Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Vzhledem k vývoji ve vlákně navrhuji nové hlasování - prosím, aby hlasovali jen Ti, kteří na pražské srazy jezdí. Hlasů z Moravy nebo severních čech si sice můžeme vážit, ale rozhodování nám nijak neulehčí.
    • 21
  2. Měl jsem na 405ce pokovená okna s atestem od p. Jirmáska (Hlinsko) a když jsem se bavil na srazech s některými členy tohoto fóra, tak prý by mi takový atest byl na dvě věci (na nic + ho*no). Důležité prý je zda je řidič bočním oknem vidět či nikoli - což já teda fakt vidět nebyl. Nicméně jsem s autem projel půl Evropy bez kontroly poldů, tak nevím, jestli bych měl fakt problém či nikoli. To je ona: http://www.peugeot-club.com/get_foto.php?file=club/jpg/824_5.jpg&preview=800&text=big [upravil dne 12/10/2009 Medvěd]
    • 76
  3. MJ Sytič - vzhledem k tomu, že znám Tvou tělesnou konstrukci, tak se VŮBEC nedivím, že motorek ze stěračů může mít problém 106ku rozjet. P.S. Já hmotním podobně a tak podobná vozítka ani nenavštěvuju. P.P.S. Vše je samozřejmě :D:D + [upravil dne 12/10/2009 Medvěd]
    • 20
  4. Mě teda hodně pobavilo stanování na dlažbě parkoviště - tam se muselo spát fakt jedna báseň. A ještě by mě zajímalo - jak to, že mnozí z Vás mají osobní zkušenosti s tím, že němečtí policajti Vás donutili ztrhat fólie z oken, když na tom videu je minimálně několik aut opatřeno fóliemi a německou RZ? [upravil dne 12/10/2009 Medvěd]
    • 76
  5. Medvěd

    Česko-Polsko 2:0

    Potvrzuju, děti jsem z okna viděl taky a hlava mi jejich přítomnost nebrala stejně jako ta Péťova.
    • 12
  6. Radnice taky není špatná volba, jen toho prostoru pro parkování třeba 15 aut tam moc není.
    • 35
  7. Medvěd

    GURMET koutek

    Destinym inzerovaný článek z INSTINKTU jsem také před několika týdny četl a přiznávám, že mi přišel hodně pravdivý. Sám chodím nakupovat do BILLY, k místnímu řezníkovi + zeleninu k vietnamcům (denní nákupy) + o víkendu zajedeme do TESCA. Myslím si, že čerstvé potraviny jsou v samostatných obchodech kvalitnější než v řetězcích, balené potraviny typu rýže, těstoviny, jogurty, džusy si raději koupím v marketu - je to stejné zboží, jen o pár kaček levnější. Problémy nakupování v LÍDLU, KAUFLANDU apod. se opravdu těžko vysvětlují lidem ve věku rodičů většiny z nás - moje matka (ač její důchod by jí mnohý pracující záviděl) má třeba až dětinskou radost, pokud se jí podaří cokoli koupit levněji - nemusí jít zdaleka jen o potraviny, ale třeba oblečení nakupuje zásadně v second-handech, hračku Pavlíkovi také koupí za pár kaček s tím, že jí přece záhy rozbije (kdyby koupila kvalitnější, nemuseli bychom se neustále bát co z hračky zase odpadne). Prostě tato generace byla vychována v neustálém přepočítávání a nejsou se schopni smířit s tím, že modré mléko už nestojí 2 Kčs/l, máslo 10 Kčs/ 250 g apod.
    • 49
  8. Medvěd

    uz zimaky?

    V příštím týdnu také přezouvám - nemám nervy čekat ještě dva, tři týdny a pak zkoušet, který pneuservis na mě bude mít čas. Raději v klidu a pohodě, za těch pár dnů, kdy bude třeba nad 15 C se guma sjede neznatelně. [upravil dne 11/10/2009 Medvěd]
    • 97
  9. Medvěd

    Velká pardubická - opět Váňa

    Panu Váňovi patři gratulace - sportovat na takové úrovni v tomhle věku, to je fakt důkazem neskutečně pevné vůle a umu.
    • 9
  10. Jak psal Scratch - taky chápu, že Cinda může být pro lidi \"hůře\" dostupná, ale beru to tak, že: a) nic jiného, kde se dá rozumně zaparkovat, mě nenapadlo b) stejně jako na republikových srazech to někdo bude mít vždycky blíž než ten, kdo to má dál - s tím nic nenadělám Karel v Chabrech mě taky napadl, ale po výměně provozovatele (po našem vánočním srazu) mi přijde, že ten nový šel s cenou taky \"nahoru\", čímž bychom si oproti Džbánu moc nepolepšili. Osobně jsem pro vyzkoušení té Cindy - nikoho tam neznám, neprovozuje jí ani můj brácha, bratranec, vzdálený příbuzný a dokonce ani kamarád - pokud budeme nespokojení, můžeme zase hledat něco jiného. Nicméně tento prostor - pokud tam tedy budeme spokojení - by stál za úvahu i pro vánoční sraz (dostupnost v sobotu odpoledne bude i pro mimopražské rozumná).
    • 35
  11. Medvěd

    Hřbitov autobusů

    Honzo - ano, DP měl i busy pro příměstskou dopravu (dokonce i zájezďáky), mě ale na fotce červené dvoudveřové ŠLky focené u výstaviště fascinuje, že NEMÁ vzduchové dveře (jako třeba ŠLka na obrázku v příspěvku výš), ale dveře ruční používané pouze v ŠDčkách. Podle mě to musí být nějaký bastl, nevěřím, že by v Mýtě takový autobus vyráběli. [upravil dne 11/10/2009 Medvěd]
    • 41
  12. Medvěd

    Česko-Polsko 2:0

    Už jsem se chtěl radovat, že tentokrát nebude o čutané na klubu zmínka - ale je to jinak.
    • 12
  13. Medvěd

    Hřbitov autobusů

    Polské RTO (Jelcz) mělo i jiné vzduchové dveře (původní byly čtyřlamelové - 2+2 lamely vprostřed zlamovací, tak jako to mají tramvaje T3, polské byly dvoudílné). Jo a Jelcze měly i jiné přední blinkry - oproti českým kapkám to byly hranaté velké krabičky od sirek. Taky si vybavuju, že polské Jelcze už neměly trilexová kola, ale už tam byly nápravy a disky shodné s Karosami řady ŠM [upravil dne 10/10/2009 Medvěd]
    • 41
  14. Medvěd

    Hřbitov autobusů

    Pe.Tře - dveře vepředu a uprostřed (vzduchové) měly ŠLky, které jezdily příměstské linky http://sx2.ic.cz/typy/sl/5.jpg ŠDčka jezdily hlavně zájezdy, ke konci i dálkové linky. Tohle jsem taky jakživo na vlastní oči neviděl http://sx2.ic.cz/typy/sl/6.jpg [upravil dne 10/10/2009 Medvěd]
    • 41
  15. Medvěd

    Hřbitov autobusů

    Tak jste to dali dokupy líp než já - spojeného čelního skla jsem si nevšiml, zaujala mě stará (RTO) zadní náprava a jedny dveře - ŠDčko jak já ho znám vypadá takhle http://sx11.ic.cz/FOTKY/SDPM1/IMG_9657.JPG http://sx11.ic.cz/FOTKY/SDPM1/IMG_9671.JPG
    • 41
  16. Medvěd

    Hřbitov autobusů

    No zrovna stěrače i světla má úplně normální .................
    • 41
  17. Medvěd

    Hřbitov autobusů

    Tak jsem koukl na stránky citybusu a u téhle ŠD 11 http://www.citybus.cz/fotodatabaze/upload/Ostatni/SD11_CBP_43-04_01.JPG mě vyloženě zarazily dvě podivnosti - napadne někoho jaké? [upravil dne 10/10/2009 Medvěd]
    • 41
  18. Medvěd

    Hřbitov autobusů

    RTOčka byly opravdu moc dobré autobusy, taky rád vzpomínám na dobu, kdy jsem v nich běžně jezdil (samozřejmě jako pasažer). Nastupující řada ŠM, ŠL, ŠD sice taky nebyla špatná, ale RŤák byl prostě RŤák a ve spojení s polským přívěsem JELCZ to bylo dílo.
    • 41
  19. Medvěd

    Hřbitov autobusů

    Zkus kontaktovat přímo Petráska z Pardubic, ten se o historii autobusů hodně zajímá a tak by mohl nejspíš poradit. Každopádně krom jednoho luxusního RTOčka je ten zbytek fakt k pláči (nebo na spoustu práce).
    • 41
  20. Medvěd

    že by pokuta?

    Čéče zrovna v Pardubicích jsem coby řidič zásobování měl několik konfliktů (vjezd do pěší zóny, kde se směle prohání autobusy, trolejbusy, taxíky a auta rezidentů po 9 hodině dopolední, parkování na zákazu zastavení apod.), mnohdy řešené na místě složenkou a ve velké části případů mi nikdy žádný dopis (ani firmě) nedorazil. Třeba se už v rámci krize ve vymáhání pokut zlepšili, nicméně fakt bych si počkal jestli přijde dopis nebo ne.
    • 57
  21. Medvěd

    že by pokuta?

    Mildíku tohle přece nemůžeš myslet vážně. Aby kvůli lístečku za stěračem mohl přijít exekutor, tak by mi musel dokázat, že jsem ten lísteček fakt zahodil (mohl ho odfouknout vítr, vytáhnout puberťák a strčit pod stěrač jinému autu .... - možností je X). Policie (státní i MP) následně posílají předvolání k podání vysvětlení - v obálce s modrým pruhem a s dodejkou (právě proto, abys svým podpisem potvrdil, žes to předvolání dostal). Pokud takový dopis poldové nepošlou, na ten canc papíru za stěračem z výše uvedených důvodů nemusíš vůbec reagovat (přece jsi tam žádný papírek nenašel). Když Ti předvolání dorazí, pak je jen na Tobě, zda se k podání vysvětlení dostavíš či zda jim to vysvětlíš písemně - každopádně ale na dopis se reagovat musí - v případě, že ho nepřevezmeš, tak se bere jako doručený a pak opravdu může dojít k určení výše pokuty bez Tebe a následně i k návštěvě exekutorů. [upravil dne 10/10/2009 Medvěd]
    • 57
  22. Medvěd

    Nabourané dveře

    Ahoj - u auta z r. 2003 bych se likvidátora pojišťovny rovnou zeptal na výšku amortizace (rozuměj o kolik Ti sníží plnění). Následně bych asi volil likvidaci tzv. rozpočtem, kdy Ti pojišťovna uhradí penízky \"na ruku\" (tuším cca 70% z částky kterou by Ti pojišťovna zaplatila v origo servisu po odečtení amortizace). S penězy bych pak zamířil na vrakáč a koupil jiné dveře nebo bych zajel do menší autodílny, kde by mi auto dal klempíř v daném finančním rozsahu dokupy.
    • 6
  23. Medvěd

    Obama mierotvorca.

    Myslím si, že nobelovka by měla zůstat v technických oborech, kde má své jasné a logické místo. Nemám problém s nobelovkou za literaturu - ale po pravdě co p. Nobel napsal tak úžasného, že je podle něj nazvána dokonce literární cena? Momentální nobelovka pro Obamu mi přijde spíš jako vyjádření: Tak, Obamo, teď máš potvrzený, že mezi nás patříš - bratři v triku. Ale běda Ti jak nebudeš poslouchat .... [upravil dne 9/10/2009 Medvěd]
    • 7
  24. Medvěd

    že by pokuta?

    Souhlasím s Majtym - lístek zahoď, buď Ti něco (nebo tátovi, jak jsem pochopil jinde) dorazí domů poštou nebo ne - řešit budeš až tu obálku s modrým pruhem. Na tu můžeš opět písemně odpovědět, že auto je Tvým majetkem, ale Ty nemusíš policii sdělovat kdo ho tam postavil.
    • 57
×
×
  • Vytvořit...