Přejít na obsah

m4rt4s

Uživatel
 • Počet příspěvků

  15
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli m4rt4s

 • ID člena 56124
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 306

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Netolice
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Tak jsem na to dneska koukal, nechal jsem to v dílně ohřát, byla tam náhradní pojistka 60A tak jsem ji tam dal a normálně to chytlo a vrčelo. Dal jsem novou pojistku 40A a taky pohoda. Byl přejetej olej o 2000km tak jsem ho vyměnil a byla tam 10w40 a podle Q8oils tam patří 5w40. Má to dělá něj motor tak si myslím, že jak mrzlo a byl tam hustší olej, tak starý komponenty maj větší odběr. Na to k čemu je pojistka jsem nepřišel, ale když se vyndá tak nejdou budíky a netočí ani startér.
 2. Špatně jsem to popsal, je to pojistka 40A maxi, je to ten druhej pojistkové box, co jsou v něm ty obrovský pojistky.
 3. Ahoj, mám problém s Peugeotem 306 rok 98 motor 1.6i 65kW. při startu auto chytne a hned chcípne, pak už nenaskočí kontrokly na palubovce a netočí starter. Našel jsem shořelou pojistku 40A (v motorovým prostoru), po hodine hledání na netu jsem našel jen, že to je pojistka spínače zapalování (asi špatnej přkelad). Nevíte k čemu pojistka slouží ? kde hledat problém ?
 4. Někdy svítí a někdy zase ne
 5. Ahoj tak mám dalšího peugeota co zlobí. Jde o P 206 rok cca 2002 motor 1.1 44kW jen takovej pod dotaz, je normální že při výměně rozvodů nejde kladka došponvat tak aby se řemen "přešponoval" ? Dneska sem je měnil a měl jsem co dělat abych ukazatel napnutí řemene dostal mezi risky. . . . A teď k věci, občas na 206 svítí airbag, tak jsem to napíchnu a tohle na mě vyskočilo, jakej by měl bejt postup hledán a následný opravy? co mám všechno projít?
 6. Tak ani vyndání starteru a seřízení "na aretaci" nepomohlo, po dotažení řemen sem protočil motor a pak zkusil vložit přípravky a připravky jdou dát volně zpátky. Tak sem to zkusil prostě povolit na řemenici čerpadla 3 šrouby a pootočit hřídelí (měnit počátek vstřiku) a rozdíl je znatelnej. Otázka je jak to nastavit, aby to bylo dobře. V manuálu co jsem našel bylo nastavení přes "hodinky" ale ani jedno čerpadlo co mám nemá šroub proti pístku, takže hodinkama to nepujde. Ať točim hřídel sem tam tak to stejně kouří z vejfuku bíle co s tim zkusit přehodit na rozvodech o zub ? a kterým směrem ?
 7. JJ dneska sem na to koukal na starým motoru :-) a neměl by to bejt problém uvidim jestli na to zejtra budu mít čas, dneska sem musel řešit jiný auta abych měl na dílně trochu místo
 8. JJ na kontrolu se chytám protože horní úvrať sme našli podle předchozího nastavení a pak sme jí zkoušeli hadičkou místo žhavičky a když přestala foukat komprese (horní úvrať) tak sme byli na naší značce. Ale to že sedá aretovat klina na sertváku sem věděl ane nevěděl jsem přesně kde - v progtamu byly obrzáky rozmazaný, myslel sem si že je třeba vyndat starter.
 9. Co jsem koukal tak tady je jen kabel ke snímaču tušim regulačního šoupátka (ukončení dodávky na písku) pak je tam kabel ke krytu odpojovače paliva a kabel ke snímači předvstřiu ten to bude asi jen sníma a né měnit. Každopádně jsem se dočet v nějakým programu na data co mám, že by se čerpadlo mlo nastavit číselníkovým úchylkoměrem kterej nemám. Ale u VW TDI rotaček se to taky nastaví na rysky (aretace), šrouby kola čerpadla se daj na střed, motor se natočí zařeje a pak přes diagnostiku TDI graf ukáže jestli je předvstřik v toleranci, když né povolí se šrouby někam se cukne hřídelí čerpalda a poprdeli jeli :-) Správně se to má před diagnostiku ještě nastavit číselníkovým uchylkoměrem staticky abych to chytlo, ale když se třeba dělaj rozvody, tak to chytne a jen se před diag doladí. Ale francouze až tak neznám.
 10. Takže měnil jsem celej motor, kterej jsem koupil i s čerpadlem a vstřikama. Motory byly stejný, původní měl čerpadlo delphi (nikde sem nenašel že by se do 306 montovaly) a ten co jsem koupil měl lucas. Z lucase mi po výměně nešla nafta, nevim jestli imo otvíral "odpojovač" nafty na čerpadle ani jak dlouho koupenej motor někde ležel. Takže sem na kopenej motor přendal moje čerpadlo delphi, který vim že makalo. Nafta začla jít do vstřiků. Čerpadlo sem měnil tak, že sem našel horní úvrať podle vačky tu sem zaaretoval šroubem M8 a čerpaldo sem zaaretoval vrtákem tušim že to byla 7. na klice sem si udělal značku a povolil sem napínák. Sundal sem řemen jen z čerpadla a na vačce sem ho chytil kleštěma na sváření, aby neutek a druhej konec šprajcnul. Značky sme si udělal i na řemenu a kolech, abych věděl jejich polohy. Čerpadlo delphi sem taky zaaretoval vrtákem a čerpadla sem přehodil celý i s držámek, takže sem šrouby na řemenicích nepovoloval. Značku z Lucase sem si překreslil na delphi abych věděl kam nasadit značku an řemenu a nacpal to tam všechno zpátky. 4krát zatočil dokola a značky seděly a šroub i vrták šel zase v pohodě zasunout. Mám diagnostiku autocom a ta by mohla umět zjistit předvstřik, ale to nebude asi nic přesnýho.
 11. Tak dneska sem motor oživil chtělo to dvě baterky a startovací sprej Ale zvuk to má jak traktor (tvrdej chod), klika je v horní úvati, čerpadlo a vačka na kolíku a šroubu. Jak se u tehle motorů nastavuje předvstřik ? Dá se to udělat nějak od oka ? Na dílně na francouze nemám žádný přípravky, leda bych to moch napíchnout na diagnostiku a zkusit live data jestli to bude psát předvstřik. Jaká je hodnota předvstřiku ?
 12. Konektory už jsem vymyslel :-) Zdvih jehly vstřikovače . . . . Ale mám problém jinej, motor točí točí a nechytne, odpojil jsem trubky od vstřikovačů a nejde tam nafta . . . Tak sem ještě s odporem přendal čerpadlo, kupodivu to šlo celkem dobře a u původního čerpadla se už nafta objevila, ale auto nechytlo, už jsem neměl čas, takže budu pokračovat zejtra. Horší je, že se mi auta na dílně hromadí a já nestíhám :-(
 13. Tak co, nikdo nevíte ?
 14. V nadpisu jsem psal motor WJY což je 1.9D 51kW dává se to do peugeotu 306 rok 2001 a do citroenů :-)
 15. Ahoj, potřebuju poradit měnil jsem motor za motor a nenapadlo mě, že peugeot nemá blbovzdorný konektory jako ostatní auta. Mám tam tři konektory (dvoupinový černý) který jsou stejný a nevim, kterej kam dát abych něco neodpálil. Jestli mi někdo nekouknete na barvy kablíků který kam vedou každej konektor má jinou barvu kabliků a nebo jestli nemáte schéma zapojení aby bylo vidět na kterej pin ŘJ jdou. Jde mi o konektory na snímač zdvihu jehly, el.mag. ventil co je chycenej ke krytu baterky - na podtlaky a ventil na sání - asi ovládá chcípací klapku, všechny maj 2 piny a jsou černý, auto je rozebraný přes 14 dní a nevim kterej kam.
×