Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 Break 1.4 55 kW by emkay


emkay

Recommended Posts

Tak pote, co se vyskytl plan na 350km cestu mi Peugeot jasne dal najevo, at si to dvakrat rozmyslim. Prvni problem byl, kdyz mi neslo zavrit okynko u spolujezdce. Uz jsem byl na ceste nekam, kde ho muzu odstavit, a povedlo se ho zatahnout. Po zavreni se chvili ozyva (uz jsem to postrehl drive) takove jakoby cvakani.

 

Vetsi problem se vsak zacal vyskytovat pote. Pri startovani se auto jakoby chvili dusi a pak az naskoci. Zacalo se to projevovat dneska, uvidime, jestli vubec zitra odjedu. Napadaji me dve priciny - spatna batetka a nebo nejak zaneseny privod vzduchu (parkuju obcas v aleji kvetoucich stromu, takze se to rozhodne ma cim zadelat). Any ideas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem teď dával do kupy přehled investic do oprav. Podotýkám, že auto mám od listopadu.

8000 Kč kulové čepy, silentbloky ramen, manžety poloos (později zjištěno, že špatné, vyměněn mechanik i manžety), gufero převodovky (poloosa), výměna oleje v převodovce, řemen alternátoru, geometrie
1200 Kč koncovka výfuku
1600 Kč manžety (tentokrát už správné)
700 Kč svaření výfuku
1050 Kč spojkové lanko
3 - 5 000 Kč - očekávaná investice nyní - vrzání od levého předního kola, pravděpodobně stabilizátor/silentbloky; obě stahovačky na odchodu (resp. jedna už po) a problémy se startováním při vedrech (zkusíme začít u vzduchového filtru)

Celkem jsem v tom tedy za nějakých téměř osm měsíců a 7000 km za 16 - 18 tisíc čistě na opravách. Nečekal jsem, že to bude jezdit zadarmo, ale přijde mi to hodně. Co myslíte, koupil jsem velkou šílenost, nebo je to prostě potřeba dát do kupy a pak by mohla držet? Chápu, že se to nedá objektivně posoudit bez toho auta před sebou, spíš by mě zajímal názor zdejších diskutérů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 2 týdny později...

Tak menší milník tohoto týdne (omluvte kvalitu fotografie, můj telefon není zrovna fotograf - přeborník, svítí tam 179 999). Tak snad se dočkáme i toho zásadnějšího za 20k .)

 

Jinak jsem se chystal na výměnu oleje a spojka též začíná být hlučnější, mé plány nicméně překazilo odtažení, poté, co jsem nezaregistroval zákaz v novém bydlišti. Byl jsem tedy ochuzen o 2150 a čekám ještě na pokutu :/ Nicméně někdy v lednu na to dojde. Snad .) Stran toho spokojenost, pár drobností bych ještě našel, ale startuje rychle a rychle i topí, což je v tomto nečase velmi příjemné.

IMG_20161203_171202.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Čus čus tady máš nějaký info k tý centrále směrovek ... OEM číslo je 6323 24, v Peugeotu stojí 492,- , v Kellyně momentálně nedostupné, As Parts 313,- (VALEO) jo a ještě to mají taky v JC Parts ale tam za (bůhvíproč) 545,-

obr1.pngobr2.pngobr3.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@StibTo Ahoj, díky, napadlo mě, že bychom přeci jen mohli zkusit prohodit s tou tvojí a zjistit, jestli je to opravdu na 100 % tím .) (Ač ty tři stovky mě přinejhorším nezruinují).

No a jinak Peugeot dostal k Vánocům nový olej, filtry a s pomocí tady StibTa také peugeot-club podložky pod SPZ :) Mechanikem také zkontrolován stav přední nápravy a vše údajně v pořádku. Fotka příště .)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak dnes jsem Peugeotovi dopřál decentní hygienu (lux a mycí box) a konečně si troufám se tu také trochu pochlubit .) 

Dále mu byla dopřána také nová dálniční známka a stěrače (Bosh ECO), koncem února se budu pokoušet dopřát mu i novou technickou (držte palce). Drobných vad je sice spousta, ale poslední půlrok drží na svůj věk a poněkud low-budget údržbu úctyhodně. Momentálně máme společných 14 000 km, snad oboustranná spokojenost vydrží i nadále .)

20170205_145028.jpg20170205_145053.jpg20170205_145234(0).jpg20170205_145131.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak dnes Peugeot úspěšně prošel STK. Našlo se sice pár lehkých závad, ale nic vážnějšího. Zároveň mechanik ještě předtím spravoval kabely k vyhřívání zadního skla a třetímu brzdovému světlu. Jinak dle jeho slov stav velmi dobrý a od technické na dva roky klid .)

IMG_20170223_172431.jpg

IMG_20170223_172259.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Na základě dobré nabídky od známých jsem před měsícem provedl upgrade vozového parku a týden zpátky úspěšně prodal 306 partě, která s ním v létě vyráží procestovat Rumunsko. 

Celková bilance tedy:

Vlastnictví - 2,5 roku
Najeto - 25 000 km (prodáno se 193t)
Do servisu vloženo - cca 14 000 (z toho 8 faktická repase přední nápravy od mechanika, který mě následně při snaze reklamovat špatně opravené manžety hodil do ignoru)
Koupeno za - 28 000
Prodáno za - 22 000

A hlavně mě jako první auto mnoho naučilo :)
Díky všem za polopatické rady, speciálně poté @StibTo za nespočet rad a drobných mechanických prací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...