Džůny - nikde jsem nenapsal, že někomu zakazuju koupit si sporťák. Sice to nechápu, ale jsou to jeho kačky a klidně je - podle mně - třeba může hodit do řeky, mně to bude šumák. Pozastavil jsem se nad tím, že tu autor tématu plkal cosi o tom, že mu vůbec nevadí hlukové limity u náklaďáků, ale u sporťáků že by se žádné limity neměly zavádět. V tom případě se zas já ptám proč?? Z jakého důvodu??? Sporťák = osobák = auto vozící jednu, max. dvě zpocené řitě a já prostě nevidím jediný důvod, aby se na ně koukalo jinak než na běžná auta. Ve stejné logice bychom se mohli podivovat tomu, že by i sporťáky měly dodržovat rychlostní limity (proč???, když jich je tak málo a 50 po městě nebo 90 mimo je pro ně konstrukčně nesmyslná rychlost ??) nebo zastavovat na červenou.
Všeobecně se o mně ví, že nejsem žádný zapšklý ekolog, ale vzhledem k tomu, že bydlím u jedné z nejhlučnějších křižovatek v Praze chápu, že někdo chce hluk linoucí se z plechovek minimalizovat.
P.S.
Je mi 45 a garantuju Ti, že Karosy z mého dětství (RTO), dokonce i Tatry z té doby (148) na silnici potkávám téměř výhradně v rámci veteránských setkání, určitě jich ale nejsou tisíce.
P.P.S.
Ty Tatry se možná občas dojíždějí na nějakých stavbách, vzhledem k tomu, že jejich výroba skončila někdy v polovině 80tých let, taky to nebudou 40ti leté kousky.
[upravil dne 16/2/2013 23:32 od Medvěd]