neni to spatne, pri trose snahy, umu a treninku se da pohodlne radit i bez spojky, vyndat rychlost jde v urcitych otackach motoru zcela snadno, nejlepe to jde v okamziku, kdy sundas nohu z plynu, kdyz byl predtim motor v zatahu, nebo kdyz lehce pribrzdis. Zaradit bez pocitani zubu uz je trochu tezsi, ale da se to naucit, jde o to vystihnout spravny okamzik, kdy jsou otacky motoru a hridele v prevodovce stejne a v tu chvili tam rychlost vklouzne jak po masle.
Vyrazovani i razeni bez spojky vcelku dost pouzivam po meste, pri dojizdeni setrvacnosti na semafor, nebo pri jizde po rovince nebo z kopecka, aspon trochu se tim setri spojka a jeji lozisko
Ty jo stejne se divim, ze takovyhle znalosti se neuci v autoskole, vzdyt to jsou v podstate zaklady ovladani auta
[upravil dne 3/2/10 Ferry]