Přejít na obsah

Fakir

Uživatel
  • Počet příspěvků

    2 497
  • Registrace

Vše od uživatele Fakir

  1. No teď jsem to video shlédnul a čumim na to jak puk. To jako myslej vážně?
    • 27
  2. [flame]Máš používat nějakej normální prohlížeč (třeba Operu), pak bys neřešil, proč ti to nejde v Godzille... [/flame] :D:D
    • 17
  3. Fakir

    Sportovní svíčky?

    Já nemám S16, ale 1.6 16V, motor TU5JP4, 81 kW, tam patří typ IKH20. Pokud máš 1.6 S16 (označení TU5J4 - NFX) 87 kW, tak tam patří IK22. viz.: http://peugeot.autodoplnky.cz/peugeot-106/zapalovaci-svicka-denso-iridium-power-peugeot-106-s273477 Prolez to, ty musíš vědět nejlíp, co máš za motor. Ceny mají velmi slušné.
    • 24
  4. Fakir

    měníte vodu v motoru? /jak často..?

    A nebo si v libovolném supermarketu či pumpě koupit za 70 korun hustoměr.
    • 17
  5. Fakir

    Bráchovi zamrzlo fávo

    Takových je nás tu víc. Můj brácha nepozná expanzku od nádržky ostřikovačů a je schopnej nalejt olej místo brzdovky. Prostě tyhle věci mu nic neříkají, takže má rozkaz cokoliv neobvyklýho hlásit mně k přezkoumání a čas od času se stavit na zběžnou "prohlídku". Tenhle systém naštěstí funguje celkem spolehlivě, k mojí i bráchovo spokojenosti. [upravil dne 23/12/07 Fakir]
    • 38
  6. Fakir

    Zapojení světel

    Tak s H4 v potkávačkách jsem trochu nepočítal. Ale proti gustu... Pokud tam jsou opravdu H4, tak je to jako přídavné dálkové, jak píše klumir. Akorát pak mi uniká smysl čtyř lamp, ale to je jedno.
    • 14
  7. Fakir

    Práce o svátcích

    Samozřejmě. Jelikož dělám promítače v kině a kino kromě 24. a 31. normálně funguje, tak holt budu mezi svátky taky v práci.
    • 41
  8. Fakir

    Playstation mých let

    Já to měl taky. Měl jsem tohle, chobotnici a ještě nějakýho kuchtíka, co si házel s palačinkou.
    • 40
  9. Fakir

    pár fotek z minisrazku v Nera

    To podle fotek skoro vypadá na 406 Break sraz.
    • 36
  10. Já se teda poutám taky automaticky - je to něco jako popisoval MirasCC, prostě bez pásu bych nevyjel, cítil bych, že mi něco chybí. Obvykle nutím lidi se poutat i vzadu, když někoho vezu. Vepředu je to samozřejmost a jediný, kdo se u mně v autě zapomíná připoutat je můj kámoš sklerotik, kterej tvrdí, že za volantem bez pásu ani ránu, ale z nějakýho nepochopitelnýho důvodu na to u mně v autě zapomíná. Ale nic se neděje, já mu to vždycky rád připomenu.
    • 23
  11. Fakir

    Zapojení světel

    To právě ne, řešíme přestavbu světla 1x H4 na samostatnou lampu pro dálkový a pro tlumený, např. 2x H1. Pokud bychom řešili přídavné dálkové, tak je tvoje zapojení samozřejmě v pořádku.
    • 14
  12. Fakir

    Zapojení světel

    Pokud děláš přestavbu z H4 na samostatné potkávačky a dálkový, naskytne se ti problém, že ti nebudou svítit potkávačky při přepnutí na dálkový. Proč je jasný - v továrním zapojení je přepínač v páčce světel přepínací - buď potkávací, nebo dálkové vlákno. Obě dohromady svítit nemůžou, protože by se žárovka neuchladila. Proto nemůžeš jen tak bez úprav zapojení připojit obě lampy místo vláken H4ky. Resp. můžeš, ale přijdeš o hlavní výhodu samostatných lamp, a to, že ti i při zapnutých dálkových svítí před auto a nemáš kolem sebe tmu. Což je samozřejmě blbost to tak provozovat, to už si člověk může rovnou nechat H4ky. V okamžiku přepnutí páčky na dálková světla tedy přestane jít proud do žárovky v potkávacím světle - a my potřebujeme zajistit, aby tam šel. Takže z napájení žárovky v dálkovém světle odbočím drát, který bude spínat relé. Přes spínací kontakty tohoto relé přivedu napětí z baterie (ideálně přes pojistku) k potkávacím světlům. Teď při rozsvícení dálkových sice páčka vypne napájení potkávacích světel, ale relé, které se sepne s dálkovými na ně napájení opět přivede. Pokud vypnu dálkový, relé přeruší dodávku proudu, který je opět dodáván přes ovládací páčku světel - potkávačky svítí pořád. To je v podstatě slovy popsané výše uvedené schéma, jednodušeji už to vysvětlit neumím. Pokud mám zapnutá světla a zablikám dálkovýma (světelná houkačka), zablikají pouze dálkové, nicméně vlastnost tohoto zapojení je ta, že pokud mám vypnutá světla a zablikám dálkovýma, zablikají všechny čtyři.
    • 14
  13. Fakir

    Zapojení světel

    Při rozsvícení dálkových původní zapojení zhasne potkávačky. Aby k tomu nedošlo, je tu relé zapojené tak, že ho rozsvícení dálkových sepne a relé pustí šťávu do potkávaček. Ve výsledku by měly potkávačky svítit pořád a dálkové lampy se k nim při přepnutí páčky pouze přidají.
    • 14
  14. Fakir

    Zapojení světel

    Ne, úplně jinak. Až dorazím domů, tak ti to nakreslím.
    • 14
  15. Já plánuju taky na jaře. Pokud se mi podaří sehnat z xenony.ic.cz přestavbu H7 4300k, tak to bude ideál. Jinak se budu muset spokojit s 6000k, nebo, pokud budu mít hodně švihlou náladu , zkusím vyrobit redukci pro D2S a do ní originály.
  16. Nejlepší jsou stejně výbojky s barevnou teplotou 4300k, tedy všechny originální xenony. 8000k bych si osobně teda do auta nedal.
  17. Fakir

    zhasína mi to

    Zkontroluj svíčky, jestli nejsou zanesený a případně je vyměň. Tohle se stává, když jsou ve špatným stavu. Na závadu v zapalování to nevypadá, když se to po krátkém ohřátí chytne.
    • 26
  18. Fakir

    Sportovní svíčky?

    Snadno. Říká se tomu elektronická zapalovací rampa. Většina nových motorů už rozdělovač nemají, řeší to takhle.
    • 24
  19. Fakir

    Ziarovky

    Já mám vepředu 4x CoolBlue a svítí pěkně. Je to sice pořád žlutá, ale příjemně světlá. S životností je to horší, při celodenním svícení moc nevydrží. Ještě chci vyzkoušet Osram Nightbreaker a až vypálím i ty, tak tam dám výbojky a bude klid.
    • 28
  20. Jak dlouho zahříváš ty keramický desky, než to začne rozumně brzdit?
    • 12
  21. Fakir

    Sportovní svíčky?

    Já je mám na 1.6 16V a běhá to parádně. Motor jde ochotněji do otáček a má mnohem klidnější volnoběh a kultivovanější chod. Sehnal jsem je za 450 kus.
    • 24
  22. Fakir

    náhlý nárůst teploty motoru 307

    Byl bys radši, kdyby tě to bez námitek nechalo zničit motor?
    • 19
  23. Fakir

    ako eliminovat hluk???

    http://www.knfilters.com/ Trvalo to 5 sekund s pomocí kolegy Googla
    • 14
  24. Fakir

    Zapojení světel

    Ne. Když máš čtyři oka, tak máš zvlášť lampu pro potkávačky (svítí furt) a zvlášť lampu dálkových. V obou jsou jednovláknové žárovky, takže si najdeš v původním konektoru, který drát napájí potkávačky a přes žárovku ho připojíš na kostru (třetí drát v konektoru). Napájení dálkových pak přes žárovku opět na kostru (třetí drát). Tohle zapojení má ale tu nevýhodu, že spínáč v páčce je přepínací, tudíž ti při přepnutí na dálkové světla vypne potkávačky. Aby se toto nedělo, je nutné ošetřit napájení potkávaček při svítících dálkových světlech jiným způsobem, a to nejlépe tím, který popsal olda v příspěvku výše. [upravil dne 19/12/07 Fakir]
    • 14
  25. Ok, to mi stačí. Já jen pro jistotu. Dík.
    • 9
×
×
  • Vytvořit...