Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Raději než do 1,6ky HDI bych osobně šel do 2,0 HDI - ta 1,6ka není (aspoň z toho, co jsem mohl třeba na tomhle fóru vypozorovat) zrovna nejspolehlivější.
    • 15
  2. Medvěd

    Boxer 1M km

    Ještě drobné, ale zásadní doplnění. Většinu dodávek si firmy pořizují proto, aby ta auta jezdila a také počítají s tím, že auto potřebuje pravidelnou údržbu. Pokud má řidič v autě jezdit +200 km denně, určitě mu budou drobné závady (typu klepání na nápravě) vadit mnohem víc než běžnému vlastníkovi osobáku, který si posílí ego a mezisousedské postavení pořízením plechovky na splátky, přičemž mu zbývá maximálně pár stovek měsíčně na PHM a na běžný servis už nejsou rezervy.
    • 14
  3. Jednoduché - v Pe.Trově seznamu jsou pouze opravy v autorizovaném servisu. Je zcela běžné, že po skončení záruky (a mnohdy i podstatně dříve) vezme majitel vozu do ruky kalkulačku a uvědomí si, že v běžném servisu zaplatí za opravu podstatně menší cifru, přitom ale oprava je ve srovnatelné kvalitě (a mnohdy i s podstatně příjemnějším přístupem). Takové autodílny u Franty ve stodole ale nejsou propojeny s databází koncesionáře a tak Tě o nich ani Pe.Tr nemohl informovat. [upravil dne 26/9/2010 od Medvěd]
    • 15
  4. Když se chce, všechno jde
    • 9
  5. Medvěd

    Boxer 1M km

    Tak s tímhle motorem se tomu milionu vůbec nedivím. Sám jsem jezdil s identickým autem (Fiat Ducato) cca 100 000 km ročně (s jedním od fungl nového do cca 150 000 - momentálně má skoro 400 000 a stále bez problémů jezdí, druhý jsem dostal se skoro 200 000 km a najel jsem na něm cca 150 000 - pak byla firma rozpuštěna a auto prodáno). 2,8a v tomhle autě je tak silná, že v podstatě nejde uštvat - trvalá rychlost po dálnici s tunou na hřbetě bez problémů 150 (tacho), maximálka šla i za 170 (tacho) = auto s touhle motorizací skončí nejčastěji tak, že ho nemyslící šlapač pedálů rozstřelí na prvočinitele (což je stejné jako u Sprinterů a podobných přemotorovaných dodávek). Sešlápnout plyn na podlahu jde snadno, ale zastavit 3 t ze 150 už není tak úplná sranda. [upravil dne 26/9/2010 od Medvěd]
    • 14
  6. Medvěd

    Vstřiky 407 2,0 HDi

    Jaký máš přesně problém? Ptám se proto, že mně taky jeden servis oznámil nutnost výměny všech 4 vstřiků (repase cca za 4000,- bez DPH/ks) a druhý servis mi oznámil, že podle něj a výsledků ze stolice mám všechny vstřiky O.K. (první servis také posílal vstřiky na stolici ...). Můj problém byl nakonec úplně jinde (prasklý píst) a po výměně motoru auto jede se starýma vstřikama úplně normálně. Možná bych tedy nechal vstřiky ještě zkontrolovat někde jinde, ona výměna vstřiků je fakt celkem raketa. [upravil dne 25/9/2010 od Medvěd]
    • 53
  7. Medvěd

    Dundeeho Pikulín

    Nebo závity znovu projet závitníkem event. použít závitník o jednotku silnější a k němu samo i tlustší šrouby.
    • 26
  8. Radnice je rezervována (sice telefonicky, ale věřím, že JE - kdyby někdo měl cestu kolem tak prosím o ověření, já se tam momentálně nemám možnost osobně zastavit).
    • 20
  9. Dnes jsem byl na návštěvě ve Štěchovicích a domníval jsem se, že při zpáteční cestě svými koly projedu v pondělí s velkou slávou otevřený zázrak - velký pražský okruh. Z projížďky sešlo, páč těsně za Zbraslaví, kde jsem se na něj chtěl napojit, jsem viděl kolonu stojících kamionů, na jejíž konec ani nebylo vidět. Pokračoval jsem tedy dál podle vody přes Malou Stranu a jsem zvědavý na večerní zprávy, kde se snad dozvím, co bylo příčinou \"kalamitního\" stavu - každopádně klukům v kamionech jsem v tom okamžiku vůbec nezáviděl (být odsouzený k XXX hodinovému čekání a přitom vědět, že o 5 km vedle je průjezdná komunikace, kde ještě před týdnem jezdil kamion za kamionem, to v pátek odpoledne fakt \"potěší\").
  10. Možná bys mohl využít i tohle http://www.novinky.cz/finance/212276-revoluce-v-povinnem-ruceni-nabourali-vas-a-pojistovna-vse-vyridi-sama.html
    • 43
  11. Pamatuju si, Vendulko, minimálně JEDEN sraz, kde jsi byla aktérkou překvapování Ty sama - Ježkovy.Oči taky ráno mnohé stran jeho Mondea nechápal
    • 34
  12. Tak hlasování se vyvíjí docela jasně, asi nemá cenu čekat až do konce mnou daného termínu a tak tedy dnes zajistím místa pro 10 - 15 lidí na Radnici. P.S. Ad Džbán - když jsme ho naposledy opouštěli, slyšel jsem mnoho hlasů stěžujících si na polohu (konec Prahy, kde lišky dávaj´dobrou noc) a kvalitu, která ani ve snu nekorespondovala s cenou. Ač mi poloha Džbánu nikdy nevadila, myslím si, že bude velice složité přesvědčit P. T. členy, aby tam opět začali jezdit (po té, co Radnice je v podstatě v širším centru Prahy a skvěle dostupná všemi druhy MHD - auty na sraz jezdí v podstatě už jen příměstské \"náplavy\" :D ). [upravil dne 22/9/2010 od Medvěd]
    • 20
  13. Před časem jsem tu inzerovat prodej dětského kola, o které velice rychle projevil zájem Daja 535, bydlící ale až kdesi na severní Moravě. Neuměl jsem si představit, jak bych kolo posílal poštou a tak jsem z počátku chtěl daju odmítnout. Pak mně ale napadla myšlenka využít některé členy jedoucí na sraz do Lednice a kolo Dajovi poněkud přiblížit. Nakonec se akce díky PetaVovi (převoz kola z Prahy do Lednice) a Eltonovi (z Lednice do Krnova) zdařila a daja kolo pro dceru v pořádku dostal. Chtěl bych tímto všem zainteresovaným poděkovat - je krásné, když tu jeden druhému umíme vyjít vstříc. [upravil dne 22/9/2010 od Medvěd]
  14. Legrace je krásná věc, hlavně když všichni aktéři pochopí, že ten žert je dobře míněný. Mrzí mně, že jsem Eltona neviděl drbat se ve vousech a při tom vyhrožovat fyzickým napadením předsedy klubu
    • 34
  15. Na pojišťovnu to samozřejmě musí nahlásit I VINÍK !!!, jinak Ti nic nedají (pokud to tedy půjde z povinného ručení toho piškota). [upravil dne 21/9/2010 od Medvěd]
    • 43
  16. Medvěd

    Stavba domu bez firmy

    Hlavně je podstatné, aby zadavatel stavby přesně věděl, co chce postavit a pokud se ve stavařině nepohybuje a nerozumí tedy detailně problémům se stavbou souvisejícím, měl by si najít \"důvěryhodný stavební dozor\". Z vlastní zkušenosti s obyčejnou rekonstrukcí bytu (a následně i po různých debatách mezi přáteli v hospodách vedených) jsem získal pocit hraničící téměř s jistotou, že 90% \"stavebních firem\" jsou šizunkové, jejihž hlavní zájem je naslibovat modré z nebe, zkasírovat co nejvyšší zálohu a co nejdýl Tě umět tahat za fusekli, abys ve finále byl rád, že už konečně bydlíš a nad něčím tak odporným, jako je třeba reklamace, abys mávl rukou. Bohužel těch 10% poctivých stavařů umí najít jen někteří vyvolení - povětšinou tací, kteří o stavařině něco vědí z vlastní zkušenosti a firma u nich jednoznačně pozná, že tenhle pán za fusekli tahat nepůjde.
    • 62
  17. Medvěd

    MP - vyzva za steracem

    Já bych jim poslal dopobručený dopis na adresu služebny s vysvětlením, že odmítám sdělit kdo vozidlo na místě zaparkoval, protože bych mohl zapříčit trestní stíhání mně nebo osoby blízké.
    • 20
  18. Jsme v polovině září a protože je potřeba co nejdříve rezervovat místa pro náš další minisraz (vychází na 7. 10.) a protože jsme minulý měsíc vyzkoušeli novou hospodu, byl bych rád, kdyby účastníci srazu do 23. 9. rozhodli, kde mám místa rezervovat
    • 20
  19. Jako účastník mnoha piškotosrazů Vám, kteří jste měli možnost srazu v Lednici se zúčastnit, opravdu závidím.
    • 55
  20. Medvěd

    Výběr služební dodávky

    S Ducatem předchozí generace (2005, motor 2,8 JTD) jsem najel několik set tisíc km bez nějakého zásadního problému (téměř trvale kolem 1 t nákladu). Souhlas s příspěvkem nade mnou - je velký rozdíl, když jedeš s autem, které má silný motor (třeba ta 2,8a) nebo s autem s motorem z osobáku (do Boxera se dávala i 1,9 TD 66kW !!!) = silný motor neuštveš a po 200 tkm jede jak novej, což se o slabé verzi tvrdit nedá. Samozřejmě je důležité vědět co se v autě bude vozit - na převoz vatových tyčinek nebo rozvoz pečiva po městě i ten \"slabej\" motor stačí.
    • 20
  21. Medvěd

    Potkal jsem klubáka...

    Zítra se budu pohybovat mezi lokalitami - Letná, Letňany, Hostivař, Letná - tak někde můžeš číhat.
  22. Medvěd

    Potkal jsem klubáka...

    Scratchovic kupé je stříbrné a momentálně by SNAD mělo být na srazu v Lednici
  23. Medvěd

    Výběr služební dodávky

    Spíš než do Boxera bych šel do Ducata - vím, že jsem právě na sebe naštval spoustu zdejších \"srdcařů\", ale jediný rozdíl mezi Ducatem a Boxerem spočívá v ceně, jinak jsou to identická auta montovaná ve stejné fabrice. Co se týče Sprintera - jezdí jich tu mraky, ale údajně spolehlivost NIC MOC a cena servisu astronomická VW Crafter ještě horší pověst než Sprinter - co do výběru ještě zahrnout IVECO Daily?
    • 20
  24. Medvěd

    Přepis auta na plnou moc

    Myslím si, že budeš muset odhlášku udělat v místě současné registrace auta. [upravil dne 18/9/2010 od Medvěd]
  25. I já to tak mám
    • 35
×
×
  • Vytvořit...