Destinym inzerovaný článek z INSTINKTU jsem také před několika týdny četl a přiznávám, že mi přišel hodně pravdivý.
Sám chodím nakupovat do BILLY, k místnímu řezníkovi + zeleninu k vietnamcům (denní nákupy) + o víkendu zajedeme do TESCA. Myslím si, že čerstvé potraviny jsou v samostatných obchodech kvalitnější než v řetězcích, balené potraviny typu rýže, těstoviny, jogurty, džusy si raději koupím v marketu - je to stejné zboží, jen o pár kaček levnější.
Problémy nakupování v LÍDLU, KAUFLANDU apod. se opravdu těžko vysvětlují lidem ve věku rodičů většiny z nás - moje matka (ač její důchod by jí mnohý pracující záviděl) má třeba až dětinskou radost, pokud se jí podaří cokoli koupit levněji - nemusí jít zdaleka jen o potraviny, ale třeba oblečení nakupuje zásadně v second-handech, hračku Pavlíkovi také koupí za pár kaček s tím, že jí přece záhy rozbije (kdyby koupila kvalitnější, nemuseli bychom se neustále bát co z hračky zase odpadne). Prostě tato generace byla vychována v neustálém přepočítávání a nejsou se schopni smířit s tím, že modré mléko už nestojí 2 Kčs/l, máslo 10 Kčs/ 250 g apod.