Fakir
Uživatel-
Počet příspěvků
2 497 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Fakir
-
Je to jednoduchý, postavíš auto proti zdi a přibližně to seřídíš.
-
Ne nutně. Je možné do stávajících světlomětů zabudovat projektory; samotný xenonový projektor se dá sehnat kolem 500 Kč kus. Dělal to třeba Přema a je s tím hrozný práce, ale existují firmy (nebo spíše jednotlivci), kteří tyto úpravy dělají na zakázku. Dodáš světla a oni se postarají o zbytek. Není to nejlevnější, ale výsledek je ještě lepší, než s Angel Eyes a můžeš používat originální výbojky, které jsou výrazně kvalitnější, než jakákoliv přestavbovka (platí i pro ballasty). Dá se říct, že přestavbovka + Angel Eyes je jednodušší řešení, vestavba xenonových (nebo dokonce bixenonových) projektorů je řešení náročnější, dražší, ale dokonalejší.
-
Ano, projektorová optika je optika s čočkou. Tam je možné dát přestavbovku bez problémů. Slyšel jsem akorát o problému s instalací výbojek do projektorů, které měly původně žárovky H1 - otvor v reflektoru je moc malý a výbojka tam neproleze, je třeba otvor trochu zvětšit.
-
Benzínová 1.6 8V (90 PS) ani 1.6 16V (110 PS) váhu vzduchu nemá, mají MAP senzor. Tak co přesně sháníš?
-
Kromě výbojek pro patici H8 a H10, které vypadají, že mají konektor na sobě (nevím, naživo jsem je nikdy neviděl) by měly mít všechny ostatní přestavbovky konektory stejné.
-
Jasně že jo. Přestavbovky mají výbojku stejné konstrukce jako originální, akorát je usazená v plastové verzi plechových patic těch konkrétních typů žárovek. P.S.: na téhle fotce to není moc vidět, ale z většiny výbojek v přestavbovkách jdou dva silné těžké dráty, které jsou nedílnou součástí výbojky (dlouhé asi 15 cm, pak jsou konektory) a je třeba s nimi při montáži počítat. [upravil dne 10/7/08 Fakir]
-
Mrkni ještě na předchozí stránku, ten post jsem ještě malinko doplnil.
-
AnotherOne: musíš znát konkrétní typ patice, nicméně se dělají jen tři: D1, D2 a D4. Výbojky D1 mají integrovanou zapalovací automatiku, D2 a nejnovější D4 jsou samotné výbojky. Co se barevné teploty týče, tam je zaměnitelnost bezproblémová. Barevná teplota je daná jen poměrem složek ve směsi plynů v baňce výbojky, zbytek systému o ní nemá ani páru. //edit: po druhém přečtení tvé otázky ještě doplním, že ačkoliv jsou originální výbojky (DxS/DxR) elektricky kompatibilní s ballasty z přestavbovek (a naopak) a není problém sehnat redukce, patice mechanicky kompatibilní nejsou, výbojky používají bajonetové uchycení (viz příloha - výbojka D2S). [upravil dne 10/7/08 Fakir]
-
Už jsem to tu psal několikrát, ale neuškodí menší rekapitulace. Jsou dva typy výbojek: - čiré (např. D2S, D1S), které jsou určené výhradně do projektorů, kde se o tvarování paprsko postará clonka, která je součástí projektoru. - částečně odstíněné (D2R, D1R), které jsou určené pro reflektory klasické konstrukce (třeba 607). Tyto výbojky mají některé vyzařovací úhly zakryté teplu odolnou barvou, aby samy napomohly snížení vyzařování odpadního světla, které je u klasických reflektorů podstatně větší, než u projektorů. Dáte-li výbojku např. D2R do projektoru, bude to svítit mizerně. Dáte-li D2S do reflektoru, tak to bude svítit zase všude kolem a pánu bohu do oken. A to je problém přestavbovek - 99% přestavbovek používá čiré výbojky, které do reflektoru v žádném případě nepatří! Není prakticky možné dosáhnout stavu, kdy vy uvidíte ideálně a ostatní taky. Je třeba si uvědomit, že ten původní reflektor je spočítán pro 3x menší světelný tok, než kolik svítí výbojka a proto to jaksi nemůže fungovat tak jak má. Seřízení neseřízení, vždycky to bude oslňovat protijedoucí a především ty před vámi (za kým jel v noci někdo s přestavbovkou v reflektorech, ten mi dá určitě za pravdu). Proč to teda lidi tak používají? První důvod je, že o tom neví. Neví o tom proto, že to žádný prodejce nikde nepíše, protože by (logicky) nic neprodal. Druhý důvod je, že na to kašlou (\"já vidím dobře a ostatní ať si políbí\"). Třetí důvod je, že jsou přesvědčeni, že to neoslňuje (\"instaloval jsem xenony a vůbec to neoslňuje, tak nevim co pindaj\"). Aby byly světlomety s výbojkami plně v souladu s vyhláškou, musejí mít automatické naklápění v závislosti na zatížení zadní nápravy plus ostřikovače světlometů (mají svůj význam, vyzkoušeno). Pokud jste se rozhodli, že xenony do auta prostě dodělat chcete, metoda nejmenšího zla je pořídit buď celé nové světlomety s projektorovou optikou (typicky tuningová světla Angel Eyes, která nejsou drahá a dají se sehnat na většinu aut), nebo nechat zastavět projektory do stávajících světel (což je samozřejmě úprava nevratná). V případě tuningových světel lze použít přestavbovou sadu pro odpovídající patici, v druhém případě rovnou kvalitní originální výbojky a ballasty od Osramu, nebo od Philipse. Dále se hodně hodí funkční elektrické naklápění kolečkem od řidiče a hlavně je dobré naučit se ho používat. Takto upravená světla mohou být bez problémů provozována s xenony bez obtěžování okolí a jediným problémem je, že neprojdou STK. //edit: jen doplním, že jsem sám spokojeným uživatelem xenonů a auto se žárovkama bych už nechtěl. Zástavba v mém autě je řešena metodou \"nejmenšího zla\", tuningová projektorová optika a přestavbovka H7, 5000 K. [upravil dne 10/7/08 Fakir]
-
L.I.P.O.8: tak to hoď sem do fóra, mně by to taky zajímalo...
-
Já tam teda jedničku nacpu i v pohybu (pravda, pomalém), ale jinak je to normální, že tam za jízdy jedničku nedostaneš. Horší je zpátečka, ta tam občas nechce vůbec. Poddimenzovaný synchron dvojky se projeví tím, že při vytočení jedničky nad cca 5000 otáček synchronizace dvojky trvá asi půl vteřiny. Pokud to víš a počkáš, nic se neděje a ani tě to tolik nezdrží, ale pokud to nečekáš a pustíš spojku hned, tak ti kvalt vyskočí a jsi v háji. Ale ta poddimenzovanost je v tomto případě relativní, protože se to projevuje prakticky jen s nejsilnějším motorem (v případě převodovky MA) a ještě v poněkud nestandardním jízdním režimu (se sprinty výrobce zřejmě nepočítal ). Pro běžné ježdění běžných lidí (a nikoliv cvoků jako jsem třeba já ) můžeme tento bod vyškrtnout.
-
Trošku mi přijde, že se z té 206ky snažíš udělat Golfa, těm \"tuningovým\" často čumí kola ven jak motokárám. 206ce tohle nesluší (podle mne teda ). Nicméně, 17\" kola jsou v pohodě, je to rozumné maximum a dají se i dopsat do techničáku. Vytažení blatníků je taky možné. Teď jde o to, co chceš udělat - pokud chceš zvětšit rozchod, tak potřebuješ buď kola s menším ET, nebo podložky. Když dáš na ET 35 25 mm podložky, budeš z toho mít ET 10. Jde o to, jestli ty kola už máš, nebo teprve budeš kupovat. V druhém případě je lepší rovnou koupit kola s nízkým ET (obvykle těch 15 mm) a ještě jim pomoct třeba 10 mm podložkou (výsledné ET = 5). To je na tobě, musíš si to sám rozmyslet a naměřit, jak to vlastně chceš. Dlouhé podložky (nad 10 mm) na běžné každodenní ježdění moc nedoporučuju. Mysli i na to, že plastové podběhy s blatníky nevytáhneš, takže je budeš muset upravit (rozšířit, nejspíš nalepením, nebo navařením dalšího plastu), aby ti za ně nelítal bordel.
-
Minulý týden jsem to dokoukal, dobrý film.
-
Jak jsem psal už výše... Je to dlouhý, gumový, přesný (kulisa má sice výrazně větší vůle, než třeba u Fóbie, ale dá se řadit o to rychleji; mně osobně to vyhovuje) a až na zpátečku bezproblémový. Synchron dvojky je poddimenzován, což se asi týká jen 1.6 16V (nejsilnější motor s převodovkou MA), u dvoulitrů (převodovka BE, která je podstatně robustnější) to prý problémy nedělá.
-
19\" je hodně blbej nápad. To už by bylo o život asi i u převodovky BE (MA jsou bezpečně použitelné do cca 17\").
-
Ze zkušenosti - lepší než bílé LEDky (svítí málo a prd vydrží) jsou \"bílé\" žárovky W5W, třeba právě BlueVision. QiBoN: Zkus dát do dálkových Osram NightBreaker, mělo by to být značně bělejší světlo, než s běžnýma.
-
V BXu určitě, rozhodně srovnatelně se zbytkem interiéru... :D
-
Jinak - ty žárovky nesmí svítit modře. Pokud jsou to žárovky s namodralou baňkou, které ve finále svítí bíle, nebo velmi světle žlutě, jako třeba Philips Blue Vision, tak ty můžeš bez problémů použít, neb jsou homologované. Vepředu smí být prostě jen bílé světlo a je jedno, jestli je ta žárovka modrá, když je vypnutá.
-
Tady jsou 4-2-1: http://www.race-land.cz/ladene-svody-racelandrohcisa16v a tady 4-1: http://www.race-land.cz/ladene-svody-racelandrope20616v Ty první jsou pro Saxo VTS (TU5J4), tak akorát nevím, jestli jdou použít i na 206ku...
-
To mi vůbec nevadí, pokud ti to jede aspoň 130... :D umaž jedničku a vynasob dvěma Až tak ?
-
To mi vůbec nevadí, pokud ti to jede aspoň 130... :D
-
Ty svody jsou zajímavý, takovéhle jsem ještě neviděl (továrně vyráběné)... dělají se 4-2-1 od Racelandu, ale ty vypadají úplně jinak. Tohle bude asi zakázková výroba... Tu vačku ti neřeknu, sice plánuju pro kontrolu otevřít ventildekly, ale až po prázdninách, až budu dávat svody.