Přejít na obsah

Fakir

Uživatel
  • Počet příspěvků

    2 497
  • Registrace

Vše od uživatele Fakir

  1. Fakir

    rybička na autě

    Ryba je symbolem křesťanské církve? To je zajímavý, to jsem nevěděl. Já vždycky myslel, že jde buď o rybáře, nebo o příznivce \"módní\" značky pro šampóny Fishbone.
    • 29
  2. Fakir

    aj to bude

    Paráda... dostalo mně to rodinné auto s tchýní na zádi...
  3. Fakir

    \"Tuning\" sraz Hodonin

    Tunit (rozuměj provést tuning - toto se týká výhradně motoru a jízdních vlastností) pěkná auta rozhodně škoda není, viz třeba tom406 s jeho krásným našláplým Coupé. Škoda je prasit pěkná auta nevkusnými nárazníky a podobnými tuzing doplňky jen proto, abyses odlišil. Odlišit se jde i vkusně, když na to to auto má potenciál...
    • 13
  4. Fakir

    vzduchovy filtr

    Není v tom problém, sám takhle zatím provozuju bavlněnou vložku Green. Jenom vyndáš papírovou vložku (já obvykle ještě vyfoukám bordel z vnitřku boxu stlačeným vzduchem) a na její místo vložíš bavlněnou. Musíš ale vzít v potaz, že o tu vložku se musíš starat a v určitých intervalech je třeba jí umýt a napustit speciálním olejem.
  5. Fakir

    \"Tuning\" sraz Hodonin

    Prosimtě tomu nerozumíš... To je určitě schválně, aby se reprák a kabely líp chladily.
    • 13
  6. Fakir

    \"Tuning\" sraz Hodonin

    ale pozor, on ma na kapote nasavani.. mu to saje primo na filtr a pridalo mu to aspon 50 koni, bo jsem videl jeste video a tam pekne zahrabal, kdyz odjizdel, takze hotovy trhac asfaltu :D [upravil dne 25/3/08 f3Rd@] Právě mi došlo, proč to měli před hypernovou. Někteří si tam určitě ještě museli skočit pro LEDky a nálepky, které jim z vehiklu po cestě upadaly...
    • 13
  7. Fakir

    \"Tuning\" sraz Hodonin

    Velebnosti, jdu blejt! Tyhle lidi by měli zavřít do ústavů, jinak si nedokážu vysvětlit, jak můžou zplodit takovýhle šílenosti a ještě na to bejt hrdý a poplácávat se po rameni, jakože tuning pyčo! Tihle lidi nemají ani to nejmenší tušení, co to je tuning... pletou si ho v první řadě se stylingem, a to ještě dost špatně. Ten dotyčný, co zprasil tu 406 Coupé tuzingovým nárazníkem a blatníky (bez laku), by zasloužil rovnou na místě zastřelit...
    • 13
  8. Že ty jsi koukal Romea a Julii ? :D
    • 27
  9. Fakir

    dvě mrtvé 406ky

    Rezonátor v sání \"vyhlazuje\" křivku točivého momentu v průběhu otáček. Pulzy vzduchového sloupce v sacím potrubí dané sacími cykly se v určitých otáčkách dostanou do rezonance. V takovém případě dojde ke zlepšení plnění válce. V jiných otáčkách, kdy se tlaková vlna odrazí od ventilu těsně před jeho otevřením, dojde zase ke zhoršení plnění. Sériové sací potrubí má svým tvarem a objemem (k čemuž přispívá i rezonátor) dané určité vlastnosti, spočítané tak, aby se rezonance v potrubí posunuly mimo pracovní rozsah otáček. Odstraněním rezonátoru se ti tedy v průběhu otáček můžou objevit silnější místa, ale objeví se i slabší místa. A to je ta \"díra v plynu\", jak říkal Radek. Rezonanční plnění válců využívají v praxi třeba závodní motory - tam je ale potrubí naladěné jen na úzký rozsah otáček, který se při závodech používá. Běžnému autu je to k ničemu.
    • 10
  10. Fakir

    406 coupé by tom406

    MPavel: omlouvám se, že do toho vstupuju, ale prostě mi to nedá... folksvágen prostě růlez! Když jsem poprvý otevřel haubnu Fóbii 1.2 HTP mojí přítelkyně, vykouklo na mně cosi ne nepodobné tomu tvému motoru z golfa. Po zjištění, že je celé sání vč. filtru integrované do deklu na motoru to se mnou málem švihlo. Nejvíc na mně zapůsobil ten mrňavej sací trychtýřek v levém předním rohu, co saje vzduch přímo zpod kapoty, hned kus od svodů (aby se neřeklo a náporovému sání bylo učiněno za dost, je v masce \"průduch\", kterým to za jízdy k tomu otvůrku možná i fouká). Schválně se podívám po klapce na přisávání teplého vzduchu (ikdyž si myslím, že vzhledem k umístění \"hlavního\" sacího otvoru to moc rozdílu neudělá), tu jsem tam nehledal, páč jsem myslel, že něco takového se v době vícebodového vstřikování už nepoužívá. Dokonce i Peugeot 206 1.1 má sání zpod levýho blatníku, o 1.6 16V nemluvě. Tvá fotka a moje zkušenost s naší Fíbí mně utvrzuje v názoru, že nám německý a především českoněmecký výrobce nejlepších aut na světě (ftédéíčku, fmetle, fkombajnu a nedej bože ftuningu) neustále dokazuje kvality abstraktního technického myšlení svých inženýrů. Jen tak dál, hoši.
  11. Fakir

    PAT a MAT -tenhle dil teda neznam

    Já měl Tesla PMD 85. To bylo panečku dělo! Procesor Tesla MHB 8080 plus pár dalších švábů a jak to pěkně počítalo... kam se hrabe Intel s Nehalemem.
    • 24
  12. Fakir

    automatika svetiel

    Kolikpak ti je, chlapče, že tě ještě nenaučili se chovat? Oddie je, aspoň co jsem za čas na fóru vypozoroval, jeden z nejzkušenějších členů klubu a vždycky ochotně a zadarmo (!) poradí. On je ten poslední, komu bys mohl nadávat. Doma u klávesnice, to jsi hrdina. Ale do očí bys mu to neřekl, co? Pravidla slušného chování platí i na internetu, byť to některým nedochází!
    • 25
  13. Zbylo ještě místo v porotě? :mrk
    • 88
  14. Fakir

    406 coupé by tom406

    Jasný, tomu rozumím. Ne, já to myslím jinak - termostat regulující samotné chlazení by byl k ničemu, nicméně jde tu o studené starty. Na některé \"redukce\" mezi blok a filtr s vývody pro přídavný chladič oleje se dává termostat, který funguje analogicky k termostatu chladící kapaliny, tedy \"malý\" a \"velký\" okruh. Zajistí, že než dosáhne olej provozní teploty, tak je přívod do chladiče uzavřen a olej jde rovnou do filtru a po dosažení provozní teploty se otevírá cesta přes chladič...
  15. Fakir

    Katalyzator 206 cc

    Kdekoliv, dej si to najít v googlu. Já budu po létě dávat na 1.6 16V laděné svody + sportovní katalyzátor, tím sériovým je hrozně udušená.
  16. Fakir

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Krásná Kačenka.
  17. Fakir

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Ta je, tak jak je, podle mně lepší. Ta první kompozice na výšku mi přijde zajímavější, ale potřebovala by trochu říznout, spíš dole.
  18. Fakir

    Nevyrazíte někdo v létě na okruh..?

    Tyjo, to bych si dal říct...
    • 46
  19. Fakir

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Marlin: první divná (ruší mně tam ty stromy v pozadí, osobně bych to překomponoval tak, aby se divák soustředil na šrouby a neřešil, kde to je focené), druhá super , třetí pohoda, akorát bych buď ubral nebe, nebo naopak ještě přidal a ubral \"černo\" dole.
  20. Fakir

    406 coupé by tom406

    Můžu dvě otázky, Tome? Jak máš vyřešenou separaci vody z nasávaného vzduchu při jízdě v dešti, nebo hupsnutí do louže? K tomu chladiči oleje - to má termostat, nebo je to do olejového okruhu připojené natvrdo?
  21. Fakir

    neon

    CCFL obvykle vyžaduje zhruba 600 - 700 Vrms o frekvenci kolem 50 - 60 kHz. Startovací napětí ale bývá i 1 kVrms. [upravil dne 23/3/08 Fakir]
  22. Fakir

    automatika svetiel

    Ono kdybys to zmenšil a převedl do formátu, do kterého to patří, tak by to možná bylo lepší. 49 kB. [upravil dne 23/3/08 Fakir]
    • 25
  23. Fakir

    Katalyzator 206 cc

    Bude to dělat větší kravál, možná (!) se zhorší výkon v nízkých a středních otáčkách a především neprojdeš emisema. Lambda sondě je to šumák, akorát předpokládám, že v tom CCčku máš dvoulitr s \"řízeným\" katalyzátorem, takže pokud píchneš druhou lambdu jen tak do potrubí (nebo jí odpojíš úplně), tak ti to bude ječet, že máš zničenej katalyzátor. Což se ale tuším nechá vypnout na diagnostice. Já osobně bych to nedělal, radši bych ho vyměnil za sportovní katalyzátor s menším odporem.
  24. Proto taky na léto chystám Bridgestone Turanza ER300, 195/50 R15.
    • 49
  25. Fakir

    Jó to byly časy

    Mně se brutálně líbí a R8, co sem dávala peugeotkovic.... mám jí dokonce na pozadí woken.
    • 39
×
×
  • Vytvořit...