Přejít na obsah

Fakir

Uživatel
  • Počet příspěvků

    2 497
  • Registrace

Vše od uživatele Fakir

  1. Fakir

    Někdo si dělá srandu ??

    Nechci vyvolavat nejaky flame, ale nejen Nokie maji operacni system Přesně tak. Já mám Windows Mobile 5 a ten si nemá se Symbianem co vyčítat.
    • 22
  2. Fakir

    Rodinný vůz-tuning

    Měls dát spíš modrý, aby to ladilo s barvou auta, ne?
  3. Fakir

    iny rozmer elektronov

    Ne. Pokud vím, tak do techničáku se zapisuje jen rozměr gum, ve kterém je rozměr ráfku obsažen.
    • 7
  4. Fakir

    Oleje do Peugeotu

    1) pojem \"plná syntetika\" je nic neříkající nesmysl. Už tu o tom byla napsána spousta textu. 2) Na Castrol jsem poslední dobou neslyšel moc dobré reference, hlavně kvůli nízké alkalické rezervě.
    • 12
  5. Fakir

    Mazel šel na STK...

    Evidentně jak kde. Ford Focus CC 2.0 Duratec 6st. manuál, 10,3 s, automat 11,9 s. (větší spotřebu automatu neřeším). U Volva C30 2,4i je rozdíl menší, papírově jen 0,7 s. Souhlas s tím, že aby byl řidič s manuálem rychlejší, musel by se sakra snažit. Ale po technické stránce nebude automat nikdy rychlejší, než manuál, s výjimkou DSG. Vitin psal, že to je z fyzikálního hlediska samozřejmé, já jen oponuji, že je to z fyzikálního hlediska nesmysl.
    • 44
  6. Fakir

    Mazel šel na STK...

    Ale je. Klasickej automat má za 1) výkonové ztráty v hydrokineťáku (který nikdy nepřevede 100% krouťáku) a za 2) při přeřazení taky na okamžik odpojí krouťák, jinak by to převodovka mechanicky nedala. Mám naježděno několik tisíc km s různými automaty (všechny klasické konstrukce a benzín) a jsem na 105% přesvědčenej o tom, že s naprosto stejným autem s naprosto stejným motorem budeš při akceleraci z 0 - 100 s manuálem vždycky rychlejší. Pokud ne, tak je buď řidič nemehlo a neumí řadit, a nebo má pežotí převodovku. Z fyzikálního hlediska existuje jen JEDINÝ automat montovaný do běžných osobních aut, který může být (a v praxi také je) při akceleraci rychlejší, než manuál, a tím je systém DSG koncernu Volkswagen. Jde o dvouspojkovou robotizovanou převodovku na bázi systému Mechatronic, která má zvlášť hřídel pro liché stupně a zvlášť pro sudé. To je jediný způsob, jak dosáhnout skutečného řazení bez přerušení dodávky kroutícího momentu na kola, což do té doby uměl jen variátor.
    • 44
  7. Fakir

    Mazel šel na STK...

    Taky se přidávám ke gratulacím. Já mám teďka bobky z STK taky, čeká mně asi za měsíc... tak uvidíme.
    • 44
  8. Fakir

    Kryt pod motor

    Já ho na 206 taky nemám, ale už o něm delší dobu uvažuju. On se sice motor zas tolik nešpiní, ale nacákat při každým průjezdu větší louží hromadu studený vody na rozžhavený svody a katalyzátor taky není úplně ideální...
    • 20
  9. Fakir

    Zkuste si cvičně testy z autoškoly

    44 bodů Ztratil jsem na tom, že jsem nevěděl, kdo může za jízdy kouřit.
    • 42
  10. Total a Shell, na Castrol jsem poslední dobou neslyšel dobré reference.
    • 25
  11. Fakir

    Jak se stát hoperem - Fakt mazec

    Jop, ty Škůdky jsou nejlepší. Ale Tiësto nehraje techno.
    • 13
  12. Fakir

    Jde to???

    Deformace časoprostoru.
    • 15
  13. Fakir

    Světla denní svícení

    Ale jistě že jsem potkal auto se špatně seřízenými světly. Potkávám je běžně, dokonce nejsou ani tolik nepříjemné staré škodovky (s napůl slepými reflektory), jako spíš Fábie I. generace, které oslňují i s dobře seřízenými světly (za ty by páni konstruktéři zasloužili pár facek). Ale ve dne mi nijak extra nevadí (na rozdíl od nočního provozu). Žárovky nejsou levné, to máš pravdu, ale pořád si myslím, že ty dva páry do potkávaček ročně zase nejsou taková díra do rozpočtu. Pokud auto pálí žárovky častěji (třeba moje 206ka to dělala, jelikož má za jízdy v palubní síti chvílemi i přes 14 V), je možné nechat za cca tři stovky předřadit žárovkám rezistory, které sníží napětí na žárovkách na únosnou mez a budou svítit skoro věčně. S těma pokutama, jo, tohle se stává. Nicméně vzhledem k tomu, že bez světel jezdí dneska asi 20% všech aut na silnici, to považuju spíše za ojedinělé případy. Se spotřebou by se mělo šetřit, to máš pravdu, ale osobně si myslím, že ne tady. Světla jako bezpečnostní prvek opravdu fungují, i přes hlasy jejich odpůrců. Nicméně, to už jsme trochu OT.
    • 10
  14. Tak tak... já mám taky funglovku.
    • 28
  15. Mně se tohle stalo na 206ce. Jednou to hned po pár vteřinách přestalo a vrátilo se to do normálu, podruhé bylo nutné odpojit baterku (jak říká pastorek, reset, aneb vystoupit a nastoupit ). Na běh motoru to nemělo žádný vliv. Už je to asi čtyři roky od první poruchy a asi rok od druhé a zatím všechno funguje, takže si z toho nedělám velkou hlavu.
    • 7
  16. Fakir

    Světla denní svícení

    S tím nemůžu souhlasit, já mám denní svícení rád (a svítil jsem celoročně dávno před tím, než to bylo uzákoněné). Žárovky jsou spotřební zboží, palivo, které spotřebuje jejich napájení, je v celé spotřebě auta zcela zanedbatelné množství a pokuty nikdo stejně nedává, protože bez světel ve dne jezdí tolik řidičů, že na to PČR radši peče. No a oslňování ve dne? Co to? Když lampy pro denní svícení, tak ty s Luxeonkama, co se montují do Audin. Ty ve dne svítí dokonce lépe, než mnohá auta s projektorovou optikou (která, coby dokonalejší evoluční stupeň reflektorů, má méně odpadního světla, což je z pohledu denního svícení spíš na závadu ).
    • 10
  17. Tak tak. Co se ale s teplotou chromatičnosti mění, je citlivost lidského oka na dané světelné spektrum. Oko je nejcitlivější na bílé denní světlo (cca 5000K), čím je teplota chromatičnosti vyšší, tím citlivost zraku klesá - jinými slovy, nejjasnější se nám zdá (při stejné skutečné svítivosti) bílé denní světlo; čím větší odchylka, tím ho vnímáme méně jasné. Pro denní ježdění je nejpříjemnější teplota 4300K - 5000K. 6000K se ještě dá (ikdyž už je to studený), 8000K už je od optimální teploty dost daleko (to je spíš na parádu), 10 000K a víc je už jen na parádu do nějakýho \"tuňáku\", ale na běžné ježdění si to může do auta dát jen magor, protože to už je v praxi nepoužitelný. Já mám ve svém autě 5000K a až budu nucen měnit výbojky, tak tam přijde 4300K, tedy OEM výbojky do xenonové optiky.
    • 9
  18. Fakir

    turbo kit na 306

    No, aby to nějak rozumně chodilo při zachování životnosti, tak kromě turba potřebuješ mnohem víc věcí. Nepočítám-li samozřejmosti jako uppipe a downpipe (potrubí), je to pak už jenom programovatelná ECU, jiný MAP senzor, širokopásmová lambda sonda, EGT senzor, jiná zapalovací jednotka, kovaná klika, kované ojnice, nižší kované písty pro snížení komprese, větší vstřikovače, silnější palivové čerpadlo, intercooler, BOV, vačkové hřídele s jiným časováním, boost kontrolér k řízení wastegate... a pak by to mohlo spolehlivě chodit. Reálná cena takové přestavby začíná na 150 000 Kč. Do toho samozřejmě nepočítám větší brzdy a sportovní podvozek, aby to šlo udržet na silnici.
    • 13
  19. Fakir

    zimné aditivum do letnej nafty

    Dík.
    • 34
  20. Fakir

    zimné aditivum do letnej nafty

    Pánové, pardon za , ale k čemu je vlastně aditivum do nafty?
    • 34
  21. Fakir

    206 1.6 16V 2005

    tanagy: že je ten filtrbox divnej? Všechny 1.6 16V v 206kách co jsem viděl ho měly stejně, tedy jako na obrázku. Že by v roce 2005 udělali upgrade? //edit: tak koukám, že podle fotky je u r.v. 2005 na rozdíl od r.v. 2002 jiná ECU, klapka, sací potrubí + filtr, ABS, přetlaková hadice a krycí plech na výfukovém potrubí... to je celkem dost. [upravil dne 29/5/08 Fakir]
    • 47
  22. Po technické stránce budou funkční všechny, nicméně problém je v tom, že v přestavbových sadách jsou dodávány jen výbojky, určené do projektorů a nikoliv klasických parabol (ačkoliv ti to žádný prodejce neřekne). Tyhle v klasickém reflektoru oslňují.
    • 9
  23. Fakir

    206 1.6 16V 2005

    Krásná. Co že to je za rok výroby? Ten motorovej prostor (resp. sací potrubí) je nějakej divokej... //edit: aha, ono je to v názvu threadu... jsem slepej. [upravil dne 28/5/08 Fakir]
    • 47
  24. Fakir

    Pozdrav Neratovičákům

    MirasCC: To jste letěli tou Cessnou na fotce?
    • 32
  25. Fakir

    šílenec na motorce

    Že jo, mně to taky bylo nějaký divný... (ikdyž vlak to ze 300 na 580 metrech fakt nedá )
    • 49
×
×
  • Vytvořit...