Cpt._Redeemer Odesláno 26. květen 2015 Autor Odesláno 26. květen 2015 Ahoj krtek 2: Dokázal by jsi mi podle VIN zjistit jaky řemen tam má být? VF32ARHYE41179917 Když koukám na 2.0 HDI tak jich tam zas je s ruznymi rozměry Citovat
krtek 2 Odesláno 26. květen 2015 Odesláno 26. květen 2015 (upraveno) remen 5750 VS no ti si pisal ze to mas od remenice tak polmilimetra neviem ci doslovne alebo obrazne si to napisal ja to mam od remenice cca 3-4 cm remenica vlavo moc ju na foto nevidno Upraveno 26. květen 2015 uživatelem krtek 2 Citovat
Cpt._Redeemer Odesláno 26. květen 2015 Autor Odesláno 26. květen 2015 No ja to tam mám do 1cm max Citovat
Cpt._Redeemer Odesláno 26. květen 2015 Autor Odesláno 26. květen 2015 Tak jsem konečně objednal řemenici i řemen. Zde je video (25MB) http://uloz.to/xZY2aVZa/mov-0171-mp4 Tam je vidět jak to rachtá, takže doufám, že to opravdu ta řemenice je a ještě tam je vidět jak je blízko té kladky. Citovat
krtek 2 Odesláno 27. květen 2015 Odesláno 27. květen 2015 mal si este skocit niekam do servisu aby ti to potvrdili vies ono od pc to neni nikdy na 100 percent Citovat
Cpt._Redeemer Odesláno 27. květen 2015 Autor Odesláno 27. květen 2015 Z prace jsem se stavil a potvrdil mi to. Doporučil mi, abych si zaaretoval rozvody, abych si s nima nehnul. Nevim jak a kde. Udelam to bez toho. Citovat
oddie Odesláno 27. květen 2015 Odesláno 27. květen 2015 Rozvodama si nehneš, to bys musel být extra levej. Citovat
Cpt._Redeemer Odesláno 28. květen 2015 Autor Odesláno 28. květen 2015 Zítra má přijít řemenice a řemen. No menší zajímavost. Klepání ustalo. Už není slyšet nic. Jsem z toho jelen Citovat
Cpt._Redeemer Odesláno 28. květen 2015 Autor Odesláno 28. květen 2015 (upraveno) Ted jsem si vzpoměl, že jsem snad poprvé od té doby co to klepalo pustil klimatizaci, Je možný, že ten rachot dělala klimoška? Dnes jsem ji měl puštěnou a zmizelo to. Upraveno 28. květen 2015 uživatelem Cpt._Redeemer Citovat
ozzy56 Odesláno 28. květen 2015 Odesláno 28. květen 2015 tak ji zkus zapnout více více krát a uvidíš Citovat
krtek 2 Odesláno 28. květen 2015 Odesláno 28. květen 2015 moze to len oblbovat ked zapnes klimu na remenicu je ovela vecsia zataz Citovat
Cpt._Redeemer Odesláno 28. květen 2015 Autor Odesláno 28. květen 2015 Teď jsem měl zas auto na špalku a s matky přítelem jsem na to znovu koukal. To rachtání uplně zmizelo. Je docela nelogické, aby se věc mechanicky poškozená, tedy řemenice s utrženým silentblokem, sama dala do kupy. Pokud by to byla ta řemenice, težko by to z ničeho nic přestalo ne? Ještě včera to bouchalo. Vezl jsem kamoše a řikal, něco ti tam mlátí jak svině. To samé řekli v servisu. Když jsem jel ráno do práce, tak jsem tomu nějak nevěnoval pozornost, ale myslím, že to také mlatilo. Šel jsem z prace, v autě bylo 1000°C. Tak jsem nastartoval a hned pustil klimošku. Dojel jsem 300 metru do Tesca a tam si všiml, že už neslyším rachtání. Když jsem přijel domu tak jsem si to tedy šel poslechnout a opravdu nic nerachtalo. Teď jsme to měli na špalku, zkoušeli volnobeh, vyšší otáčky zapínat a vypínat klimošku ale nic. Občas trošku něco zarachtalo, ale nevypadalo to že to s tím souvisí. Pak jsem si uvědomil, že když jsem poprvé lezl pod auto tam jsem poslouchal řemenici jež sem měl par cm nad hlavou a od ní rachot šel. Ted když jsem na to koukal, tak mi docvaklo, že to byla řemenice klimatizace. Ta je totiž níž než řemenice klikovky. Popletl jsem si je. Každopadně už to mám objednáné, zítra to prijde a vyměním jak řemen tak řemenici. Tim nic nezkazím. Nikdy to měněné nebylo, takže to na škodu nebude. Na jednu stranu jsem rád, že je rachot pryč, ale spíš jsem víc naštvaný, že nemužu 100% říct ano byla to řemenice klikovky nebo ano byla to řemenice klimošky nebo něco uplně jiného. Asi ještě budu týden jezdit jestli se to neozve, pak to vyměním Citovat
ozzy56 Odesláno 28. květen 2015 Odesláno 28. květen 2015 (upraveno) možná o tom víc píšeš, než bys to měl řešit fyzicky, myslím vyměnit a pak koumat dál, zvlášť když furt nevíš, která je řemenice kompresoru klimy a která řemenice na klice , to se pak těžko radí... Upraveno 28. květen 2015 uživatelem ozzy56 Citovat
krtek 2 Odesláno 28. květen 2015 Odesláno 28. květen 2015 (upraveno) Redemer- si nepozeral to video co som tu vlozil do vlakna? nevidel si co tam ten chlapik menil? ze remenicu kluky,viem je to anglicky ale video staci myslim Upraveno 28. květen 2015 uživatelem krtek 2 Citovat
Cpt._Redeemer Odesláno 29. květen 2015 Autor Odesláno 29. květen 2015 Ja vim ktera remenice je na klikovku i na klimosku. Nejsem debil. Jen jsem psal kdyz jsem lez poprve pod auto s tim ze jsem nic nevidel, tak jsem si je poplet a myslel jsem ze mam nadhlavou remenici klikovky. Kazdopadne kdyz jsem mel sundany podbeh tak rachot sel od klikovky. Ono se to tam rozleha. To uz je fuk. Ted to nerachta, vymenim to stejne a bude to Citovat
vladosr Odesláno 29. květen 2015 Odesláno 29. květen 2015 kdyz jsem mel sundany podbeh ono je dobre si o tom co najviac popisat...paci sa mi sundany podbeh ..... co tak uz konecne zlozit pomocny remen a zistit , kde je problem.... tiez sa mi paci // Když ted od řemenice a napící kladky je cca pul milimetrua // medzera , z ktorej neskor bol uz centimeter.... Citovat
Cpt._Redeemer Odesláno 21. červen 2015 Autor Odesláno 21. červen 2015 (upraveno) Zdravím. Včera jsem byl v servisu. Přivezl jsem si řemenici aby mi ji vyměnili. Řemenici vyměnili. Dojel jsem domu. Otevíram vrata a slyšel jsem od motoru silný vibrace. Tak jsem otevřel kapotu. Napínací kladka při volnoběhu vibrovala v rozmezi cca pul cm až cca cm. Když jsem se podíval pod auto, tak řemen v místech mezi klikovou řemenící a klimoškou vibroval a jakoby to vypadalo že se i kroutí. Když se ale přidá plyn na 1000 otáček, tak veškeré vibrace přestanou a řemen se ustálí. Řikal jsem si jestli se třeba nezničila šponovací kladka. Nedalo mi to a jelikož jsem okoukal včerejší výmenu. (Zjistil jsem kde se aretuje setrvák) Tak jsem doma sundal novou řemenici a dal tu starou. (Když jsem měl tu starou, držel jí a hýbal středem tak bylo jasně vidět že je utržený silentblok. Dalo se s tim dost hýbat.) Se starou řemenicí na volnoběh řemen nevibroval a napínací kladka taky byla ustálená. Naopak zase řemen začínal vibrovat ve vyšších otáčkach. Caa 2000 a vyše. To ale svádím na to, že když je utržený silentbolk že to v těch vyšších otáčkách dělá neplechu. Možná se pletu. Lze tedy podle toho jendoznačně říct že ta nová řemenice je špatná? Nebo že má třeba jiný silentblok nebo nemá žádný? Řemenice je rozměrově stejná jak ta stará, jen vzhledově vypadá trochu jinak. Dál auto bylo na diagnsotice: Ukazoval mi že vstřiky neběží tak jak by měli. Smazal chybu a dal mi přípravek do njádrže, který by měl vstřiky vyčistit. Je možné že jak smazal chybu, že ten motor se třeba nějak na volnoběh háda a zpusobuje to ty vibrace? To asi ne že když to u té staré je v pořádku. Děkuji za odpověďi Edit: Stará řemenice: Nová řemenice: Nerad bych koupil, vyměnil za jinou řemenici a ta by dělala to samé. Potřebuji vyloučit zda to dělá kladka nebo řemenice. Upraveno 21. červen 2015 uživatelem Cpt._Redeemer Citovat
Cpt._Redeemer Odesláno 21. červen 2015 Autor Odesláno 21. červen 2015 Edit: Pokud auto nastartuji, tak se řemen a kladka rozvibrují po několika sekundách. Né okamžitě. Ze začátku řemen běží hladce a postupně začíná vibrovat na neunosnou mez. Citovat
vladosr Odesláno 21. červen 2015 Odesláno 21. červen 2015 nova remenica je bez odpruzenia , cize nie je taka ista ako stara..... ale moze byt.....vymen spanovak a mas pokoj..... na cas...potom pride na rad altik a klima... Citovat
Cpt._Redeemer Odesláno 21. červen 2015 Autor Odesláno 21. červen 2015 No v té nové asi nějaký silentblok bude. Z jedné strany je pruh gumy a zdruhe strany je plastová krytka. Pod ní asi bude taky guma. No ale asi tedy nebude tak dobre odpruzena jako ta puvodní že? Takže tedy bude chyba v řemenici? Našel jsem tuto: http://www.autodily-cardo.cz/rozvody/remenice-klikove-hridele-febi-fb-24628/ Vzhledově je to uplně stejná řemenice jako ta moje, takže by tam mohla být ne? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.