Přejít na obsah

Ferry

Uživatel
  • Počet příspěvků

    18 889
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele Ferry

  1. tak gratulace a hodne stastnych kilometru. Ja dnes objednal u MJauto zadni svisle spojovacky od Mayle v provedeni HD a pristi tyden by mely dorazit, tak hned jak to bude mozny pujdou na auto
  2. aha, tak to je divny, ze to i se vstrikovani slehlo ja mam taky AG - DGi, uz osmym rokem a zcela bez problemu
    • 32
  3. co tam mas za LPG system ? tohle vypada, ze mas jen obycejny smesovac pred klapkou vzduchu, ne ? takovyhle system potrebuje minimalne protizaslehovou klapku umistenou na airboxu, ktera v takovem pripade pusti pretlak bezpecne ven Jinak pokud by se ti podarilo sehnat misto toho plastoveho sani hlinikove, ze starsiho modelu, davalo se tusim do r.v. 97 ( nevim ale 100% zda bude pasovat na tu novejsi prepracovanou hlavu, muselo by se to vyzkouset ) tak bys mel vyhrano. Jinak lepsi je mit modernejsi system LPG se vstrikovanim, tam tohle nehrozi To Medved, ono takove turbo u dieslu, ktere chytne olej dokaze z motoru taky udelat kulnicku na drivi vsechno je to jen o tom zvolit vhodny system LPG pro dane auto, mel jsem system \"smesovac pred klapkou s kontinualnim privodem LPG\" ve 406 na prechodnou dobu asi 2 mesice a jak to bylo mozne slo to hned ven, presne z obav aby se nahodou nestalo tohle [upravil dne 27/10/09 Ferry]
    • 32
  4. tak dalsi pokracovani, minuly tyden vymeneny tycky geometrie MOOG, cast klepani se ztratila, ovsem stale to neni ono, zkousel jsem pri jizde umele navodit podminky klepani a prisel jsem na to, ze pokud rozkyvu auto ze strany na stranu otacenim volantu sem tam, zacne to klepat, takze to vypada na spojovacky zadniho stabilizatoru (taky MOOG), zkusim objednat Mayle v provedeni HD, ktere uz mam na predni naprave a doufam, ze uz to konecne pomuze
  5. neni to SPIE, ale SPEI, opraveno v napisu k tem zvysenym emisim CO, to nedela vyfuk (uz vubec ne posledni tlumic, o kterem je zde rec) ale vetsinou chybne nastavena bohatost smesi za coz muze vetsinou lambda sonda, pak taky svicky, spatny stav zapalovaci soustavy
  6. Ferry

    Výměny poloos na 106

    leve, originalni obj. cislo 3121 44 rozmery 40X58-10 prave, cislo 3121 46 rozmery 29X47-11
  7. Ferry

    Chip na P 306 2,0 16V ???

    ja myslim, ze s tim cipem by se jeste pred kazdou jizdou mela udelat mala modlitba, mozna i s obetovanim nejakeho daru bozstvum, aby to fakt jelo Tohle je fakt extra rada od \"odpornika\" to by nevymysleli ani na Nove
    • 50
  8. Ferry

    hladina oleja v P406

    jj, merka je merka, cidlo se muze pos..at vzdy, coz bude tvuj pripad, hlavni je to, co vidis na vlastni oci na merce
  9. asi nejlepe koupit novou repasovaci sadu, pistek vyndat, ocistit, vymenit gumicky, namazat vse prilozenou vazelinou a poskladat. Pak odzvdusnit a melo by to byt OK
    • 33
  10. tak jak jsem za cele leto umyl 406tku jen jednou, dneska jsem udelal pripravu na zimu. Takze ostrikat wapkou, vydrbat houbou a samponem, trochu osusit, komplet celou karoserii prelestit lestenkou a Tempem a nakonec nanest vrstvu vosku aby trochu chranil pres zimu pred soli a znovu prelestit. Vsechno pekne ruco, takze zacal jsem v deset a skoncil ve ctyri s hodinovou prestavkou na obed Zimni gumy uz byly nasazeny na novych discich od minuleho tydne, takze uz jen dolita nemrznouci smes do ostrikovacu a zima uz me neprekvapi Pri preparkovavani pak zbyla chvilka na nejake to foto s mladsi sestrickou - bilou 106kou, ktera slouzi rodicum. Kratke info o ni: Narozena 28. rijna 1998 v Sochaux ve Francii, prodana v Nemecku a v lete 2006 zakoupena do nasi rodiny. Motor CDY - 0.9ccm3 33kW, barva bila - blanc banquise Vybava v zakladu: airbag ridice Samozrejme, ze jsem jako u 406 neodolal a par veci vybavy opet dodelal. Takze: po koupi dostala centralni zamykani, nejprve bez DO, nasledne pak dodatecne i radiove dalkove ovladani. Pote vyklopna zadni okna. Minuly tyden pak dostala posilovac rizeni a ofuky prednich skel Z nutnych oprav byly po koupi provedeny: repase zadni napravy a komplet prednich a zadnich brzd, nove zadni tlumice. Letos v lete se zacalo silne ozyvat spojkove lozisko, takze jsem vymenil komplet spojku. S posilovacem rizeni jsem ted vymenil predni tlumice a jejich horni ulozeni, ktera byla po smrti a na sebemensi nerovnosti predni naprava hrozne klepala. Nyni je to tichoucke auto. spolecne foto na zaver : [upravil dne 25/10/09 Ferry]
  11. Ferry

    Noční hlídání

    zdar, dnes o hodinku dele
  12. Ferry

    výměna motoru

    takovych napadu je tady 5 do mesice, jen tenhle tyden napriklad 3.0V6 misto 2.1TD do 406. HDi misto obycejneho TD, ted ty s 1.6 misto 1.1 ... Jeste jsem tu necetl o nikom, kdo by to dotahl do konce, pripadne vubec do faze nejake realizace. Takovyhle akce jsou nesmysl
    • 49
  13. Ferry

    Idealni otacky na razeni

    jj ucho slysi ucho pozna, jinak pro obycejnou klidnou jizdu mezi 2000-3000
    • 40
  14. Ferry

    ukazovatel spotreby

    myslim, ze bys mel pouzit nejprve hledani Zamykam
  15. to Karel tohle prave vypada na predni prave kolo vytocene smerem doleva, nicmene rekl bych taky, ze je to obracene namontovane Pri pohledu na prave kolo vytocene smerem doleva by mel byt na fotce videt kloub a ne matice
    • 31
  16. kloub ma byt ze \"zadni\" strany tlumice, tedy te, co je bliz k dverim a matky maji byt na strane smerem k prednim svetlum. z fotky bohuzel neni poznat, v jake poloze to je ted
    • 31
  17. tak mam na 406 najeto prvnich cca 500km na UG7+ 195/65 R15 a musim rict, ze jsou fakt dobry, uz jsem je stacil vyzkouset i v 15cm hlubokem rozjezdenem snehu, na mokru, na dalnici, na suchu, ve meste, jsou to pohodlne tiche gumy, brzdi taky dobre, jak na mokru, tak na suchu, dobre drzi v zatacce, nemuzu si stezovat, navic kdyz jsem sehnal 4ks s 8mm vzorkem za 4000Kc [upravil dne 23/10/09 Ferry]
    • 72
  18. Ferry

    uvolnena tyc rizeni

    jak uz jsem psal na ICQ mam komplet funkcni rizeni bez vuli
  19. je taky moznost, ze pod tapecem strechy bude pripravenej konektor pro to zrcatko
    • 40
  20. Ferry

    Špatný olej

    zadny, oba dva budou v pohode splnovat potrebne vykonnostni specifikace ACEA nebo API, ktere jsou pro vyber oleje nejdulezitejsi. To ze ti tam dali nizsi viskozitni specifikaci taky nic nepokazi, kor ted na zimu, olej bude tekutejsi i v tuhych mrazech do -35stC. Mohlo by se akorat stat, ze pokud ma motor vetsi vule na pistnich krouzcich, mohla by trochu vzrust spotreba oleje, ale jestli mas fakt jen 75tis km, tak to taky nehrozi. Jinak pri pristi vymene po dvou letech nebo 30tis km tam muzes zase dat zpatky ten Total 7000, ted ale budes muset pripadne dolevat ten 5W40
  21. vsechny draty od airbagu a predpinacu pasu jsou dvojlinky s kulatou vnejsou oranzovou buzirkou a oranzovymi konektory
    • 8
  22. da se upravit, ja daval ze 407 do sve 406, zrcatko se da opatrne rozebrat, po obvode tenkym nozem vycvakat zapadky, pak odpojit konektor s pripojovacimi dratky a pak uz se da ten kloub bezpecne rozebrat a nacvaknout do nej jinou nozicku, ktera pasuje na drzak v tom kterem aute ja mel teda ve 406 o dost mensi ten kloubek na drzaku puvodniho zrcatka, takze jsem tu malou kulicku na konci uplne obrousil, vyriznul na zbytek plastu M10 zavit, uriznul ten velkej kloub i s kusem nozicky ze 407, do ni dovnitr opet vyriznul M10, potrel epoxidem a sesrouboval dohromady, protahl dratky, sestavil zrcatko a je jak kdyby bylo ze 406 zapojeni je pak jednoduche, jeden drat kostra, druhej + 12V a treti +12V od spinace zpatecky ( ten osobne zatim nemam zapojenej) metoda pokus omyl, kdyz se rozsviti kontrolni LED, je zapojene spravne
    • 40
  23. jj nedavno bezelo v televizi, pekne natoceny
    • 6
  24. Ferry

    predni kotouce znacky SAMKO

    s tim ABS to neni uplne pravda, pokud maji ty kotouce rychlejsi nastup (jako ze tyhle maji) , brzdis o to vetsi silou o to driv a to je ten rozhodujici prinos Navic pri intenzivnejsim brzdeni ty male kotouce vadnou ( nebudeme si tu nic nalhavat, je to tak a neni to u 406 zadnou tajnosti, ze ne zcela zanedbatelne), ABS nemam a parkrat se mi s nima stalo, ze jsem skutecne brzdil i ocima a to vadnuti bylo hodne znatelny (a to jsem mel slusny Feroda kotouce a Ferodo Premium desticky) s 283mm jsem zatim ten problem nemel a to uz jsem v nemecku na dalnici brzdil dost intenzivne ze 190 a mel jsem teda o dost lepsi pocit
    • 26
  25. Ferry

    Chcete levne nakupovat?

    a jak to dostavas do CR ? postou ?
    • 26
×
×
  • Vytvořit...