Přejít na obsah

Ferry

Uživatel
  • Počet příspěvků

    18 889
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele Ferry

  1. Ferry

    Díra v silnici

    jj vcera pred ni nekdo zabrdzdil a druhej se mu podival do kufru, jel jsem zrovna okolo tramvaji, tusim ze to byl renault megan (vepredu) vs. passat (nedobrzdil)
  2. Ferry

    odešlo snad vše

    jasny, no pokud behala nasucho, tak ji moc sanci nedavam, ze by se vzpamatovala, tak uvidis zitra, dej vedet
  3. netreba sundavat kastlik a uz vubec ne delat neco s airbagem, staci jen ten hadr co drzi na trech plastovych cudlikach a pak uz jen vysroubovat tri srouby, ktere drzi samotny ventilator
  4. Ferry

    odešlo snad vše

    spinac na obrazku cislo 7 ma originalni cislo 6339 18 a stoji 116Kc v Peugeotu. Pristup k nemu je trosku slozitejsi, musi dolu stredovy panel [upravil dne 21/1/10 Ferry]
  5. Ferry

    odešlo snad vše

    dozvim se, kolik mas napeti baterie ? do 1.8 16V bude stacit neco kolem 55Ah, osobne mam Vartu Blue Dynamic, starou 6 let a porad v super kondici Ad otazka \"jakym spinacem?\" odpovidam, uz jsem to tu psal jednou o par prispevku nahore: \"kontrolka brzdove kapaliny je vetsinou zpusobena chybnym spinacem na rucni brzde\" ta kontrolka airbagu bude zpusobena 100% nizkym napetim baterie, pokud teda pises ze mas baterii KO [upravil dne 21/1/10 Ferry]
  6. co u policajtu, utrhnout jim bradavici od Rameru bude to pracovat na nejakych podobnych radio vlnach v komercni oblasti frekvenci, tezko rict kde neco takovyho splasit
    • 8
  7. Ferry

    odešlo snad vše

    jj budiky muzou byt studenym spojem uvnitr, kontrolka brzdove kapaliny je vetsinou zpusobena chybnym spinacem na rucni brzde a airbag muze byt chyba pod sedackou, tezko fakt rict, zda se to zrovna seslo najednou, nebo to spolu souvisi. Co ta baterie, zmeril jsi ji napeti, jestli neni vybita ?
  8. Ferry

    odešlo snad vše

    jak je na tom baterie ? pri nespravnem napeti by to taky mohlo takhle blbnout, zmer ji, zda ma naprazdno alespon 12.5V
  9. Ferry

    turbo peugeot 406 1,8 16V

    jj uz jsem videl v Pze na vlastni oci 406 kombi, jak shorela a to to bylo HDicko
  10. Ferry

    turbo peugeot 406 1,8 16V

    ja mam sani hlinikovy, ze bych zvedl plnici tlak LPG ?
  11. Ferry

    turbo peugeot 406 1,8 16V

    myslim ze seriova prevodovka by udelala papa po prvni testovaci jizde
  12. Ferry

    Díra v silnici

    jj holt ty silnice jsou davno za svym zenitem, to ze se nerozpadly driv, za to muzem dekovat jen mirnym zimam v minulych letech, tahle to definitivne dorazila, bohuzel asi zlepseni nemuzem cekat, pac ted zas nebudou prachy, protoze se utratily za tu sul jde to se vsim od 10 k 5
  13. Ferry

    Díra v silnici

    klidne bych to zkusil nahlasit na spravu komunikaci jako skodu k proplaceni, myslim, ze bys mohl uspet, chtelo by to jen dokumentaci, ze ta dira neni oznacena a neni videt
  14. Ferry

    Díra v silnici

    Praha je po tom snehovym pridelu, kdy do toho vysypali x-tun soli sama podobna dira, je to fakt o strach jezdit po tech tankodromech, ale hlavne ze ti koko..i dali na magistralu a dalsi useky jako treba Sporilovska, ktera je jak emental a sama pricna trhlina jak na valse, 50, kvuli hluku :grr Kdyby opravili vsechny ty rozmlaceny silnice a dali poradnej kvalitni povrch bylo by hned po hluku a mohlo by se jezdit klidne 80. Takhle clovek musi jet dolu z kopce po Sporilovsky na trojku a brzdit motorem (cili motor vytocenej na 3000, misto aby bezel na 1800 pri 70 na petku) aby nemusel furt stat na brzde, protoze dole Pomahaj a Chranej s laserovyma radarama, zezadu se na nej tlaci nemeckej nebo polskej kamion, kterej na to kasle a vali to tam 70, vsichni se boji jen prislapnout trochu plyn, aby ho hned nekdo za bukem nezmeril, takze vznikaj takovy nebezpecny situace, ktery jsem tam predtim nikdy nezazil fakt se mi z toho chce :blicismajlik
  15. jinak do konce tydne bych mel snad zvladnout zbastlit diagnostickej kabel a soft uz mam stazenej z webasta, zatim delam jen verzi pro novejsi topeni ktery komunikujou po W-bus sbernici, ale mam i schema origo kabelu pro komunikaci po K-line
  16. mam schema jak zapojit ventilator u digiklimy stary model 406 (original webasto prirucka pro montaz do 406 3.0V6, elektrika je tam ale stejna), kdybyste nekdo chtel napiste si o nej
  17. jj ono poskakovani po meste s rozsvicenyma svetlama a starty promrzlyho motoru daji zabrat novy baterce, kor pak 6 let stary mozna ze bude stacit tuhle jeste nechat poradne nabit pres noc proudem 1/10 kapacity (nebo trochu nizsim a delsi cas)
  18. Ferry

    turbo peugeot 406 1,8 16V

    to by mozna bylo jednodussi sehnat ojetej motor z 307 WRC, pokud vim, tak tam pouzili prave XU7JP4 (1.8 16V) prevrtali to na 2.0, lehce oturbili ... Motor Počet / objem válců: 4 / 1997 ccm XU7JP4. Vrtání / zdvih: 85 / 88 mm. Maximální výkon / otáčky: 300 k / 5250 ot/min. Převodovka: pětistupňová (čtyřstupňová) sekvenční Hewland. Diferenciály: přední, centrální a zadní elektronicky řízené. jinak nez zacnes turbem, uz mas vyresene brzdy ? pac ty 263mm puvodni co jsou na 1.8 jsou fakt mizerny, dost velkej skok byl prejit na 280mm z 2.0 a oturbenej motor by zaslouzil mozna i ty bremba z 3.0V6 [upravil dne 20/1/10 Ferry]
  19. Ferry

    Cena originálních dílů

    viz servicebox, ceny za kus s DPH 425266 SAD 4 DESTIČEK zadni 1 756,14 CZK 508760 predni tycka 1 111,46 CZK 509474 ulozeni stabilizatoru predni 252,88 CZK 517839 zadni tycka geometrie 2 803,94 CZK [upravil dne 20/1/10 Ferry]
  20. Ferry

    Cena originálních dílů

    original nekupuj, desticky kup Ferodo nebo ATE (1600-1800 v Autokelly) tycky stabilizatoru a geometrie kup na www.mjauto.cz znacku Meyle v provedeni HD (predni cca 1300 za obe), pripadne tu zadni tycku geometrie v Autobenex znacku Sasic (1000Kc kus) nebo TRW ( 2150Kc/kus, tahle znacka jde do prvovyroby, vlastne je to to same co bys koupil v peugeotu jako original) ulozeni predniho stabilizatoru doporucuju taky Sasic z Autobenexu, ale to myslim, ze nebude treba menit, tolik netrpi, na predku jdou do haje hlavne ty tycky
  21. Ferry

    106 otáčkoměr do 1.0

    ukazovat bude normalne, tak jak ma, jen pocitej, ze 220 tam asi nikdy nenazenes, leda to hodit nekde ze skaly nebo z letadla je to stejne jako s budiky u 406, tam mam na 1.8 taky budiky z coupe do 250 a dostal jsem z toho max jen 217 [upravil dne 20/1/10 Ferry]
  22. Ferry

    pancerove brzdove hadice Goodridge

    Takze aktualizace, dnes mi prisel mail, ze hadice byly odeslany z GB a mely by dorazit v pristich nekolika dnech. Jakmile dorazi, budu Vas informovat SZ se zakladni cenou a dohodneme pak jeste zpusob dodani do Vasich rukou
  23. tak prvne zmerit baterii a dobijeni, zmerit kolik ma baterie pred startem, behem startovani a pak jak dobiji alternator, nejprve jen pri volnobehu, pak volnobeh a zapnuto co nejvice spotrebicu ( svetla, mlhovky, vyhrivani okna, kabinovy ventilator na max, pustene radio atd.) a pak pri zvysenych otackach cca 2500 hodnoty by mely cca byt : baterie pred startem cca kolem 12,5V (vetsi hodnota je samozrejme lepsi) behem startu by nemelo napeti klesnout pod cca 10V (nizsi hodnoty jsou horsi, znaci snizenou vitalitu baterie, nebo chybu nekde na starteru) dobijeni naprazdno okolo 14.5V max. cca 14.7V (pokud je vyssi, spatny regulator na alternatoru) dobijeni pri zapnutych spotrebicich by nemelo klesnout pod cca 13.8V (pokud je nizsi, spatne dobiji alternator, to muzou byt uhliky, vinuti, regulator) pri zvyseni otacek motory by se hodnoty mely jen trosicku zvednout a stabilizovat, rozhodne by nemely prekrocit ty maximalni hodnoty 14.7V zmer a pak dej vedet [upravil dne 20/1/10 Ferry]
  24. Ferry

    listy medzi oknami

    nejlepsi reseni, je fakt sundat to, ackoliv nova originalni sada se da koupit v peugeotu za cca 1000Kc na vsechny dvere ( 300 neoriginalni ) tak stejne se to zase po roce nebo dvou zacne krabatit Sundal jsem to, umyl a je klid. Ja to umyval denaturovanym lihem, mozna by fungoval i technicky benzin, u silnejsich redidel uz bych se bal poskozeni laku [upravil dne 20/1/10 Ferry]
  25. Ferry

    106 a 306 :( ani jedno nejede

    306: bud pres odvzdusnovaci otvor, ktery je nahore, nebo demontovat spinac zpateckovych svetel ( taky nahore, ma bily konektor) nebo z boku, co je plechovy kryt, tak tam najdes jeden sroub, ktery ma vetsi hlavu nez ostatni srouby, to je kontrolni otvor (olej musi byt ve vodorovne poloze auta na spodnim okraji zavitu, s hadickou se pres nej da i nalevat) 106: nejspis vyskocila nektera spojovaci tycka, jsou to plastogumove kloubky, ktere se casem vychodi a tycka vyskoci, pripadne, ale to mi neprijde moc pravdepodobne vyskocila koule z objimky na konci tyce od radici paky [upravil dne 19/1/10 Ferry]
    • 6
×
×
  • Vytvořit...