Lubk0: kompromis = výběr ze dvou známých řešení tak, aby nám kompromis přinesl nejvíce užitku
V případě Y2K o kompromis určitě nešlo, páč do 406 kupé se výkonnější motor nikdy nedával a on, jak Ti sám píše, chtěl kupé s nejsilnějším motorem legálně montovaným
V případě Šaldy je opravdu možné, že rozdíl v klimě neřešil a možná opravdu ani nevěděl, že nějaká jiná než manuální klima existuje. Ne každý - byť jsme na autofóru - musí být nutně technický fanda a přeborník a já se Šaldovi nedivím, že se po zjištění existence automatické klimy nesebral a auto neprodal - taková akce totiž téměř 100% znamená poměrně vysokou ztrátu, kterou by ani ta \"lepší\" klimoška neuměla nahradit. Možná, že si teď Šalda drbe hlavu, ale v době koupě se podle mě opravdu o kompromis nejednalo.
Kompromis jsi krásně popsal na svém příkladu - byť jsi nikdy nechtěl 306 SDN, pod tíhou ceny a dalších okolností jsi usoudil, že podmínky jsou natolik výhodné, že je budeš akceptovat. Velice podobně jsem se ostatně i já dostal k mému prvnímu i druhému Peugeotu - první byl náhradou za Golf II (když jsem sháněl auto pro Helču, tak v daném cenovém segmentu byly jen zoufalé a olítané plečky, až se naskytla 309 TD), druhý náhradou za Passat B3 TDI (v době, kdy jsem prodal VW T4 a já pokukoval po posledním Passatu před kulatým typem se najednou se na klubu objevil inzerát na prodej 405ky BK za polovinu ceny Pašíka v TDI a kombíku). 406ka už byla jasná volba bez kompromisu, ale za pár let, až půjde do světa, uvidíme, v jakém kompromisu skončím.
[upravil dne 18/2/2010 Medvěd]