Přejít na obsah

Fakir

Uživatel
  • Počet příspěvků

    2 497
  • Registrace

Vše od uživatele Fakir

  1. Fakir

    Občas vyletí otáčky až 4 000

    Jo, to vypadá jako krokáč, ten u 1.4 řídí volnoběh. Demontuj tělěso klapky, vyčisti ho od bordelu (prach ve spolupráci s olejem z odvětrávání tam umí udělat pěknej černej sliz a pokud má tvůj motor EGR, tak to bude černý celý). Pokud to nepomůže, tak zkusit vyměnit krokáč, aspoň na zkoušku, z jinýho auta...
    • 7
  2. Fakir

    Hrajete tu někdo strategie?

    Fallouty 1 a 2 byly mnohem víc RPG, než strategie. Nicméně, to nic nemění na tom, že s ultimátním překladem kluků z Levelu to byla jedna z nejlepších her, co jsem kdy hrál. Pro zaryté fandy byl takřka povinností perk \"Krvák\", protože když jsem enemáka nakopal do zadku, tak byl většinou mou nohou rozcupován na kousky, kvůli čemuž jsem kolikrát málem slítnul smíchy ze židle. A za ženskou se dalo celou hrou takřka prom**at. Jó, vzpomínky... V současné době už hraju akorát World of Warcraft a sem tam si slítnu na flight simulátoru. [upravil dne 13/11/08 Fakir]
    • 88
  3. Fakir

    Výpadek proudu

    Nevim, ikona automatických aktualizací Windows Update se mi v autě nikdy neobjevila. Ale až to budu mít pojízdný, tak zkusím zjistit v servisu, jakou tam mám verzi a jestli by tam nešlo nahrát něco zajímavějšího.
    • 9
  4. Fakir

    Výpadek proudu

    Tohle jsem měl dvakrát během čtyř let na 206ce se stejným motorem. Poprvé jen na pár vteřin, podruhé se celá přístrojovka rozsvítila jako vánoční stromeček a nezhasla ani s vytažením klíčků. Vyřešil to reboot BSI, nicméně na příčinu jsme nikdy nepřišli, dokonce i v servisu na mně koukali jak medvídci koala, když jsem jim to popisoval. Naštěstí to nejspíš není příliš nebezpečné, protože na ECU motoru to zřejmě vliv nemá a tím pádem ani na posilovač brzd a řízení, takže jde bezpečně zastavit. edit: teoreticky může jít o nějakej přechodnej bordel v napájení, ale těžko říct bez měření... [upravil dne 11/11/08 Fakir]
    • 9
  5. Fakir

    Při nastartování = pískavý zvuk

    Je to automat, ale může být vadný.
    • 13
  6. Fakir

    Při nastartování = pískavý zvuk

    Tenhle motor má automatickou napínací kladku, není mi tedy jasné, jak jí chcete přemluvit k většímu přítlaku, než na jaký je stavěná... Leda vyměnit, může být unavená pružina.
    • 13
  7. Fakir

    olej v prevodovce

    A co strčit do kontrolního otvoru prst (to zní divně:D) a sáhnout si, kde je hladina oleje? Pokud se namočíš hned, tak je to v pořádku, pokud se ti prst nenamočí, tak je to blbě.
    • 8
  8. Fakir

    Denne led svietenie

    Tak to máš blbě, protože parkovačky svítí vždycky s potkávačkami. Správně by ti měly denní naskočit hned po startu motoru, když máš ovladač ve vypnuté poloze a s rozsvícením parkovaček zhasnout.
    • 35
  9. Fakir

    Požár v SAPA

    Ráno to smrdělo až na Anděla... fuj...
    • 30
  10. Fakir

    svody na 1.6 16V jaké?

    Takhle: konfigurace 4-1 ti dá vyšší výkon, ale jeho špička se zúží a posune směrem nahoru. Tzn. budeš muset udržovat motor v optimálních otáčkách, abys potenciál svodů využil. Předpokládám samozřejmě znalost křivek motoru po úpravách. S konfigurací 4-2-1 nikdy nrdosáhneš tak vysokého špičkového výkonu, jako s 4-1, ale zvýšíš průměrný točivý moment v průběhu otáček, především pak ve středním pásmu. Osobně si myslím, že to je výhodnější, protože je motor pružnější. Pokud s tím teda jezdíš v běžném provozu a občas se rád svezeš, tak bych šel rozhodně do 4-2-1. 4-1 bych volil pouze v případě, že bysis stavěl auto vyloženě na závody (jedno jestli rallye, nebo okruh). Ashley je dražší a asi i kvalitnější, než Raceland (kterej je levnější kopií Supersprintu), ale otázka je, zda se to vyplatí. Hodně jsem teď pročítal zahraniční fóra a tam panuje na toto konkrétní téma převážně následující názor: \"kup Raceland - poslouží taky dobře z ušetřených peněz šetři na vačky\". Na 106 máš obrovský výběr různých svodů (zauvažoval bych i o ocelových svodech Janspeed, prý jsou dobré - www.kamracing.co.uk), takže se nemusíš bát, že bys narazil na problémy. Já to mám horší - vyloženě na 206 s tímto motorem dělá Raceland (resp. Supersprint) jen konfiguraci 4-1 a dle mého názoru ještě dost blbou. Já chci 4-2-1, tak budu muset vyjít z nějakých svodů pro Saxo/106 a nejdřív zjistit, jestli se vejdou. [upravil dne 3/11/08 Fakir]
    • 6
  11. Fakir

    Tuning 1.6 16V (TU5JP4)

    Z Anglie nemám svody, ale sací potrubí s filtrem. Jde o speciálně tvarovanou silikonovou hadici, spočítanou přesně pro konkrétní motor, za účelem zvýšení průměrného točivého momentu, především ve středních otáčkách. Foto udělám, až dorazí, zatím ho nemám. Je to spíš \"velkozakázková\" (spíš než malosériová) výroba, dělá to jeden chlapík z Anglie, takže web k tomu není. Jde o něco jako např. K&N Typhoon s tím rozdílem, že stojí půlku a opravdu funguje. Kdybys chtěl k tomu nějaké další info tak mi písni PMku, ať tu s tím nestrašíme. Z toho sacího manifoldu jsem vybrousil otřepy, které z výroby zůstaly na místě svárů (páč je ten manifold svařenej asi ze čtyř kusů plastu a s kvalitou zpracování se frantíci fakt nes*ali ), plus rozšířil jsem ústí jednotlivých větví, aby lícovalo s otvory v hlavě. Původně byly menší. Po úpravě to vypadá už mnohem líp, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že to není ono. Budu s tím jezdit, než seženu ten kovovej manifold z JP4S, ten bude úplně nejlepší. Osobně bych to nitrem neprznil čoveče... je to jen můj osobní názor, ale podle mně nitro nejde považovat za performance tuning, spíš se z něj stane po pár použitích spolehlivý imobilizér. Z tohoto motoru jde dostat bez přeplňování a nitra 170 koní, proto mi přijde, že ten motor má ještě značné rezervy, na to, aby se tam muselo cpát nitro. Nevím... nemám nitro rád.
    • 26
  12. Já mám satelit a DVB-T s jejich bitratama mi může vlízt na záda.
    • 34
  13. Fakir

    Tuning 1.6 16V (TU5JP4)

    Pěkné. Já teď dobrousil plastový sací manifold (ikdyž vzhledem k jeho bídné kvalitě stejně sháním kovový manifold z TU5JP4S, použité v C2 VTS), na cestě je na míru naladěné sací potrubí z Anglie, svody v konfiguraci 4-2-1 (to bude sranda tam nacpat, ale když to jde u C2, musí to jít i u 206ky ), sportovní kat a silně uvažuju o vačkách. Takže teď mám celkem co dělat.
    • 26
  14. Fakir

    P307 - trhaná jazda

    Přesně tohle mi začalo auto dělat z ničeho nic. Koukám dokonce že i stejný motor. Vstřiky to nejsou, demontoval jsem je a poslal na přečištění a prd velebnosti, jsou i po 80 tis. km jako nový. Netuším, čím by to mohlo být...
    • 9
  15. Fakir

    Amaterska otazocka :D

    To by mě taky zajímalo jestli vložka do origo airboxu změní trochu zvuk? Víte to někdo. Nezmění. Já jí tam mám teď, je to úplně to samý co to bylo.
    • 31
  16. Odemknu, sednu si, nastartuju, zapnu si pás, cvaknu mobil do držáku a pomalu vyjedu. Dá to zhruba těch 15 sekund na volnoběh, který můj motor potřebuje, aby se rozjel (už několikrát zde řešený problém u těchto motorů, jemuž jsme zatím nepřišli na kloub) a jedu. Cestou po městě se to snažím nevytáčet nad 3000 otáček, ale jakmile voda ukazuje 90, tak už jedu normálně. Když je auto zapadaný, nebo namrzlý, tak nastartuju, zapnu klimu (odmlžení), oškrabu okna/ometu sníh, sednu a jedu. Používáš-li dobrý olej, nemusíš mít o motor strach.
    • 20
  17. Jo, tohle vypadá, že nepálí přinejmenším jeden válec. Jak dlouho se to děje? Ten katalyzátor totiž bude asi tak jako tak v háji...
    • 6
  18. To jsem netušil, že mám ty vlasy až tak dlouhý... Ale bylo fajn, někdy to musíme zopáknout.
    • 56
  19. Co je ten jistící šroub za velikost prosím tě? Taky to potřebuju sundat a mám celkem problém se do toho něčím dostat...
    • 7
  20. Tůdle. Jelikož chce ale jet i Blanka a není jí úplně dobře, je tu možnost, že bychom dorazili až do San Marca. Nebude to problém? [upravil dne 26/10/08 Fakir]
    • 56
  21. Nelíbí, je to teplý... a ještě k tomu mi to přijde jako pí**vina, stávající bílozelená kombinace byla myslím zcela vyhovující.
    • 55
  22. Fakir

    H4 na H7 pomoc

    Není třeba. Při přepínání spínače v páčce v jednu chvíli spojíš oba kontakty, stejně jako u světelné houkačky, což ti potkávačky spolehlivě podrží.
    • 22
  23. Jo, Fakír dorazí. Ale Fíbí, Pežůtek stále ještě nejezdí.
    • 56
  24. Fakir

    Nejdražší pojistka

    No... motor, brzdy, řízení. Vše co potřebuješ... :D
    • 13
  25. Fakir

    xenony

    A tak asi jo, asi jsi mně přesvědčil... koneckonců, vyndat to jde vždycky.
    • 50
×
×
  • Vytvořit...