Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Ta to, co tu běžně dělají někteří členové (ověření počtu najetých km a stáří auta dle VIN) nyní nabízí AAAčka ve spolupráci s CEBIÍ http://www.aaaauto.cz/cz//text.html?id=487 Blýskání na lepší časy pro ty zákazníky, pro které je stav tacho důležitější než faktický stav auta (neposkytuje se u aut do 100 000,- Kč) [upravil dne 22/2/2010 Medvěd]
  2. Medvěd

    Všem Petrům (Peterům, Pe.Trům)

    Považuj to za autorskou licenci - prostě když někomu chci popřát, tak mu popřeju a zvolený způsob, jakým to udělám, je tak nějak moje věc.
  3. vše nejlepší
  4. Nejen v Petrovicích http://www.novinky.cz/krimi/192819-rychlostni-silnici-u-lidic-zablokovala-hromadna-nehoda-15-aut.html
  5. Opravím dvě nepřesnosti a) i některé 2,0 HDI FAP mají (tuším po roce 02) b) motor 2,2 HDI určitě NEMÁ jen 79 kW
  6. Teploty kolem 0 jsou zrádné
  7. Mám 406ku 2,0 HDI v silnější verzi (110 PS) a nemám s autem žádný zásadnější problém.
  8. Tak rozhodnuto - tohle mi prej manželka určitě k narozkám nekoupí (a já bych do právě zařizované pracovny tak chtěl ....... fňuk)
  9. Pevně doufám, že ten kotouč nemáš z chlazené 22ky zbržděný na 11 :D:myslim:D:D:aut:aut:aut:aut:aut
  10. Na kolik taková \"sranda\" může přijít?
  11. Tak si to v Báhoni užijte tak, abyste byli všici spokojení
  12. Prasklý spodní rameno byla poměrně častá závada na starých Škodovkách (Š 1000/1100/100/110/105/120/130). Netvrdím, že ta ramena praskala kvůli tomu, že tam majitelé dávali jiná kola než tam patřila, bylo to spíš stářím, ale ta ramena fakt docela praskala. Pokud tuner podvozek neúměrně zatíží (viz. třeba Tebou chválená 206ka s 19´´ koly), mnohonásobně zvýší pravděpodobnost, že mu na podvozku něco odejde - a že je spousta tunerů, kteří řeší, kam a jak nacpat maximum lamihnátu, ale brzdy nebo řízení už jsou pro ně záležitost podružná, to mi, doufám, vyvracet nebudeš. Abych byl správně pochopen - fakt neřeším, jestli někdo má na 306ce 13´´ nebo 15´´ kola (byť nechápu důvody, proč si někteří montují na auto kola, díky kterým mají problémy na STK či s policajty), ale už třeba 17´´ mi na 306ku a její spodek přijde o ústa (samozřejmě 306 GTI má podvozek úplně jinak dimenzovaný než obyč 1,4ka, tam bych i ty 17´´ dokázal pochopit). [upravil dne 20/2/2010 Medvěd]
  13. Já jedno celkem podstatné riziko vidím - pokud někdo na standartní podvozek dá podstatně větší a logicky i těžší kola, může zapříčinit až to, že díky tomu třeba praskne rameno a auto se stane neovladatelným - extrém, ale podle mého názoru celkem reálný. No a to je opravdu důvod, proč takové auto nechci potkat na silnici. Auta vymýšlí povětšinou lidé s vysokoškolským vzděláním technického směru a při jejich schvalování musí auto jako celek projít bezpočtem různých zkoušek a musí se podřídit i další spoustě různých předpisů - pak přijde tuner a s pocitem, že sežral všechnu moudrost světa si začne přetvářet auto k obrazu svému (povětšinou je důležité mít na autě vše jinak, než by dal \"blbec\" výrobce). Takových tunerů, kterým se povede opravdu vlastnosti auta jako celku vylepšit bohužel není moc.
  14. Medvěd

    1.6 HDI a osobní přívěs

    Ano, přívěsy se tahaly za lecčíms - pamatuju si třeba naše soudruhy z NRD, kterak jezdili se soupravou Trabant 601 & polský karavan (tuším N 126) a byli schopni se s takovou soupravou přesunovat z domova až na Slovensko - je ale otázka, zda bychom podobný \"zážitek\" chtěli prožít i my nyní (v té době se jezdilo i podstatně nižšími rychlostmi a hustota provozu byla též úplně jinde). Jinak si myslím, že samozřejmě LZE i za 1,6 HDI tunový přívěs táhnout, ale pro motor to bude celkem zabíračka a asi bych si dokázal představit i mnohem lépe ztrávenou dovolenou.
  15. A pak je ještě ta o Červené karkulce, ani O dvanácti měsíčkách není špatná ........ POHÁDKA !!!!!!
  16. Všichni totéž, ale jde mi prostě o to, jak by se asi řešila případná nehoda, kdyby mi někdo při mém cpaní se mezi auta blokující křižovatku skončil ve dveřích či utrhl předek - a že je to často opravdu \"o fous\" (pokud bych se mezi auta necpal, vůbec bych z tunelu nevyjel).
  17. Když už jsme u těch křižovatek - má právo auto, které do křižovatky vjelo na zelenou (ale díky koloně její průjezd nemohlo dokončit) dokončit svůj manévr bezprostředně po pohnutí se kolony nebo MUSÍ umožnit vozidlům, která do křižovatky vjela z jiných směrů, jejich průjezd křižovatkou? Jedná se mi konkrétně u křižovatku na Letné, která je v podstatě celodenně neprůjezdná - řidiči si absolutně nedělají hlavu s tím, jestli mohou křižovatkou projet a dostat se třeba z Letenského tunelu přímo rovně do Čechovky, když stojí auta jak z Milady Horákové do Korunovační, tak z Korunovační do Veletržní - to je opravdu jak vyhrát bitvu. http://www.mapy.cz/#mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=%C4%8Cechova,%20Praha@sss=1@ssp=13277... Dotaz je sice velice konkrétní, ale jsem přesvědčenej, že se podobná situace řeší téměř v každém větším městě. Zde je ideální stav odhadem ze sobotního brzkého rána http://www.mapy.cz/#mm=FP@sa=s@st=s@ssq=%C4%8Cechova,%20Praha@sss=1@ssp=13277... Stav, o kterém píšu znamená, že ve směru z tunelu (na fotce dolní hrana) vidíte před sebou kolmo stojící plechovou hradbu, které se posouvá nárazník na nárazníku. Já jí směle prorážím s rukou na klaksonu, ale jde mi o to, až to jednou nevyjde a někdo mi skončí ve dveřích ..... [upravil dne 19/2/2010 Medvěd]
  18. Medvěd

    Naši hokejsti na OH

    A stejně se mi líbí, že rok 1993 nezanechal ve většině normálně myslících lidí žádné kyselé hrozny nenávisti a že, když se řekne NAŠI, tak to minimálně ve sportu JE Československo !!!!! [upravil dne 19/2/2010 Medvěd]
  19. Medvěd

    krizovatka

    A když mě tedy řidič auta, před které se cpu, trefí? On tam neměl vjet, ale já vlastně díky tomu, že je tam on a několik dalších, taky ne - byť za křižovatkou je pro mě úplně volno.......
  20. Medvěd

    krizovatka

    Když už jsme u těch křižovatek - má právo auto, které do křižovatky vjelo na zelenou (ale díky koloně její průjezd nemohlo dokončit) dokončit svůj manévr bezprostředně po pohnutí se kolony nebo MUSÍ umožnit vozidlům, která do křižovatky vjela z jiných směrů, jejich průjezd křižovatkou? Jedná se mi konkrétně u křižovatku na Letné, která je v podstatě celodenně neprůjezdná - řidiči si absolutně nedělají hlavu s tím, jestli mohou křižovatkou projet a projet pak třeba z Letenského tunelu přímo rovně do Čechovky, když stojí auta jak z Milady Horákové do Korunovační, tak z Korunovační do Veletržní - to je opravdu jak vyhrát bitvu. http://www.mapy.cz/#mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=%C4%8Cechova,%20Praha@sss=1@ssp=132775487_136478027_132816959_136513515@x=133073088@y=135997184@z=14 Dotaz je sice velice konkrétní, ale jsem přesvědčenej, že se podobná situace řeší téměř v každém větším městě. Zde je ideální stav odhadem ze sobotního brzkého rána http://www.mapy.cz/#mm=FP@sa=s@st=s@ssq=%C4%8Cechova,%20Praha@sss=1@ssp=132775487_136478027_132816959_136513515@x=133075816@y=135996516@z=18 stav, o kterém píšu znamená, že ve směru z tunelu (na fotce dolní hrana) vidíte před sebou kolmo stojící plechovou hradbu, které se posouvá nárazník na nárazníku. Já jí směle prorážím s rukou na klaksonu, ale jde mi o to, až to jednou nevyjde a někdo mi skončí ve dveřích ..... [upravil dne 19/2/2010 Medvěd]
  21. Medvěd

    206 RC vzít nebo nevzít?

    :potlesk:super:potlesk:super:potlesk:super:potlesk:potlesk:super:potlesk:super:potlesk:super:potlesk:super:potlesk Prostě nemám slov, to sedlo jak .... na hrnec.
  22. Tak ať ten doktor má co nejdýl pravdu.
  23. Bara - vidíš to, občas můžeme mít i podobné názory. To OTP - prodávající přece může při odhlášce nahlásit ztrátu OTP, těch pár stokorun \"pokuty\" má jistě v ceně prodávaného auta (Ty se aspoň můžeš při případné kontrole prokázat OTP, které sice není na Tvé jméno, ale myslím si, že to poldové těžko budou u běžné kontroly honit databázema).
  24. Medvěd

    206 RC vzít nebo nevzít?

    Lubk0: kompromis = výběr ze dvou známých řešení tak, aby nám kompromis přinesl nejvíce užitku V případě Y2K o kompromis určitě nešlo, páč do 406 kupé se výkonnější motor nikdy nedával a on, jak Ti sám píše, chtěl kupé s nejsilnějším motorem legálně montovaným V případě Šaldy je opravdu možné, že rozdíl v klimě neřešil a možná opravdu ani nevěděl, že nějaká jiná než manuální klima existuje. Ne každý - byť jsme na autofóru - musí být nutně technický fanda a přeborník a já se Šaldovi nedivím, že se po zjištění existence automatické klimy nesebral a auto neprodal - taková akce totiž téměř 100% znamená poměrně vysokou ztrátu, kterou by ani ta \"lepší\" klimoška neuměla nahradit. Možná, že si teď Šalda drbe hlavu, ale v době koupě se podle mě opravdu o kompromis nejednalo. Kompromis jsi krásně popsal na svém příkladu - byť jsi nikdy nechtěl 306 SDN, pod tíhou ceny a dalších okolností jsi usoudil, že podmínky jsou natolik výhodné, že je budeš akceptovat. Velice podobně jsem se ostatně i já dostal k mému prvnímu i druhému Peugeotu - první byl náhradou za Golf II (když jsem sháněl auto pro Helču, tak v daném cenovém segmentu byly jen zoufalé a olítané plečky, až se naskytla 309 TD), druhý náhradou za Passat B3 TDI (v době, kdy jsem prodal VW T4 a já pokukoval po posledním Passatu před kulatým typem se najednou se na klubu objevil inzerát na prodej 405ky BK za polovinu ceny Pašíka v TDI a kombíku). 406ka už byla jasná volba bez kompromisu, ale za pár let, až půjde do světa, uvidíme, v jakém kompromisu skončím. [upravil dne 18/2/2010 Medvěd]
  25. Medvěd

    1.6 HDI a osobní přívěs

    On bude asi trošku rozdíl v odporu karavanu, když se do něj opře protivítr a vozíku naloženého 1500 kg železa, který se za auto krásně schová.
×
×
  • Vytvořit...