Tak podle tvého právního výkladu by se muselo jezdit v koloně za sebou bez předíždění. A navíc píšeš porušení některých § a přitom když jsi nebyl na místě, tak nemůžeš posoudit jejich porušení. Např. kamion porušení §17 odst.5, písm. a) - jak víš, že neměl rozhled?
písm. b) - nemohl se bezpečně zařadit před předjížděné vozidlo nebo vozidla?
písm. c) - ohrozil protijedoucí řidiče nebo jiné účastníky provozu?
Kdyby do něj řidička nevrazila, tak mohl pokračovat dál.