KingSpade Odesláno 25. červen 2019 Odesláno 25. červen 2019 Mě to bylo povědomé, moc kupéček se 100kW HDi není...tak jsem ti pácnul odběr Rikic339 ohodnotil 1 Citovat
Rikic339 Odesláno 27. září 2019 Autor Odesláno 27. září 2019 (upraveno) Tak po dloooouhé době auto konečně opraveno Upřímně - mám pocit že mám nové auto Výměna spojky včetně dvouhmoty (dvouhmota byla prý ještě celkem dobrá, spojka už to měla za minutu dvanáct) Výměna oleje v převodovce (vypadalo to že to snad nikdy nikdo neměnil za těch 12 let od výroby) Výměna PP brzdiče (starý byl fakt nějaký pokřivený, destička měla na jedné straně 4mm a na druhé 1mm. Použit brzdič z vrakoviště - dodatečné díky členovi HUGO BOSS) Výměna všech brzdových destiček Výměna zadních kotoučů Vyměněn simerink na klice (o tom se vědělo od začátku ale s výměnou se čekalo až se ozve spojka) Nakonec doplnění nějakých úchytů a výměna pár šroubů na krytu pod motorem Z auta mám teď perfektní pocit co se řízení týče. Nevím jestli je možné aby se to projevilo tak rychle, ale to řazení je naprosto skvělé!! Hladké a přesné! Samozřejmě proběhla i celková kontrola vozu, při které byly zjištěny celkem tři věci: Lehce rosí hadice od turba, ale prý to není nic vážného Lehce volnější pravé rameno (opět nic vážného) - mechanik to přisuzuje tomu, že auto v minulosti muselo vzít nějakou extrémní díru při které se pokřivil i ten brzdič. Myslí si že auto mělo původně i 18" kola o které při této ráně přišlo Nakonec trochu nepříjemná věc a to jsou trhliny na gumách. Docela se stydím že jsem si toho nevšiml sám Prý je to tím že používám sprej na oživení gum který ale ve finále pneu škodí (což jsem nevěděl, kluci od škodovky mi tvrdili že sprej na gumy se silikonem jim naopak pomáhá). Aktuálně tedy váhám zda gumy nechat ještě tuto zimu nebo radši koupit nové (vzorek mají akorát 4mm) No a nakonec pár fotek Doufám že už budu mít od servisu nějakou dobu pokoj Upraveno 27. září 2019 uživatelem Rikic339 pavelu96 ohodnotil 1 Citovat
Guest StibTo Odesláno 27. září 2019 Odesláno 27. září 2019 Trhlinami myslíš tu na předposlední fotce? Ta bude těžko od používání spreje na oživení pneu. Ale používám to taky, jednou za čas tak mě to zajímá. Citovat
radim.1008 Odesláno 27. září 2019 Odesláno 27. září 2019 Ta trhlina bude spíš od nějakýho špičatého kamenů... Citovat
Rikic339 Odesláno 27. září 2019 Autor Odesláno 27. září 2019 Trhlina samozřejmě bude od nějakých kamenů a podobně. Každopádně slabší trhliny jsou po obvodu všech 4 kol. Prý je v těchto místech při častém používání těchto sprejů guma "křehká" a začne se dít tohle. Jen teď váhám co s tím - moc se mi s tím jezdit nechce a po tomto servise si nemohu dovolit hned koupit nové kvalitní pneu. Přemýšlím že zvolím tedy levnější značku, kolega mě láme na Nexeny Winguard Sport 2.. Je fakt že dát za jednu gumu 2600 nebo 1800 je citelný rozdíl.. Citovat
poldiss Odesláno 27. září 2019 Odesláno 27. září 2019 (upraveno) Se nedivim, že tam máš trhliny když jsou ty gumy 14 let starý. Upraveno 27. září 2019 uživatelem poldiss Citovat
Rikic339 Odesláno 27. září 2019 Autor Odesláno 27. září 2019 @poldiss a to jsi vzal kde? Pneu jsou vyrobeny v 33 týdnu roku 2016 Citovat
poldiss Odesláno 27. září 2019 Odesláno 27. září 2019 Viděl jsem DOT 6005 a nějak mi nedošlo, že rok asi těžko bude mít 60 týdnů to se omlouvám Ale přijde mi, že jsou ty gumy vyschlý, jak kdyby byly starý. Takhle vypadaj 7 let starý gumy co mám na letních kolech. Citovat
Rikic339 Odesláno 27. září 2019 Autor Odesláno 27. září 2019 Chápu, není to 6005 ale 60D5 :)) číslo "výroby" je 3316 to vysušení je právě kvůli tomu spreji prej.. myslel jsem že je to přesně naopak gumy mají najeto 40 tisíc Citovat
Rikic339 Odesláno 29. září 2019 Autor Odesláno 29. září 2019 Tak máme za sebou nějakých 40 kilometrů a.. nejezdíme.. Při parkování se od přední nápravy (nejspíš, šlo to špatně identifikovat) ozvala rána jako prase. Při rychlém prohlédnutí jsem na nic nepřišel, nikde jsem nic neobjevil, ale na ulici se to kontroluje blbě.. Každopádně od té doby auto trochu divně vrčí a hučí, od 50 km/h se rozklepe jak když jedeš po nejhorším úseku D1.. Odstaveno u servisu, zítra se na to servisák mrkne a snad na něco přijde.. Na víc dnes nemám sílu, uvidíme zítra Zde pro představu co za ránu to bylo Rána.mov sharpers ohodnotil 1 Citovat
Rikic339 Odesláno 29. září 2019 Autor Odesláno 29. září 2019 Při rychlém prohlédnutí to nevypadá, auto si ani na jedné straně nesedlo, koukal jsem na to i s baterkou a nevšiml jsem si že by byla pružina někde prdlá Citovat
radim.1008 Odesláno 30. září 2019 Odesláno 30. září 2019 Dole v posledním závitě a leží to na misce. Citovat
Rikic339 Odesláno 30. září 2019 Autor Odesláno 30. září 2019 Servisák to zatím odhaduje na poloosu, přes den na to mrkne a večer už se snad bude vědět víc Citovat
Rikic339 Odesláno 1. říjen 2019 Autor Odesláno 1. říjen 2019 Tak je to opravdu poloosa - konkrétně levá. Protočila se ve vnitřním kloubu. Takže jdu kupovat novou Citovat
Rikic339 Odesláno 7. říjen 2019 Autor Odesláno 7. říjen 2019 Tak auto je opraveno, zrovna mi volal servisák - zítra odpoledne si pro auto jedu. Poloosa vyměněna, auto prý jede jak víno - výhledově ale určitě nechám udělat i druhou.. Zjistilo se že tam jsou totiž obě poloosy malinko jiné - novou jsem si sehnal sám, podle service-boxu a VINka jsem kontroloval OEM kód abych měl jistotu že koupím správnou. Problém je že ta nová je prý "malinko užší ale plná" kdežto na autě je "o něco tlustší ale dutá".. Dokonce na ni po otření našli nápis "407 SW" jakoby snad byla z vrakáče... Ani bych se nedivil kdyby to bylo z jiné motorizace? Jen další důkaz že je auto pořádný bastl.. Citovat
Rikic339 Odesláno 3. březen 2020 Autor Odesláno 3. březen 2020 (upraveno) Pár měsíců pryč a je tu nějaký ten update.. Autu přibyl bohužel nový šrám, před barákem nám vyhrazovali místa pro práci na chodníku značkama zákazu zastavení a plácli mi ji hned za auto, ráno ji spolubydlící našla padlou na auto díky větru - výsledek je poškrábaná hrana kufru bohužel to spolubydlící narovnala a nevyfotila, takže to nemám jak řešit, snad se to podaří rozleštit.. Ono to ani moc vidět není pokud se na to člověk nezaměří - ale když o tom člověk ví tak ho to prostě se** Dále se nám pomalu ale jistě blíží jaro, takže jsem objednal letní pneu Uniroyal rainsport 5 a taky mám na balkóně připravený jeden větší upgrade (nebo spíš opravu), víc se k tomu teď vyjadřovat nebudu, čekám až bude čas na přehození a pořádné nafocení Nic víc se neudálo, teď s kamarádem plánujeme pracovní víkend na autech, tak snad se podaří rozleštit pár šrámů, nejspíš se vrátí folie na střechu a proběhne kompletní jarní očista vozu.. No a ještě nějaká aktuální fotka Upraveno 3. březen 2020 uživatelem Rikic339 chuck11, pavelu96, Mizlerek007 a 3 další ohodnotil 6 Citovat
Rikic339 Odesláno 3. duben 2020 Autor Odesláno 3. duben 2020 Jak jsem si maloval co všechno se bude dělat na autě tak mi to aktuální situace pěkně zhatila Takže nakonec došlo jen na dvě věci: Přezutí na letní Uniroyal RainSport 5 215/55/17 - starý gumy se rovnou vyhodily po cca 50 tisících, byly lehce sjeté na vnitřku, takže hned jak to půjde uděláme geometrii. Zároveň je prý lehce koplé jedno kolo, ale nic co by nešlo vyvážit naštěstí. Taky mi bylo doporučeno s kolama výhledově něco udělat, bohužel už celkem viditelně "reznou" - tak snad na příští zimu seženu druhou sadu ať mám na čem jezdit a podaří se přemluvit místního specialistu na lak a renovaci kol Kompletní umytí, navoskování a aplikace tekutých stěračů. Nevím jestli se teda vosku ve spreji dá říkat voskování, ale co.. Hlavní je že to funguje! Strávil jsem s tím skoro dvě hodiny, ale stálo to za to. Nový nárazník se mi zatím pořád vyhřívá na balkóně, servisák teď paradoxně vůbec nestíhá.. No a plány s rozleštěním auta + polepení střechy do černa taky padly, jelikož kamarád který má dílnu, leštičku a folie byl dva týdny nemocnej a teď dohání práci.. Takže snad ty resty nějak doženu trucker1245, Mizlerek007 a pavelu96 ohodnotil 3 Citovat
Rikic339 Odesláno 21. duben 2020 Autor Odesláno 21. duben 2020 Včera mě potěšil číňan když po měsíci konečně dorazily kryty na klíče objednány 4, dva pro tátu a dva pro mě. Rovnou přehozena planžeta s elektronikou. Za 4 kryty 218 kč a to napočítali i poštovné Za ty prachy paráda. Nejdřív jsem se toho přehození bál, ale nakonec je to naprosto primitivní Zleva: původní klíč, klíč z Aliexpresu a klíč který jsem si po koupi nechal dodělat v Peugeotu pavelu96 a KingSpade ohodnotil 2 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.