Pokud děláš přestavbu z H4 na samostatné potkávačky a dálkový, naskytne se ti problém, že ti nebudou svítit potkávačky při přepnutí na dálkový. Proč je jasný - v továrním zapojení je přepínač v páčce světel přepínací - buď potkávací, nebo dálkové vlákno. Obě dohromady svítit nemůžou, protože by se žárovka neuchladila.
Proto nemůžeš jen tak bez úprav zapojení připojit obě lampy místo vláken H4ky. Resp. můžeš, ale přijdeš o hlavní výhodu samostatných lamp, a to, že ti i při zapnutých dálkových svítí před auto a nemáš kolem sebe tmu. Což je samozřejmě blbost to tak provozovat, to už si člověk může rovnou nechat H4ky.
V okamžiku přepnutí páčky na dálková světla tedy přestane jít proud do žárovky v potkávacím světle - a my potřebujeme zajistit, aby tam šel. Takže z napájení žárovky v dálkovém světle odbočím drát, který bude spínat relé. Přes spínací kontakty tohoto relé přivedu napětí z baterie (ideálně přes pojistku) k potkávacím světlům. Teď při rozsvícení dálkových sice páčka vypne napájení potkávacích světel, ale relé, které se sepne s dálkovými na ně napájení opět přivede. Pokud vypnu dálkový, relé přeruší dodávku proudu, který je opět dodáván přes ovládací páčku světel - potkávačky svítí pořád.
To je v podstatě slovy popsané výše uvedené schéma, jednodušeji už to vysvětlit neumím.
Pokud mám zapnutá světla a zablikám dálkovýma (světelná houkačka), zablikají pouze dálkové, nicméně vlastnost tohoto zapojení je ta, že pokud mám vypnutá světla a zablikám dálkovýma, zablikají všechny čtyři.