Dohadují se Němec, Polák a Čech,kdo má lepší hospody.
Němec se chlubí: \"U nás,když jste štamgast,máte první pivo zadarmo!\"
\"To nic není\" říká Polák. \"U nás,když vypijete deset panáků,máte pak
už každý druhý zadarmo!\"
Čech se jen zasměje: \"U nás přijdete do úplně cizí hospody kde vás
neznají, jen dosednete, lijou do vás zadarmo kořalku horem dolem, až
jste vožralí a pak tam ještě nahoře v pokojíku si můžete zadarmo užívat
až do rána!\"
\"Hele tak to snad trošku přeháníš,\" komentují to oba oponenti. \"Tobě
se to snad někdy už stalo?\"
\"No, mně přímo ne, ale ségře...\"