Z Anglie nemám svody, ale sací potrubí s filtrem. Jde o speciálně tvarovanou silikonovou hadici, spočítanou přesně pro konkrétní motor, za účelem zvýšení průměrného točivého momentu, především ve středních otáčkách. Foto udělám, až dorazí, zatím ho nemám. Je to spíš \"velkozakázková\" (spíš než malosériová) výroba, dělá to jeden chlapík z Anglie, takže web k tomu není. Jde o něco jako např. K&N Typhoon s tím rozdílem, že stojí půlku a opravdu funguje. Kdybys chtěl k tomu nějaké další info tak mi písni PMku, ať tu s tím nestrašíme.
Z toho sacího manifoldu jsem vybrousil otřepy, které z výroby zůstaly na místě svárů (páč je ten manifold svařenej asi ze čtyř kusů plastu a s kvalitou zpracování se frantíci fakt nes*ali ), plus rozšířil jsem ústí jednotlivých větví, aby lícovalo s otvory v hlavě. Původně byly menší. Po úpravě to vypadá už mnohem líp, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že to není ono. Budu s tím jezdit, než seženu ten kovovej manifold z JP4S, ten bude úplně nejlepší.
Osobně bych to nitrem neprznil čoveče... je to jen můj osobní názor, ale podle mně nitro nejde považovat za performance tuning, spíš se z něj stane po pár použitích spolehlivý imobilizér. Z tohoto motoru jde dostat bez přeplňování a nitra 170 koní, proto mi přijde, že ten motor má ještě značné rezervy, na to, aby se tam muselo cpát nitro. Nevím... nemám nitro rád.