Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Je otázka KOMU a JAK celá tahle načasovaná akce prospěje nebo co horšího má přikrýt - to se ale stejně nedozvíme.
    • 39
  2. Když skončí jedni za mřížema, přijdou jiní - hladovější a jejich místo před mřížema rychle zaberou. Nevěřím ve změnu ať bude u kormidla/koryta kdokoli - je to možná smutný, ale fakt.
    • 39
  3. Pochybuju.
    • 8
  4. Tak teda pravěk navíc: 5, 22, 24, 30, 32, 44, 65, 68, 74, 88, 108, 123, 134, 135, 155, 180, 188, 197, 209
    • 86
  5. Ahoj. Mám velký problém. V letošním 14tém čísle Instinktu byl článek o restauraci Le Winstub a ten mně tak nadchl, že jsem se rozhodl oslavit tam se ženou výročí svatby. Bohužel ale našel jsem doma většinu starších čísel, jen právě tu zpropadenou 14 ku nikoli. Na internetu má Instinkt starší články přístupné jen pod heslem a tak se ptám: není tu náhodou dobrá duše která by ten článek mohla ofotit a poslat mi ho přílohou na mail? Chtěl bych i Helču navnadit .... [upravil dne 14/6/2013 09:46 od Medvěd]
    • 8
  6. Medvěd

    406 - vylézá olejová měrka

    Na 98% to bude tím
    • 24
  7. Medvěd

    406 - vylézá olejová měrka

    Zkontroluj si zda máš správně upevněný černý plastový kryt motoru (je na něm nápis HDI a měl by ho držet 4mi plastovými čudlíky). Nějaké mi chyběly a kryt mi svým chvěním měrku taky vysunoval. [upravil dne 14/6/2013 09:27 od Medvěd]
    • 24
  8. Máme 2x odhadem 10 samolepek. Billa je za barákem, takže pro nás - na rozdíl od Alberta - super. Ještě pořád máme několik desítek zvířecích samolepek z Billy.
    • 86
  9. To GB: Dodávky Mazda patřily v počátku 90. let k hodně rozšířeným hlavně z důvodu ceny. Auto stálo 444 444,- Kč, levnější byl jen TAZ 1500 (upravená dvanástsettroska, která se dělala snad až do přelomu milenia). Následníkem Mazdy byla Kia Besta (téměř shodná piksla až na pár kosmetických detailů), Hyundai H 100 se objevil o něco později.
    • 35
  10. S tou 2,8ou Ducatem jsem poměrně dost najel a z pohledu řidiče SUPER POVOZ. Je fakt, že je motoricky až předimenzovaný a tak hrozí, že když do něj sedne mladý nevyježděný pako tak ho někde rozstřelí, ale pokud ho bude řídit myslící tvor, tak to auto prostě nejde uštvat. Tý 2,2ky bych se vzhledem k mým zkušenostem s provozem dodávek (to se vejde, to taky, tohle ještě musí a tohle všechno MUSÍŠ stihnout) celkem bál. Na rozvoz pečiva kolem komína možná dobrá, ale trvalá nálož po dálnici asi nebude to ppravé ořechové.
    • 35
  11. Dodávku jo, zubaře těžko
    • 35
  12. Medvěd

    Aplikace na srovnání cesty

    V úterý dopoledne jsem poskakoval z Kulaťáku na Letnou taky skoro 40 minut - prostě nebylo kudy. [upravil dne 13/6/2013 11:14 od Medvěd]
    • 28
  13. Medvěd

    Aplikace na srovnání cesty

    Oddie. Máš pravdu, ale jen částečně. Pokud vím, kde se daná ulice nachází, dokážu pak s využitím zkušeností a praxe naplánovat cestu, která by SNAD teoreticky měla být průjezdná. Ale zkušenosti z práce kurýra i ze současné práce mi jasně říkají, že Praha je poměrně nevyzpytatelná - někdy v poledne skáčeš po magošce z Holešovic k muzeu třeba půl hodiny, abys jí sdruhý den ve stejné době projel jako král za 5 minut. Důležité je ale vědět, kde se ta která cílová ulice opravdu skutečně nachází a pro najití té konkrétní adresy je opravdu navigace suprovým pomocníkem - než hledat několik dlouhých minut pozici na mapě a luštit písmenka menší než malá, raději zadám adresu do navi a pak se podívám v kterých místech se ta pozice nachází, abych zvážil, zda se pokusím využít \"medvědí\" zkratku nebo poslechnu navigaci. Praha je blbě průjezdná v ranních a odpoledních špičkách (7 - 9 a 15 - 18), jinak to celkem jde. [upravil dne 13/6/2013 11:10 od Medvěd]
    • 28
  14. Medvěd

    Povodně 2013

    Jo, Pe.Tře, koukal jsem na to, je to šílený a nechtěl bych být v jeho kůži.
  15. Hezky se čte, kam pokrok za těch \"pár roků\", kdy jsem já dostal ve firmě novou dodávku (Mazda E 2200 / 1994), došel a co je dnes už bráno jako normální (a vlastně je to stále málo. Když jsem si Mazdu přebíral, technik mi hned po převzetí sdělil, že na první výměnu oleje mám dorazit maximálně do 5 000km (pak že už budu jezdit po 10 000 km) a že první termín na garanci mi může nabídnout za 5 týdnů. Po té, kdy jsme mu s majitelem firmy vysvětlili, že auto bude jezdit cca 400 - 500 km denně a že opravdu nehodlá kvůli výměně oleje nechat auto několik týdnů stát, technik se tedy odebral k telefonu a po zjištění, že s autem budu brázdit východní Čechy jsem na první garanci valil do Hradce Králové (během 100 000 km \"záruky\" jsem tam byl minimálně 3x). První větší závada přišla po cca 20 000 km - začaly mi \"kopat\" brzdy do nohy. Dg = zvlněné kotouče. Na záruku neuznáno protože auto vozí knihy a tudíž je předpoklad jeho přetěžování. Asi v 50 000 km (to bylo starý něco kolem půl roku !!)na mně takhle ráno troubí na dálnici několikerý auto - závada? Nesvítí mi ani jedno zadní světlo, ale naštěstí zjištěno, že mlhovky svítí, takže cesta do Pardubické Mazdy s šajnícíma zadníma mlhama. Dg = shnilé dráty ve svazku, výměna cca za 3 dny, až svazek přijde z centrálního skladu. Auto si tu nechte, ale knihy nám vyložte, abychom ho mohli zvednout na heveru. Ten svazek myslím na záruku uznali. Během těch 100 000 km záruky se na autě až tak moc nesypalo, ale do 150 000 km na 7mi autech z 8mi, co firma měla, praskla hlava (oprava cca 60 000,- Kč). Nepraskla jen na autě, které jezdilo výhradně po Praze a tedy žádné dálnice, kde dodávka s megavýkonem 47 kW musela točit plnej knedlík, aby jela aspoň 120 km/h. Dorazila mně poslední \"záruční\" prohlídka ve 100 000 km. Auto jsem odvezl do servisu a odjel jsem na dovču s tím, že si auto za dva dny vyzvedne sám šéf. Ten ode mně měl stejný soupis závad s kterým jsem auto do servisu předával a rozhodl se zkontrolovat si zda jsou všechny odstraněné. Pominu to, že na fakturách běžně byla položka \"dolití prov. kapalin\" a nikdy mi žádné ostřikovače ani nic jiného nedolívali, tak šéf zjistil, že velká část z mého seznamu sice na faktuře je, ale jaksi odstraněno ne. Na konkrétní dotazy se dozvěděl, že je to přece dodávka, tak se tím nezabývali (napadá mně třeba nehrající reprák rádia, ale bylo toho víc). Poslední kamínek bylo uplatnění záruky na prorezivění karoserie. Mazda měla boční plechy vyndavací a usazené v gumě (z důvodu snadné výměny za sklo a tudíž přestavby na bus nebo kombi) no a pod tou gumou to na všech autech hnilo. Šéf se tedy zeptal jakým způsobem se to bude řešit, že má ve firmě 8 aut a na všech 7mi bílých je zřetelně vidět rezivění. Na to se technik podíval do servisky a s úsměvem ukázal na stránku \"prohlídka karoserie po 50 000 km\", která nebyla orazítkovaná. Tím, že Vám tu chybí to razítko jste přišli o záruku na kastli. To s Milanem tehdy skoro švihlo a začal se hádat, že jezdíme celou záruku jen do autorizáků za 500,- na hodinu a že nechápe, proč tu prohlídku v 50 000 km neudělali, když tam to auto měli. Na to se dozvěděl, že je to spoplatněný úkon za několik stokorun a že jsme si ho NEOBJEDNALI a že nechápe proč se rozčiluje, když záruka je na PROREZIVĚNÍ a tam je sice počínající koroze, ale v žádném případě ne díra. S autem jsem sice pak ještě najedil spoustu km, ale Mazdu už tak nějak nechci ani vidět (i obyčejný Ducato je proti ní pecka) [upravil dne 13/6/2013 00:14 od Medvěd]
    • 35
  16. Medvěd

    On to někdo kupuje

    Dneska jsem ho viděl na Kulaťáku šoupnutýho na chodníku, před ním mikrofon na trojnožce ..... - asi čekali na kameru aby něco točili (možná množství exhalací v totálně zašpérovaném stoupání k Prašnému mostu, skákal jsem to snad 20 minut). [upravil dne 12/6/2013 22:36 od Medvěd]
    • 46
  17. Momentálně má Pavlík kolo, které mu může sloužit max. letošní prázdniny a příští rok už mu bude malé (tuším, že je to 20ka, ale úplně jistej si nejsem). Koukám se tedy občas po něčem, co by mohlo být nástupcem (ideálně pod stromek, ale když bude za dobrou cenu teď, tak vlastně proč ne?) a zaujal mně tenhle inzerát: http://aukro.cz/detske-kolo-author-signal-24-i3315194907.html Ještě je hodně k vidění tohle - http://aukro.cz/detske-kolo-author-a-matrix-i3308650566.html - já ale netuším, zda 24ka nebude už pro něj moc velká (má cca 130 cm a cca 25 kg). Co myslíte? [upravil dne 12/6/2013 22:47 od Medvěd]
  18. Medvěd

    "stočení" brzdových kotoučů

    Po té, co jsem během jednoho (možná dvou?) měsíců (cca 20 000 km) dokázal zvlnit nové kotouče na novém autě (dodávka Mazda E 2200), bych si jejich sílu dobrovolně soustruhem ubírat nenechal. Šetřit se má jinde než na brzdách a gumách [upravil dne 12/6/2013 22:17 od Medvěd]
    • 37
  19. Medvěd

    A zase 406 - 1.9TD -priprava na zimu

    Pěknej kousek, už jsem jinde psal, že brácha mohl ještě chvilku vydržet (i když zatím ŤUK,ŤUK, ŤUK ani ta jeho zásadně nezlobí).
    • 33
  20. Zkus se dohodnout s http://www.autoservistrnka.cz/ Je na Harfě, z Čerňáku je to kousek
    • 35
  21. Medvěd

    Aplikace na srovnání cesty

    Jo, jo - když to znám, taky se s navi dost často \"hádám\".
    • 28
  22. Trnkoše můžu jedině dopobručit.
    • 7
  23. Medvěd

    Aplikace na srovnání cesty

    Oddie - bez navigace se dá úspěšně dojet třeba z velkého města do menšího města, pokud se člověk podívá do mapy a aspoň základně zná republiku. Jezdit po konkrétních adresách je ale něco trošku jiného a Gronholmmovi rozumím - taky by se mi občas něco podobného šiklo (a to se momentálně motám \"jen\" po Praze - ale dej do kupy 30 adres třeba na P 10, když jsi většinu názvů ulic nikdy neslyšel, místní části se v adresách vyskytují sporadicky a čím dýl si to budeš ráno rovnat, o to později začneš nakládat auto a o to větší budeš mít hoňku to celé zavézt). Takže navigaci využívám takřka denně a podobná vychytávka, po které touží Gronholmm by i mně zajímala. [upravil dne 11/6/2013 15:05 od Medvěd]
    • 28
  24. I za cenu riskování rozšvihaný p*dele nebo blokace komunikace?
    • 52
  25. Je otázka, co je lepší: rozbitá panorama nebo zkrácený auto? Edisone - já třeba dnes před Benátkama kvůli ... cpoucím se z levého k pumpě brzdil celkem dost
    • 52
×
×
  • Vytvořit...