Ale jistě že jsem potkal auto se špatně seřízenými světly. Potkávám je běžně, dokonce nejsou ani tolik nepříjemné staré škodovky (s napůl slepými reflektory), jako spíš Fábie I. generace, které oslňují i s dobře seřízenými světly (za ty by páni konstruktéři zasloužili pár facek). Ale ve dne mi nijak extra nevadí (na rozdíl od nočního provozu). Žárovky nejsou levné, to máš pravdu, ale pořád si myslím, že ty dva páry do potkávaček ročně zase nejsou taková díra do rozpočtu. Pokud auto pálí žárovky častěji (třeba moje 206ka to dělala, jelikož má za jízdy v palubní síti chvílemi i přes 14 V), je možné nechat za cca tři stovky předřadit žárovkám rezistory, které sníží napětí na žárovkách na únosnou mez a budou svítit skoro věčně. S těma pokutama, jo, tohle se stává. Nicméně vzhledem k tomu, že bez světel jezdí dneska asi 20% všech aut na silnici, to považuju spíše za ojedinělé případy. Se spotřebou by se mělo šetřit, to máš pravdu, ale osobně si myslím, že ne tady. Světla jako bezpečnostní prvek opravdu fungují, i přes hlasy jejich odpůrců. Nicméně, to už jsme trochu OT.