Přejít na obsah

Ferry

Uživatel
  • Počet příspěvků

    18 889
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele Ferry

  1. jj vytlak jde do topeni a saje to z hlavy motoru, ja to omylem taky zapojil obracene (hlavne, ze jsem to mel napsane, jak to mam zapojit spravne a pak jsem ty hadice stejne ve spechu prehodil ) , ale nastartovat se zapnutou pumpou jsem nezkousel, tak nevim, ale pocitam, ze pumpa na motoru pretlaci tu pumpu od topeni
  2. ze bych si namontoval plynovou karmu co ? asi ne
  3. Ferry

    ložisko spojky

    jj klouzani spojky bys mel poznat, vetsinou treba do kopce kdy stoupaj otacky motoru ale rychlost se nezvysuje, da se to vyzkouset i tak, ze zaradis 4 a zkusis se rozjet, pokud to klouzne, je spatna spojka nebo pritlacak
  4. nene, neni to brzdova trubicka, je to medena trubicka, kterou jsem sehnal v praci ten mosaznej sroub jsem provrtal a zaletoval, tesneni jsem pouzil z regulatoru tlaku z propanbutanove bomby, z kazde strany jedno spolu s velkou podlozkou
  5. Ferry

    Chutná mléko z automatů ?

    seznam jsem zatim nenasel, ale vypada to zatim jen na kraj Vysocina (Havlbrod, Pelhrimov, Humpolec, Jihlava) a Jizni cechy ( CB, J.Hradec )
  6. Ferry

    cvakani motoru P406, 1998, benzin

    je to v poradku, nemusis se niceho bat, to je jenom zima elektromagnetickemu ventilu odsavani benzinovych par, az bude tepleji, cvakat prestane, cvakam takhle uz 9 let kazdou zimu, a nejsem sam [upravil dne 3/2/10 Ferry]
  7. Ferry

    ložisko spojky

    neni to spatne, pri trose snahy, umu a treninku se da pohodlne radit i bez spojky, vyndat rychlost jde v urcitych otackach motoru zcela snadno, nejlepe to jde v okamziku, kdy sundas nohu z plynu, kdyz byl predtim motor v zatahu, nebo kdyz lehce pribrzdis. Zaradit bez pocitani zubu uz je trochu tezsi, ale da se to naucit, jde o to vystihnout spravny okamzik, kdy jsou otacky motoru a hridele v prevodovce stejne a v tu chvili tam rychlost vklouzne jak po masle. Vyrazovani i razeni bez spojky vcelku dost pouzivam po meste, pri dojizdeni setrvacnosti na semafor, nebo pri jizde po rovince nebo z kopecka, aspon trochu se tim setri spojka a jeji lozisko Ty jo stejne se divim, ze takovyhle znalosti se neuci v autoskole, vzdyt to jsou v podstate zaklady ovladani auta [upravil dne 3/2/10 Ferry]
  8. Ferry

    Chutná mléko z automatů ?

    To OK406, prosim, kde koupis levneji litr cerstveho plnotucneho mleka ?Ja o zadnem takovem kramu nevim. To co koupis v krame za 13Kc, kdyz je akce, tak to v zadnem pripade nelze srovnat s timhle mlikem, to jsou jabka a hrusky, takze se neda srovnavat, plnotucne mleko v krame stoji od 25Kc vys Jinak ta PET lahev stoji 10Kc, ale muzes ji pouzivat hodne dlouho a tu sklenenou za 20Kc (ted si nejsem jist, mozna 30? ) v podstate neomezene do doby nez ji rozbijes, takze opravdu to mliko nevychazi vubec draz nez v krame, ale naopak levneji a je chutnejsi
  9. jo a tady je obrazek te palivove jehly, kterou jsem si vyrobil dle sablony z jednoho Webasto manualu pro Peugeot 406
  10. na jednotce je napsan prikon 42W, jakej tam tece proud jsem nezkousel, ale bude to vic jak 10A, pac poprvy jsem nasadil pojistku 10A a ta hned shorela, jakmile se preplo do rezimu zhaveni a startovani, ale kdyz bezela jen vodni pumpa tak to v pohode ta 10A pojistka udrzela
  11. Ferry

    Chutná mléko z automatů ?

    bych ani nerekl, ze 15Kc za litr plnotucneho mlika je vyssi cena, spis naopak, rozhodne, kdykoliv mam prilezitost, tak si jdu \"nadojit\" myslim, ze to je dobrej a napad a rozhodne daleko lepsi, nez demonstrativni vylevani mleka na pole
  12. Ferry

    přívěšek (nové logo)

    to je origo a nebo uz stacili v Cine zareagovat ?
  13. To Benzik, jj to bys musel navinout z odporoveho dratu, nejaky Kanthal nebo neco podobneho jinak dneska jsem schvalne testoval kdyz jsem sedel v aute, jak rychle to topi. Takze z teploty cca 2stC na 68stC (podle budiku) to ohralo presne za 15 minut a po teto dobe se topeni samo vypnulo. Vzhledem k tomu, ze to Webasto ovladam tim \"W-bus konvertorem\", tak jsem si vnitrni ventilator zapojil tak, ze ho ovlada prave ten konvertor (ma na to vlastni vystup pro rele, na kterem je pripojen ventilator) a ne primo jednotka Webasta, tim mam zajisteno, ze ventilator zacne foukat az po 5 minutach ( cili voda uz je trochu ohrata a fouka teply vzduch, setri to teda baterku, ze to nehoni zbytecne hned od zacatku, kdy je topeni jeste studeny). Teplotu na ovladacim panelu davam na max a ventilator cca na 1/3, uzaviram taky privod vnejsiho vzduchu, protoze to trochu nasava i ty spaliny z pod auta a uvnitr to pak trochu smrdelo
  14. no pokud lze z toho originalniho vedeni odsavat palivo bez nejakeho odporu ( spis by melo vytekat samospadem), tak by to slo, pokud by ale nasavani branila napriklad originalni palivova pumpa v nadrzi, pak je treba vedeni pro pridavne palivove cerpadlo napichnout primo z nadrze pomoci nasavaci jehly, ktera se namontuje na prirubu originalni pumpy a ponori volne do nadrze, tak aby palivo mohlo z nadrze vytekat samospadem (vecer muzu vlozit fotku te jehly, kterou jsem si vyrobil z kusu medene trubicky vnejsiho prumeru cca 5mm a vnitrniho asi 2mm)
  15. to Benzik, tak to jeste docela jde ja doufam, ze moje vydrzi nekolik sezon bez problemu
  16. Ferry

    Rozloučení...

    klidne nas muzes navstevovat dal Jinak at nove vozidlo slouzi
    • 8
  17. na materialu nezalezi, spis na vyrobci, ty co neco vydrzi jsou od Sasic, Meyle v provedeni HD, MOOG prip. jeste Febi, co urcite nebrat, tak to jsou Optimal, Ruville a jine levnejsi
  18. jj zapoji se to na maly okruh, sani vodni pumpy Webasta se pripoji na vystup z hlavy motoru a vytlak pumpy na hadici co vede k radiatoru do kabiny. V tom inzeratu koukam, ze je jen samotne topeni s vodni pumpou, musis jeste sehnat palivove cerpadlo a pripadne nasavaci jehlu pro montaz do palivove nadrze, tlumic vyfuku a vyfukove hadice a samozrejme to ovladani ( bud casovaci hodiny a nebo to muzes pripojit na dalkove ovladani napr. spinany vystup od alarmu, da se sehnat i ovladani, ktere prijima SMS z mobilniho telefonu, tam jde akorat o to, aby umelo sepnout +12V do jednotky topeni)
  19. Ferry

    Zlobí mě klima, co s tím?

    ja bych upustil tlak ze systemu, nebo prohledl elmag spojku kompresoru, zrejme ti nevypina to je ze Zdib ?
  20. aha, multiplex, to jsem si nevsiml, tak to bohuzel schema nemam, koukal jsem do katalogu ND a ten spinac tam taky neni nikde nakreslenej, tak fakt nevim jak to funguje. Ale napadlo mne tak, nebylo by jednodussi natahnout si slabej dratek a dobastlit tam nekam jeden mikrospinac [upravil dne 2/2/10 Ferry]
  21. v tehle zimnich mesicich to muze byt taky zpusobeno vzniklou emulzi v odvetravacich hadicich z olejove vany a od vika ventilu, nemusi to hned nutne byt praskla hlava nebo tesneni, pokud jezdis jen kratke trasy, kdy se motor neprohreje je to moznost
  22. Ferry

    servicebox

    prosim pouzij hledani, je zde na klubu cele vlaknou venovane serviceboxu, registraci a praci s nim
  23. Ferry

    dvere new model na old

    ne, tlacitka ovladani maji jine vnitrni zapojeni, muselo by se prekopat komplet zapojeni vsech dratu do vsech dveri + vymenit vsechny elektricke stahovacky oken
    • 7
  24. Ferry

    dvere new model na old

    tapecirunky maji trochu jine uchyceni a navic jsou jina ovladaci tlacitka stahovani oken (jine vnitrni zapojeni a jine konektory). Samotne dvere se nicim nelisi, ty jsou zamenitelne, pouze zadni dvere se lisi dle verze sedan / kombi [upravil dne 2/2/10 Ferry]
    • 7
  25. Ferry

    Sidelamp build faulty

    minimalne uz 20krat to tu bylo, je to znama chyba 407, spatna kostra v zadnim svetle, nejspis v levem, zkontrolovat konektor, vsechny kontakty zarovek, ocistit, napruzit [upravil dne 1/2/10 Ferry]
×
×
  • Vytvořit...