Osobně by mi žádné zákonné stanovení povinnosti užívat v zimním období zimní gumy nevadilo, ale jsem přesvědčenej, že v českých podmínkách se něčeho podobného dočkáme tak na sv. Dyndy (myslím tím celorepublikovou povinnost, nikoli výběr komunikací, kde taková povinnost platí).
Jde o to, že by se v případě povinných zimních gum musela obout i všechna vozidla státní správy, policejní, hasičské a sanitní vozy a to by byl opět výdaj ze státního rozpočtu, který by se musel někde vzít. Takhle nám ve zprávách párkrát pustí několik šotů o tom, že je dobré se na zimu připravit a obout auto do vhodných pneumatik a cca 70% řidičů se zamyslí a auta přezujou. Ti, co tak neučiní budou ostatní kolem sebe vědomě ohrožovat, ale krom sníženého plnění pojišťovny v případě nehody (eventuelně soudu, pokud by někoho zmastili fakt důkladně) se jim nic jiného nestane.