Fakir
Uživatel-
Počet příspěvků
2 497 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Fakir
-
Čeče, předsedo, já mám taky čtyři stejná čísla a dám ruku do ohně za to, že tomu nebylo nijak finančně pomoženo. Jinak ohledně tématu si myslím, že čtyři písmena jsou tak žalostný tvůrčí prostor, že to za ty prachy opravdu nestojí. Fakír je na 5, takž se tam nevejde, takže mně to nechává zcela chladným. Myslím, že už tak mám značku dobrou dostatečně. [upravil dne 21/4/08 Fakir]
-
55 milionů je imho částka, která je ještě příliš malá na to, abys nemusel chodit do práce. Pokud teda nejsi hodně nenáročnej. Pokud máš radši pohodlnější život, nebo se rozhodneš si ho díky možnostem, které takové peníze skýtají, dopřát, najednou 55 mega zase tolik není. To nejrozumnější, co s takovouhle částkou můžeš udělat, je část z ní dobře investovat a část uložit v bance na účet s dobrými úroky. U milionových částek se ty úroky už poznaj pěkně. V okamžiku, kdy využiješ potenciálu těch peněz k tomu, abys je ještě rozmnožoval, namísto jejich pouhého utrácení, pak máš solidně nakročeno k tomu, abys už nemusel nikdy pracovat.
-
Špatně - čip jo, i na atmosférickou 1.6 16V. Ale pouze jako doplňkovou úpravu k dalším výkonovým úpravám, jako je kompletní sání, laděné svody, svíčky a v některých případech i vačky s ostřejším časováním. Pak má taková úprava smysl. Samostatně ne. Zrovna 1.6 16V má debilně umístěný katalyzátor přímo na sběrném potrubí, takže funguje jako solidní dusítko (ovšem jeho umístění je samozřejmě funkční po stránce emisí, protože se rychleji zahřeje na pracovní teplotu). První krok k výraznému (> 1 - 2 HP) zvýšení výkonu tohodle motoru jsou laděné svody a sportovní katalyzátor pod podlahu (neuvažuju-li jeho úplné odstranění, za co by vás maminky z jižních čech a podobní ekofanatici určitě nepochválily ). Pak, jako jedna z dílčích úprav, následuje přemapování ECU. V ideálním případě se zazálohuje originální software ECU a přes diagnostiku se pak upravují některé hodnoty přímo v ECU za provozu, ikdyž rozsáhlejší úpravy map stejně bude nutné udělat na PC, to přes diagnostiku nepůjde. Princip čiptuningu atmosférických benzínových motorů spočívá v tom, že sériová ECU dává v open-loop režimu (akcelerace) zbytečně bohatou směs a má předstih zapalování na velmi bezpečných hodnotách, kdy by neměly vznikat detonace ani s velmi nekvalitním palivem (které si ale říká Natural 95; na 91, apod. by to asi ECU neuhrála ). Chceme výkon, tak uděláme dvě věci - upravíme palivovou mapu, čímž ochudíme směs při akceleraci. Toto je věc, kterou bych si v pozici \"čiptunera\" nelajznul dělat bez EGT senzoru, protože je to právě teplota výfukových plynů, která nám říká, kam ještě můžeme a kdy už je to moc. Přeženeme-li to, můžeme propálit písty. Druhá věc, která se při čiptuningu upravuje, je předstih zapalování. Ten může být taky poměrně hodně znát a když se trochu přiostří, většinou se nic špatného nestane; občasné detonace (které se sem tam můžou objevit i na neupravném motoru) ohlídá senzor klepání. Je ale třeba vzít v úvahu, že když s ním hneme moc, může se stát, že motor přestane žrát běžný Natural 95 a bude nutné si v duchu přesunout auto z kategorie Natural 95 do kategorie Natural 98, Blue Octane 100 (ve skutečnosti 98), či V-Power Racing 100. Tyto úpravy se projeví jen a pouze při akceleraci (open-loop), kdy řídící jednotka dávkuje palivo podle uložených map, na základě údajů o množství nasávaného vzduchu (váha vzduchu, nebo v tomto případě MAP senzor); v closed-loop režimu (jízda konstantní rychlostí; pod cca tři čtvrtě plynu) funguje lambda regulace a hlavní slovo v přípravě směsi má lambda sonda (ta přední, v případě řízeného katalyzátoru). Předpokládám, že BitPower si na jednom exempláři motoru vyzkoušel, kam až může jít a v tom, co píšou na webu, mají ještě určité bezpečnostní rezervy; nicméně já osobně nemám moc rád \"prefabrikované\" úpravy v tomto stylu. Jakmile tam totiž přivezu motor například s laděným výfukem, přímým sáním a sportovníma svíčkama, tak jsou v koncích, protože ta mapa je nepoužitelná. Museli by udělat úpravu přímo pro konkrétní motor, což předpokládá datalogger zaznamenávající kromě otáček ještě data z EGT, lambdy, MAP a čidla klepání a několik měření na brzdě, aby se hodnoty pečlivě naladily. Pro zcela sériový motor bude jejich mapa sice nejspíš použitelná, ale jak už bylo řečeno, je to za hodně peněz málo muziky.
-
Jako pokus našich zákonodárců o zrušení \"osoby blízké\", celým názvem práva nevypovídat, pokud bych mohl výpovědí uškodit sobě, či osobě mně blízké, to je největší fór za poslední dobu. Toto je totiž jedno z nejzákladnější práv deklarovaných Ústavou České Republiky! Může jít o vraždu, krádež, únos, ublížení na zdraví, apod. a ti kreténi na MDČR/MVČR si představujou, že zruší toto ústavou dané právo jen proto, aby mohli vybrat víc peněz na pokutách za banální překročení rychlosti? Tohle opravdu nejde nazvat jinak, než že naše vláda před námi stojí se vstyčeným prostředníčkem a tlemí se nám do ksichtů. Fakt by mě zajímalo, jestli jde tohle dát k ústavnímu soudu a všechny ty blbečky, kteří s tímhle přišli, nechat zavřít, až se z toho po... :bacha [upravil dne 20/4/08 Fakir] [upravil dne 20/4/08 Fakir]
-
Pěkný. Já ještě ne, moje lenost je věčná...
-
Stačí klíč na svíčky, taky by to měli mít v Baumaxu, nebo na každý lepší benzínce. Já ho koupil v Tescu asi za stovku.
-
Vždyť mám tentýž motor co ty, mám to v podpise. Je to r.v. 2002 a ano, mám to od novoty.
-
Stačí klasickej šroubovák s výměnnými bity. Teď jsem koupil sadu torxních bitů (tuším 10-15-20-25-30) v OBI za cca 150 korun.
-
Safra, moje autí má najeto bezmála 70 000 a filtr se od výroby ještě neměnil. Tak to asi taky zauvažuju...
-
Sada torxů (T15, T20, T25) je to nejdůležitější pro manipulaci s libovolným Peugeotem, obzvláště 206kou. Daň za šestnáctiventilovou hlavu, která má svíčky uprostřed mezi ventily. Osmiventilové hlavy je mají ze strany, přístupné stejně dobře, jako ve škodovce.
-
Jo, o tom jsem už četl. Další totální pí**vina. Přikázat nezkušeným řidičům (mimochodem, kdo určuje, kdo je zkušený a kdo není?) jezdit na dálnici sníženou rychlostí je akorát další potenciální zpomalení dopravy a ohrožení bezpečnosti provozu. A co se týče toho zkušeného spolujezdce, běžný auto není autoškola, zkušený spolujezdec nemá pedály, takže mu do toho může maximálně kecat. Když mladej udělá kravinu, tak se akorát rozsekaj oba; přítomnost zkušeného řidiče na tom nic nezmění. Navíc na to má určitě někdo dneska čas, aby každou jízdu po dálnici jezdil s \"neskušeným řidičem\" jako spolujezdec, nehledě na to, že vzhledem ke kvalitě mnohých autoškol je to možné považovat za asistovanou sebevraždu. Dalo by se o tom uvažovat, kdyby stát tyto zkušené spolujezdce za čas ztracený v autě platil, což jaksi nehrozí. Osobně bych svýho synka/dcerku s čerstvým řidičákem na dálnici nepustil, ani na žádný dlouhý štreky mimo město. Nejdřív pár tisíc ve městě, ze začátku klidně pod dohledem (ale to musí vycházet z mojí iniciativy coby zodpovědného rodiče, ne z debilního pseudozákona). Beztak bude mít i toho města plný zuby. Mně taky nikdo na dálnici nepustil, dokud jsem neměl najeto cca 30 tisíc km a rozhodně to nikomu nemám za zlé. Všimněte si dvou bodů - za prvé, opět se ukazuje fixace našeho MDČR/MVČR na rychlost (pomalu <=> bezpečně, jediná, demagogicky furt dokola opakovaná politika). A za druhé - ukazuje se druhá státní obliba poslední doby - místo směrování lidí k používání zdravého rozumu stát rozhoduje za nás, co je pro nás dobré a my o ničem nemusíme přemýšlet, od toho máme přece zákony. Omlouvám se za ostřejší podtón tohoto postu, ale když si vzpomenu tyhle nedávné výplody těch blbečků na dopravě, tak mám vždycky rudo před očima.
-
To nám sice nebrání nic, ale založením strany byť třeba s tisícem voličů nevyřeší vůbec nic.
-
a sama jsi je měnila?Jako,taky jsi to mohla pofotit,zdokumentovat a hodit tady at\' vím Jsem si minulý týden taky už koupila nové,jen se do toho pustit.U škodovek hračka,ale peugeotek budu dělat prvně Co bys chtěla dokumentovat? Vždyť je to tu na předchozí straně naprosto blbuvzdorně popsaný...
-
Algol: jenže tato vláda se dá za pravicovou označit jen s velkou dávkou fantazie a zkvašeného ovoce. Jak to vidím já, tak současná ČSSD, ač působí docela hodně zmateně a nekonzistentně, se dá přirozeně označit za levicovou stranu. Naopak její hlavní protiváha, tedy \"pravicová\" ODS, byla pravicová možná za Klause, ale v její současné podobě je to spíš střed, než pravice. Osobně mně trochu děsí, že si ze současné nabídky politických stran nějak nedokážu vybrat, kterou bych volil. Poměrně snadno bych ale mohl vyjmenovat, které bych nevolil - nevolil bych komunisty (protože to jsou prostě komunisti, k tomu asi není víc co dodat), nevolil bych ČSSD (protože to jsou v současné podobě skrytí komunisti s plnýma hubama sladkých keců, které jim lidi žerou, což je ještě nebezpečnější), nevolil bych zelený (rád bych je nazval stranou novodobých hipíků, nicméně ti aspoň věřili tomu, za co bojovali; tahle strana jen papouškuje ekoapokalyptické názory EU, které jsou samy o sobě přitažené za vlasy + Bursíka fakt neee), nevolil bych lihovce (protože jsou ve vládě více méně do počtu, nehledě na to, že mně nijak neoslovujou + věřící nejsem a nebudu) a po pravdě, nechce se mi volit ani ODS, protože to, co v současné době předvádějí, už hraničí s absolutním výsměchem voličům a celému národu. Současná vláda nám všem ukazuje vstyčený prostředníček, a lidi tomu ještě tleskaj. To je snad ještě horší, než fanoušci socanů a páně Paroubka. Takže co si mám jako mladý vysokoškolák vybrat jako své zástupce do vedení státu? Při posledních volbách jsem volil ODS jen proto, aby nevyhrála ČSSD, což mi přijde smutný. Nehledě na to, že jsem vycházel z myšlenky, že to bude to menší zlo, nicméně začínám malinko pochybovat, zda ta úvaha byla správná. Naše hlavní politické strany věnují veškerou energii jen a pouze k boji mezi sebou, aneb \"kdo se udrží u koryta dýl\" a jen tak mimochodem připravují další represe na své voliče, skrze které z nich vytáhnou peníze pro financování jak sebe samých, tak jejich mezistranické války. WTF tohleto? Mně jako voliče tohle přece vůbec nezajímá. Já chci slušnou stranu, která má jasně definovaný program (pro což je předpokladem, že sama strana v tom má jasno), který navíc bude po dobu své působnosti dodržovat a řídit se jím. Taková v tomhle státě neexistuje. Všechny tři velké strany u nás by zasloužily až na výjimky kompletní personální výměnu. Všechny ty současné lemply vyházet a zrekrutovat čerstvé nezkažené osazenstvo, z mladších lidí, kterým (zatím ještě) nejde jen o svůj plat. Takže shrnu svůj pohled člověka na přelomu preproduktivního a produktivního věku: v tomhle státě v současné době neexistuje politická strana, kterou bych volil. Není tu strana, která má potenciál vést tento stát k jeho rozvoji a zvyšovat jeho úroveň. Současná politická scéna funguje tak, že se snaží zvyšovat svou osobní životní úroveň na úkor voličů. To si ale chlapci trochu spletli principy demokratického státu. Otázka je, co teď s tím.
-
-
To záleží na tom, jak chce to auto používat. Jestli je tam opravdu přesazená torzka a nechce z toho mít tuningovou káru, tak bych to zvednul. 206ka je sice na závodění koza vysoká (proto se často snižuje), ale na normální ježdění to má své opodstatnění. Vytažení blatníků pak nemá význam. Druhá věc je, že může být výška v pořádku, ale disky mají blbý zális a koukaj moc ven. V takovém případě nezvedat a vytáhnout blatníky. lukas: vyfoť detail kola, aby byla vidět ta výška. [upravil dne 19/4/08 Fakir]
-
To je blbost, že by byla 206ka se neupravovanou zadní nápravou vzadu nízká! Já teď dával taky nový kola, 195/50 R15, ET 25 (elektrony mají mít na 206 ET 28, plecháče mají ET 38) a zdá se mi to vysoký, budu snižovat. Minulý týden jsem měl naložené tři lidi na zadních sedačkách plus nějaký bágly v kufru a pravda, sedělo to na zadku, ale gumama jsem neškrtal, tak nevím, v čem je u tebe problém. Vyfoť to ze strany, ať je vidět, jak máš ten blatník vysoko od kola, když je to prázdný.
-
Sice mám se současnými deskami MSI jen malé zkušenosti (MSI mi od určité doby nesmí do domu ), nicméně deska je to tahle http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?model=k8n_neo4_platinum a na ní je AC97 kodek Realtek ALC 850. Tenhle kodek znám, bez problémů funguje i s ostatními zvukovkami, takže se opravdu mrkni do BIOSu, jestli tam blbouni od MSI neudělali to, co říká Escaper. Pokud ne, měly by být vidět ty zvukovky obě a je jen na nastavené zvuku v ovládacích panelech, abysis vybral, která bude hrát. [upravil dne 19/4/08 Fakir]
-
Ale ikdyby si měli doktoři za ty peníze měli koupit lepší auto (taky mám zdravotnictví v rodině, drahá polovička je zdravotní sestra), tak bych jim to třeba i přál. Ne všichni, ale aspoň mnozí z nich by si to zasloužili. Podívejte se do USA - tam když je někdo doktor, tak je automaticky váženým občanem; lékař tam má prostě vysoké společenské postavení. A u nás je to pomalu stejně \"podřadné\", jako školství. Čili, jelikož jsou lékaři a zdravotnický personál u nás obecně nedostatečně finančně hodnoceni, klidně bych jim ty poplatky nechal, nicméně ani toto se bohužel neděje. V podstatě takhle můžeme chápat regulační poplatky coby navýšení platby zdravotního pojištění, ovšem je to podáno tak, že nás o tom pojišťovna informovat nemusí.
-
Proč by měla vypnout tu integrovanou zvukovku? Co to je za desku? To, že přídavná zvukovka vypne integrovanou jsem viděl naposledy v dobách Pentií III a Windows 98. Už hrozných let není problém mít v PC zvukovek třeba pět.
-
Co je to kuva? Nějaký pták? To je žluva, ne? :D:D:D
-
Do Barumek bych nešel, ze všech stran na ně teď slyším, že šli s kvalitou hodně dolů a prodává je už jen jméno. Já řešil nové pneu před měsícem a nakonec jsem koupil Bridgestone Turanza ER300 a nemají chybu.
-
Mluvíš mi z duše. Na mně v jistém věku taky zabírala jen vidina vařečky. Když jsem něco provedl, dostal jsem na prdel, šel jsem si chvíli zatrucovat a víckrát jsem to už (většinou ) neudělal. A v tomhle se svou drahou polovičkou smýšlíme stejně, takže až budeme mít někdy děcko, tak ho plánujeme vychovávat tak, jak jsme byli vychovávaní my a je tu šance, že z něj vyroste slušnej člověk se zdravým žebříčkem morálních hodnot, jako se to podařilo našim rodičům udělat z nás. Dle mého názoru totiž tihle \"hyperaktivní\" fracínci \"moderních\" emancipovaných matek mají už od dětství nejlepší podmínky k tomu, aby z nich vyrostli úspěšní mladí zmrdi (v tomto případě nejde o vulgarismus, ale o přesně definovaný terminus technicus; vysvětlení ZDE + relevantní články). [upravil dne 18/4/08 Fakir]
-
Jo, to je to o čem jsem mluvil výše... prostě stát je posedlý rychlostí na silnicích. Prasata, který např. předjíždějí agresivně, na doraz, v místech, kam není vidět, atd., ty to neřeší, potrestán bude zase jen normání slušný řidič, který jede jen o trochu rychleji, protože to podmínky umožňujou. Já třeba radši jezdím tachometrových 110 (když to jde, samozřejmě), páč 90 mně uspává. Kde? V USA přece, tam si ti bezmozci prosadili tuhle hovadinu už dávno, čímžto se z jejich ratolestí staly ještě větší hovada, než dřív.
-
Právě. Souhlasím s tebou, že pokud potřebuji těchto služeb využít, tak jsem většinou rád, že mi pomůžou a rád za ně zaplatím. Ale nevím, proč bych je měl platit dvakrát. Pokud vím, tak si policii, hasiče i zdravotnictví si platíme z daní, čili tyto jednorázové poplatky mi přijdou jako další platba za něco, co už jsme si zaplatili.