji vytáhneš ven, je to trochu ježek v kleci a hlavně celkem oprc jí dát zpátky. Ono jestli ti nejde otevřít dveře ani zvenku, tak jsou buď pořád zamčené a nebo je v háji táhlo na zámku nebo packa na klice. Ale chce to rozdělat, dírou po klice se tam dá celkem aj podívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč vraždu? není to shnilý, vypadá dobře..

airbagy to má minimálně 2, chápu že máš něco lepšího, ale tak každej má to co mu vyhovuje a na co má...mít to motor 1.1 tak to nevezmu...ale tenhle motor je skvělý...vůbec jsem nechtěl vrtat kliky..:Dachjo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ty závady který to má, pro mě osobně žádný velký vliv nemaj, ručku si udělám, dostal jsem k ní táhlo nový..brzdy si taky udělám a ty zámky nespěchají...nepříjemný to má ten co sedí vzadu a tam já sedět nehodlam :D na ty přední dveře jsem si zvykl, tak to bude ok...má dokonce i posilovač :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...