Přejít na obsah

dzavel

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 688
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    4

Vše od uživatele dzavel

  1. Nenutil jsem nikomu co si má koupit. Každý má jiné preference a jak se rozhodne je jeho věc. Ono je i blbost někomu nutit plyn, když nemá přípojku nebo indukci když nemá v paneláku el.rozvod Profi vs domácí = oboje funguje na stejném principu. Blbé hrnce jsou jako blbá nafta. Auto jede i s blbou naftou, ale s dobrou naftou jede lépe. Nejsou to moje domněnky, nebo výcuc z prstu, info od výrobců kteří toho natestují více než by jsem si mohli představit. Čištění je věc názoru. Jsou tam ventilátory pro ochlazování a ty nasají vše co je ve vzduchu. Čistý chladič rychleji odvádí teplo. Možná se jedná o mou uchylku, ale profukuji občas i monitor . Jak si napsal vše má svá pro a proti - volba je na každém Zřádlu zdar, zbytkům zmar
  2. Moje teorie je praxe v profi kuchyních kde se opravdu vaří . Pleteš pojmy. Já se tedy rozepíšu. Jakýkoliv magnetický hrnec je schopný pracovat na indukci, ale ne jakýkoliv magnetický hrnec je rozumné používat na indukci. Když se dno nějakým způsoben zvlní, vše co se uvnitř vaří utíká buď stran nebo naopak do středu dna. Další věc je ta, že přenos tepla není tak rychlý pokud je dno (vyduté nebo vyboulené) jak by mohl být. To že IKEA nádobí je naprd a dokáže ho 3,5kW plotýnka zcela zničit je fakt, ty tomu věřit nemusíš ale je to prostě tak. Ono i pujadas ve své nejnižší řadě celkem šmejd. Odlepující se dna, poškozené vícevrstvé boky hrnců, případně u pánviček zcela zvlněné dna jsou realita...nemá cenu tě přesvědčovat . Doporučuji zvolnit ton
  3. U indukce zase musíš navýšit přívod (pokud uvažuješ o indukci aby dávala smysl)..... Kalkulačku co se komu vyplatí má možnosti použít každý . Koupit si nejlevnější indukci vs nejlevnější plyn desku je rozdíl . Nádobí stojí opravdu dost vs cokoliv na plyn. Neberu šmejdy hrnce Horeka z Makra apod. Ale opravdu kvalitní vollrath je drahý, protože je kvalitní. Viděl jsem už nemalé množství hrnců, které se na indukci rozzářily do ruda, případně se oddělilo dno (poškodilo ceranovou desku) atd. Jetsli máš doma indukci, tak omrkni hrnce, jestli nejsou vyduté nebo vyboulené. Myslíš spálit se o ten rošt u plyňáku? . Čištění hořáků vs čištění filtrů u indukce (pokud tam jsou) případné čistění ventilátoru je vpoho. Oboje si umí udělat každý zručnější sám. Na indukční desce se připálí cokoliv jako kdekoliv jinde kde je teplo.
  4. Ohledně indukce. Používejte jen hrnce, které na sobě mají značku indukce. Předejdete přetěžování indukce a přenos tepla bude rychlejší. Ostatní hrnce co fungují i na indukci je blbost používat viz. dvě předešlé věty. Indukce vzhledem k pořizovací ceně samotného zařízení, hrnců a kWh je na ohřev jednoho litru vody ekonomicky vždy hůře než plyn. Jistič podle výkonu logicky, nemít vše na jeden jistič, protože až umře indukce (a ona umře) bude vám to vyhazovat i zbytek kuchyně = takže samostatný přívod jen pro indukci. Výhody indukce jsou nesporně v přesnosti a rychlosti (rychlost ohřevu doma snad všichni v rámci max 2-3minut oželíte), ale dělat cokoliv co potřebuje nižší a přesnou teplotu je na tomhle luxus. S dobrou indukcí, která má i vpichovou jehlu můžete mít v podstatě souse vide vaření. Sklokeramika je primitivní a levná i na případné opravy. Někdo občas oponuje, že pracovní plocha sklokeramiky je horká a hrozí popálení, totéž hrozí i u indukce. Indukce jen rychleji zchladne. Pracovní plocha/sklo vydrží opravdu hodně, ale nesmrtelnost nečekejte. Osobně bych šel do plynové desky pro cenu a do kvalitnější parní trouby (ideálně s možností souse vide). + možná nějaký malý gril, ale tak velkou kuchyň nemám
  5. Na doma klidně IKEA, kdyby ses chtěl plácnout přes kapsu tak napiš.....profesionální řešení kuchyně a budeme někde na půl mega
  6. Rozdíl tam bude, zadní okna nejdou stahovat . v SB je návod na vše, ale musel by si to stahovat po částech.
  7. Chceš i PDF? Na netu je toho spousta - KUK
    • 27
  8. Děkuji za dárek.....už jsem ho i rozbalil .
  9. Taky mě zaujala ta 408mička. Jak jsem zkouknul tohle, tak už mě zase tolik nebere - https://auto.mercadolibre.com.ar/MLA-756361182-peugeot-408-allure-plus-thp-2018-0-km-nueva-gama-cuero-_JM
  10. dzavel

    Co jste dnes udelali...

    To je pravda, co posloucháš tak vyjímečného? Kvalita mě hodně pozitivně překvapila. Cena celkem ok. Filmy jsou problém. Hledám pár filmů a nikde nic
  11. dzavel

    Co jste dnes udelali...

    Za tu cenu bys mohl mít skoro doživotní předplatné pro streamování
  12. dzavel

    Peugeot 406 ohrev okna + zrcatek

    https://carmanuals2.com/get/peugeot-406-break-2002-uzivatelska-prirucka-67163
  13. dzavel

    Smajlíci

    V Chrome, to funguje pořád stejně rychle. Nějaký zádrhel v ukládání cache?
    • 61
  14. dzavel

    Smajlíci

    Chtěl jsem to zkusit z Edge, ale nevzpomněl jsem si na přihlašovací heslo Nedělá to Firefox? EDIT: používám Chrome Takže i zrak se už zhoršuje?
    • 61
  15. dzavel

    Smajlíci

    Ono ty dnešní počítače jsou tak chytré, že optimalizují rychlost, aby to stíhal i pomalejší uživatel...možná to je i tvůj případ Schválně jsem to teď zkusil a vše najelo normálně hned bez prodlevy. Mít šipky, vlajky, zvířátka asi není nutnost. Jestli to jde omezit jen na obličejové smajlíky, tak to třeba pomůže. Osobně jsem si vystačil se základem .
  16. dzavel

    Poděkování za pomoc

    Rádo se stalo
  17. dzavel

    zajímavé aplikace pro Android

    Číselník/kontakty kde můžete vyhledávat i podle firmy (firma je zobrazena pod jménem) - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer Pro mě asi nejlepší TV program - https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.atomsoft.android.tvprogram Gesta - to co mělo Blackberry bylo o dost lepší, ale aspoň něco - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xda.nobar
  18. dzavel

    Peugeot 406 sedan - stříbrnoch

    Tak jsem vjel do myčky a asi mi to vyprali na více stupňů....nějak se to smrsklo
  19. Děkuji za pomoc . Na relátka nešlo žádné napětí......protože někdo rozpojil 3pinový konektor, jedna část byla pod baterkou a protikus konektoru za baterkou .
  20. Ahoj moudré klubové hlavy, prosím o pomoc s odstraněním závady . Máte někdo zkušenost se závadou na p206 1,4HDI, rv 2002, chyba p1403 a p1404? Podle diagnostiky, to je závada "Obvod přídavného topení 1/2 zkrat kostru....." Přes diagnostiku jsem zkoušel test relé pro příhřev, ale relé prostě necvakají. Relátka jsou ok, vyzkoušeny i jiné. Pojistky ok. Kde může výt problém? Máte případně schéma zapojení? Děkuji
  21. dzavel

    náhrada za C5tku?

    @brixtr plyn je v podstatě další řídící jednotka, která jde snadno upravit (plynařem). Za cca 6let provozu na LPG žádný problém. Těžko posoudit stav LPG, když to jede dobře na benzín a blbě na plyn, tak přinejhorším LPG vyhodíš z auta, ale pořád to je pojízdné . OT se dal čekat, vždyť každý má pravdu a potřebu ji sdělit .
  22. dzavel

    náhrada za C5tku?

    https://auto.bazos.cz/inzerat/93587203/volvo-s40-lpg.php
×
×
  • Vytvořit...