Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poraďtě někdo prosím !!!


Hammi

Recommended Posts

Vážení příznivci čtyřistašestek. Stalo se mi něco neuvěřitelného. Z ničeho nic po udělání rozvodů, se mi při šedesátce a cca 2.500 otáčkách zasekly budíky a SNULOVAL ( ! ) tachometr. Měl jsem najeto 152 000 a počítadlo jede od začátku. Problém je, že budíky teď nesmyslně padají a vždy snulují tachometr a sem tam se zaseknou. Auto jede, jak má jen to takhle blbne . Vím, žer vynulovaný tachometr je sen každého bazarmana, ale tohle je fakt neúnosný. Předem díky za jakoukoli radu. Marek Hammi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jstli to je ono, tak Ti líbám ruce. A ještě jeden dotázek, jak to, že to má vliv i na otáčkoměr a palivoměr? Když totiž spadne tachometr, tak se padnou i tyhle budíky (mimo teploty motoru). + dotaz. A hlavně, je divný, že to začalo počítat od nuly a načítá to. Hammi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemoze prichadzat do uvahy ciste teoreticky aj chyba v ECU?

Mne sa to zda pravdepodobnejsie nie?:roker

Upresnim: povedzme ze sa dostala voda tam kde nema....

Cez leto po dokonalom ocisteni motora na vapke som si to rutil cez mesto 190km/h:D (ale iba podla budikov:mrk)

Trvalo to zhruba tak 15minut a odvtedy je vsetko ok.

Ale motor uz viac vapkovat nebudem:D

[upravil dne 15/12/05 viktorg]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukali jsme na to. Jeden svazek vede z tacháče a druhý z otáčkoměru. Voda se tam neměla jak dostat, auto stálo ve vytopený dílně 3 týdny (taková drobná generálka podvozku, rozvody a tak - s elektrikou se nic nedělalo) Mimo jiné přestaly jít odstřikovače a pravý přední světlo (to byla zoxidovaná kostra) - je to vyřešený. Někde to musí být nějakým drátem, nebo kostrou, protože to blbne, jak se tomu zachce. A včera tam zase naskočily nuly, ale asi po 5 minutách se vrátilo na \"celkových\" 1433 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani.. ked sa vymaze stav z tachometra, tak to neni ziadnymi kabalmi ktore do neho vedu....

Veril by som tym kablom, keby len vypadavali rucicky, tak to moze byt dovod.. ale ked to resetlo stav, tak tam predpokladam chybu v tachometri - hoci skrat v kabelazi moze porobit cudne veci :myslim

Najlepsie by bolo vyskusat budiky v inom aute :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hammi

Tak jstli to je ono, tak Ti líbám ruce. A ještě jeden dotázek, jak to, že to má vliv i na otáčkoměr a palivoměr? Když totiž spadne tachometr, tak se padnou i tyhle budíky (mimo teploty motoru). + dotaz. A hlavně, je divný, že to začalo počítat od nuly a načítá to. Hammi

To je preto, ze procesor v palubovke ti nastavuje aj tieto ukazovatele - a ked je chyba v komunikacii s pamatou, tak to moze robit milion cudnych veci - ale moze byt aj problem s kostrou.. a teoreticky by to padlo.... lenze stav by sa nevymazal :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ALFWORKS

Pani.. ked sa vymaze stav z tachometra, tak to neni ziadnymi kabalmi ktore do neho vedu....

Veril by som tym kablom, keby len vypadavali rucicky, tak to moze byt dovod.. ale ked to resetlo stav, tak tam predpokladam chybu v tachometri - hoci skrat v kabelazi moze porobit cudne veci :myslim

Najlepsie by bolo vyskusat budiky v inom aute :myslim

No když píše že se mu to objevilo právě po týhle opravě tak bych to moc na studeňák neviděl. To už by mu to začalo zlobit už před tím, alespoň občasný výpadky. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Ahoj,

mám tu samou závadu, je s tím rozdílem, že se počítadla nevynulovaly, ale nastavily se na nějakou náhodnou hodnotu. Kromě toho se při startování zobrazí na displeji hláška, že je vadná automatická převodovka, i když mám manuál...

Zjistilo se v čem byl problém???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám tu samou závadu, je s tím rozdílem, že se počítadla nevynulovaly, ale nastavily se na nějakou náhodnou hodnotu. Kromě toho se při startování zobrazí na displeji hláška, že je vadná automatická převodovka, i když mám manuál...

Zjistilo se v čem byl problém???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ALFWORKS

Urcite to neni problem kvoli tym rozvodom...

To ze sa vynuluje tacho, tak je to problem vnutri toho tacho...

Vidim to na studeny spoj - vnutri tachometru.

Par tachometrov som uz opravoval (a pretacal - holt clovek musi z niecoho zit:myslim ).. a som si isty, ze mas problem v tachaci...

To se teda máš co chlubit, s tím přetáčením. To se nestydíš napsat, že podvádíš jiné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Holly

Původně zaslal: ALFWORKS

Urcite to neni problem kvoli tym rozvodom...

To ze sa vynuluje tacho, tak je to problem vnutri toho tacho...

Vidim to na studeny spoj - vnutri tachometru.

Par tachometrov som uz opravoval (a pretacal - holt clovek musi z niecoho zit:myslim ).. a som si isty, ze mas problem v tachaci...

To se teda máš co chlubit, s tím přetáčením. To se nestydíš napsat, že podvádíš jiné?

To víš tak se vydělávají peníze:xvul na cizí nevědomosti a důvěryhodnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám úplně ten samej problém s budíkama, ručičky (občas, někdy to jde bez problémů) lítají sem tam, kilometry se nulujou ale teploměr funguje, měl sem budíky několikrát rozebraný, ale na nic sem nepřišel, podle mě je to budíkama, ale zatím jsem eště neskoušel jiný tak nevim..Taky se mi zdá že budíky fungojou když je zima, nebo tak do 5 km od nastarování, než se stačí prohřát, pak začnou blbnout..:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...