Přejít na obsah

ozzy56

Uživatel
  • Počet příspěvků

    35 915
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    368

Vše od uživatele ozzy56

  1. ozzy56

    Topení peugeot 406 2.0 hdi

    rostar ta elektrická část spínací skřínky se dá vyměnit za novou
  2. ozzy56

    aditiva do nafty

    VIF nezvyšuje oktanové číslo, jen čistí palivovou cestu a u dieselu zabraňuje tomu, aby nafta parafinovala, což znemožní nastartování, jinak si VIF nalívám sám a tak vím, že v nádrži je, u kupovaného produktu tu jistotu nemám, ale je pravda, že to tankování je takové složitější, už na mě jeden vyjel, že mi to tankování trvá , uvažuju o koupi něčeho s ráží 9mm
  3. nechci být za puritána, ani nejsem na chlapy --ale to jsou ty slečny, co pak bečí, že jejich poprsí koluje po netu ??
  4. když neví v servisu, tak tam už nikdy nechoď jinak čerpadlo v nádrži může odejít okamžitě, není to nic až tak zvláštního, ale řešil bych to s někým s origo diagnostikou, jinak budeš měnit celkem drahé díly třeba zbytečně
  5. ozzy56

    aditiva do nafty

    jinak na obalech je postup, jak a kolik dávkovat (podle obsahu víčka atd.), když dáš o víčko více, nic se neděje
  6. ozzy56

    Odvzdušnění spojky P407

    no čím novější auto, tak potřebuješ na pitomou spojku vybavenou dílnu za milion a pět pomocníků
  7. ozzy56

    Hrdza kosi prahy 308

    tak nějak jde i ta ochrana proti reznutí z kopce i u pežotů, to co bylo u 205--406 je minulostí na druhé straně tohle místo rezne u všech aut--je to schované pod plastem a vlastně furt plné mokrého slaného bláta, chce to po 3-5 letech sundat plast. podběh, vyčistit, nakonzervovat, ideálně to udělat od nova včetně dutin aspoň spodku karoserie (podlaha, prahy, výztuže) a pak opakovat co 3 roky
  8. ozzy56

    1,4 Vti 150 tis. km

    tak tady vidím big problem , takové auto se myslím už nevyrábí, bohužel , dnes je všechno na způsob velkého chytrého telefonu se čtyřma kolama...
  9. ozzy56

    Rozvody

    tak to nemůžu souhlasit , u svého puretechu jsem měnil olej sice jen dvakrát a olej byl čistý i po 100 km, ale jinak mám za sebou tisíce výměn olejů u nafty i benzínu, byl jsem roky na RS (rychlá služba), kde se převážně dělaly jen oleje, filtry, svíčky..., rozdíl nafta-benzín je znát na první pohled
  10. ozzy56

    Rozvody

    @vagi po 50 kilometrech u dieselu nepoznáš, že je olej vyměněný
  11. ozzy56

    Rozvody

  12. ozzy56

    Rozvody

    kde to opravovali ?
  13. aspoň zkontrolovat, KOLIK oleje v převodovce je v nejhorším vyměníš převodovku, není problém sehnat
  14. ozzy56

    Partner 2020 Topení

    proto píšu servis jestli se to rozchodí nevím, ale někdy přijel zákazník s tím, že se něco SAMO opravilo
    • 7
  15. připomenu olej v převodovce, určitě vyměnit
  16. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    u nás v kocourkově po převratě jako že technické služby jsou k hounu, tak je zrušíme, najmeme si soukr. firmy a ty nám posekaj trávu, uklidí sníh a my ušetříme za lidi atd., , jenže tráva metr vysoká jak na amerických pláních, o sněhu se lidem zdálo i v noci a stížností něúrekom , soukromníci to nějak nezvládli , tak starosta VYMYSLEL zřídit organizaci (nebudeme jí říkat technické služby--to by lidi už nerozchodili), prostě organizaci, co bude sekat trávu a uklízet sníh , prostě GENIALNI nápad, ale pak zjistili, že všechno zázemí a stroje už prodali (dílny, garáže), tak se teď pomalu nakupují uklízecí stroje a radlice, nakonec přišli na to, že sekat trávu netřeba často, bo tím zlikvidují nějakého brouka, tak se seče dvakrát za rok, bo sme přece s tym enviromentalem, ni ?? , no jak píšu, kocourkov houno... jo, a eště něchapu jednu věc--jak sem robil šofera, tak se město běžně uklizalo od sněhu , jeden podnik dal auto, druhy nakladač a snih se sypal za radhausem do ostravice, město čiste, dalo se po centru normalně chodiť, včil tam čověk skače jak kamzik po horach, esli to je ten vývoj, tak amen
  17. ozzy56

    1,4 Vti 150 tis. km

    já jsem tříválec 110 koní turbo od PSA neměl dlouho, jen 12 tisíc KM, ale můžu potvrdit, že jede výborně a spotřeba super , problémy s rozvod. řemenem továrna řeší s rozumem, takže pokud se na těch motorech nevyskytne jiná podobná fičura, můžu je do tzv. ,,čtyřmetrových'' aut jedině doporučit jen si opravdu nemyslím, že je to vhodný motor do velkých aut z produkce PSA
  18. ostrava--sněhu je dost, obvykle první sněhové dny nevyjíždím, pokud nemusím, protože většina řidičů teprve ,,zjišťuje'', že to venku fakt klouže a že ty jejich nejlepší zimní gumy a všichni ,,asistenti'' co mají v autě jsou k hounu, že fyziku oje.at prostě nejde, no ideální doba k tomu, aby to někdo do mě napral stačí mi když vidím, že susedi nemůžou vyjet z parkoviště, když motor honí na plný plyn
  19. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    jojo, když se seje, tak se seje...,jinak střídání řidičů s nastartovaným autem v zimě sem si taky užil, když to byl parťák na autě, tak nebyl problém, ale když to byl cizí, většinou jen natankoval, řekl ,,auto OK'' a šel se po šichtě umýt, tak sedneš a po pěti kilometrech svítí kontrolka oleje--zjistíš, že je ho málo, obejdeš tatru, vzadu dva defekty vnitřních kol , s nespisovnými slovy se vracíš do garáží, dotyčného řidiče ještě chytneš v kantýně u kávy a ten s klidem tvrdí, že olej kontroloval a bylo ho dost a gumy okopal a byly plné... , pravda, jak člověk stárnul, už si to nedovolili
  20. ozzy56

    Zadna pruzina

    asi proto, že přes VIN se dá dostat jen v placené verzi Servisboxu jinak to ukáže všechny možnosti, co se do auta tohoto typu montovaly...
    • 9
  21. ozzy56

    Partner 2020 Topení

    nevím sice co máš za motor, ale jsou tam myslím 2 termostaty, jeden ovládaný elektricky, předpokládám vadné nějaké čidlo...,něco jsem o tom četl, dal bych to do servisu na záruku normální chování to není, ta auta topí výborně
    • 7
  22. ozzy56

    508 SW GT 2.0 HDI - Agent Wet

    nejde o přimrznutí skla k těsnění, jde o přimrznutí skla uvnitř ve dveřích a sklo pak nesjede těch pár CM dolů, abys mohl otevřít dveře , je to jiný systém, než u 110 R
  23. když jednou jde a vzápětí nejde, tak je čerpadlo na výměnu
  24. ozzy56

    508 SW GT 2.0 HDI - Agent Wet

    není v návodu ,,parkovat celoročně v teplé garáži''?? ( prostě je to konstrukčně vyřešeno na pytel, bohužel) jinak já od milenky vyžadoval jiné služby, než praní, vaření...
  25. ozzy56

    Hrdza kosi prahy 308

    a já poradím, pokud to nebudeš opravovat odborně (výměnou prahu, vyvařením atd.), ale jen přelepením ipou a barvou, tak auto zvedej za pevnou část podvozku (třeba ukotvení ramena do karoserie), jinak brzy zvedák projede skrz práh... jinak na ty předky prahů jsou dobré zástěrky, které navazují na plast. podběh a tu část prahu zakrývají před odletujícími kamínky, vzadu zástěrky nejsou tak potřebné, bo za kolem je plastový nárazník
×
×
  • Vytvořit...