Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Zdravím pánové,

 

prosím o pomoc někoho znalého, protože já očividně nejsem. Potřeboval bych radu se zapojením následujícího voltmetru do auta. 

 

Pokud chápu dobře tak větší dráty jdou na baterku a menší jdou někam na spínané + a - ?

 

Díky moc post-37554-0-19174400-1433480205_thumb.p

Odesláno

Už k ničemu... Díky za reakce... Bohužel se to vyzkoušelo zapojit na autobaterii a neshořelo auto, ale tato věcička... Mělo to sloužit jako ukazatel baterie v autě...

Odesláno

njn... Když se A-metr zapojí jako V-metr... tak to holt shoří... Mimochodem... V-metr vždy přes pojistku, pokud nejde o nějaké super laboratorní měření. V autě asi určitě.

Guest minimaxa
Odesláno

Chybama se clovek uci. Ja i po dvaceti letech praxe odpalil 35A bocnik u paneloveho ampermetru. To byla prda. A 7tis bylo v prd.li :D Takze si z toho nic nedelej ;)

Odesláno

Taky není od věci si zkratovat 750V trakční akumulátor... :-D Mě se to sice nestalo... ale kolegům ano. No... ještě, že tam měli vžazený 80A pojistky. Jinak... baterka je baterka... To dá sakra velký proudy... A to ještě nemluvím o trakčních superkapacitorech... To je dokonce i rychlý. Kolegovi v práci takhle tohle bouchlo a bez jištění... Půl roku maridil s popáleninama... :-(

Odesláno

bacha na to - podobnym stylem je delany i digitalni teplomer

jinac kdyby to byl voltik muze mit 2 nebo 3 kabliky (2 kabliky plus a minus) (3 kabliky plus minus merena hodnota)

ten 3 kablikovej muze treba ukazovat nuly (idealne 0,02) a po zapojeni spotrebice teprve skutecnou hodnotu

Odesláno

Tušil sem, že to dopadne přesně takto. Je to stejné jako strčit multimetr přepnutý na A rovnou do zásuvky :D

Čekal bych ale v tom měřáku pojistku, kterou stačí vyměnit...

Odesláno

Tušil sem, že to dopadne přesně takto. Je to stejné jako strčit multimetr přepnutý na A rovnou do zásuvky :D

Čekal bych ale v tom měřáku pojistku, kterou stačí vyměnit...

Na menších proudech v multimetrech pojistka bývá.. Ale na větší už ne, ptz úbytek napětí... Navíc na větších proudech je to už na vekym shuntu.

Odesláno

Každopádně to musel byt pěkný efekt, baterka dá ve zkratu kolik? Stovky amper, ne?

 

 

Baterka jo, ale ty drátky ne ;)

Spíš desítky tisíc. Stovky dá baterka v autě. Dráty? To se dá spočítat. Není to o tom, že by to dráty nedaly. Daj. Ale otázkou je čas. A u trakce sou stovky milisekund dost dlouhý čas...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...