Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Bílé ceny jsou určitě ceny katalogové určené pro lidi, kteří ceny neřeší a berou co jim servis dá. Třeba firma kde dělám koupila před dvěma týdny nového Tranzita a od prodejce padla \"akční nabídka\" na 4 ks zimních pneu 16´´ Good Year UG 7+ v tonáži C za 20 000,-Kč včetně DPH - na netu jsme ty samé gumy našli za cenu kolem 3000,- Kč/ks, tedy cca 8000,- Kč je doma. Ale věřím tomu, že spousta firem na Fordí akci skočila a gumy za 20 litrů si pořídila už jen proto, že s tím majitelé ani řidiči neměli žádné další starosti. [upravil dne 22/10/2010 od Medvěd]
    • 48
  2. Medvěd

    anketa

    Přezuto od 30.9. - letňáky už byly celkem sjeté a vzhledem k nové práci jsem nevěděl, kdy a jak budu mít čas to řešit, takže šly ještě před mým nástupem do pracovního procesu.
    • 24
  3. Medvěd

    Kam s tím?

    Z Vrbna pod Pradědem do Prahy? Co se dotazu týče, myslím si, že pojišťovna (Kooperativa určitě) musí mít svého technika, kterému stačí sdělit v kterém servisu auto stojí a on už si ho sám přijede nafotit a dohodne se se servisem na dalším postupu. Mimoto většina autodílen má sama kontakty na techniky a opravu takové rány řeší několikrát měsíčně
    • 12
  4. U pneumatik bych se zásadně vyhýbal snad jenom hypersupermarketovým šmejdům za pár stovek, jinak je to v podstatě buřt. Jezdil jsem na Barumkách, Matadorech, Kleberech, Vredesteinech, Michelinech i Good Yearech a s žádnýma jsem neměl faktické problémy (ale taky můžu zodpovědně prohlásit, že každá guma jde zahrabat a žádná neudrží řiditelné auto na silnici pokryté vrstvou ledu).
    • 48
  5. Matadorek bych se nebál, jezdil jsem je na dodávce a žádný problém s nimi nebyl
    • 48
  6. Otvírání kapoty dálkou z pozice řidiče za jízdy je vychytávka, která jízdu naplní množstvím neotřelých zážitků.
    • 29
  7. Když to nepůjde \"silou\", tak to musí jít \"ještě větší silou\" aneb vždy je potřeba nalézt řešení (i když aby si Přema do NEW wagenu bral štokrdle pro případ dolití oleje v motoru, to by asi ani zarytý peugeotofans neskousl).
    • 29
  8. Termín je jasný, teď ještě odhlasovat kam
    • 11
  9. Medvěd

    Domácí úkol 1. třída ZŠ

    Pokud s tímhle přijde za dva a půl roku prcek ze školy, veškerá rodičovská autorita padne za vlast.
    • 44
  10. Medvěd

    Titanové hrnce za 70 litru

    Tys Pe:tra nikdy neviděl? Viděl A teď si představ, když se ta hora na*ere P.S. Taky jsem v dobrý konec nevěřil, o to víc jsem ale rád, že aspoň někdy se povede ze šizunků vymlátit prachy zpět. P.P.S. A těm, co podobné firmy chápou jako normální podnikání, přeju, aby něco podobného museli ve svých rodinách řešit sami - on by se jejich pohled na věc velice rychle změnil. [upravil dne 18/10/2010 od Medvěd]
    • 61
  11. Už teď se těšíme M&H&P
  12. Medvěd

    koupě 4x4 405 nereálné ?

    405 4x4 = prů*er na kolečkách (aspoň co jsem slyšel). Potřebuješ-li nutně čtyřkolku a nemáš moc kaček, pak asi nejlepší poměr cena/užitná hodnota je u Nivy. Docela levně se dají pořídit i starší Subaru Justy, ale osobně bych francouzskou čtyřkolku obcházel velikým obloukem.
    • 14
  13. Medvěd

    mikrospánek

    Posledních 20 km k cíli delší cesty (hlavně při návratu z dovolených) je všemi dopravními odborníky považováno za její nejkritičtější část - většina řidičů už se uklidní, že cestu zná a myslí si, že \"ten kousek už dojedu i na sirky v očích\", uvolní koncentraci a prů*er je tu hned. Nejhorší jsou \"dovolenkoví drtiči\", kteří za celý rok dojedou párkrát 100 km na chajdu nebo k babičce a o dovolené považují za nutné přepravit se z ČR do Chorvatska (Španělska) na jeden zátah a nejlépe přes noc - vyprávění o takové cestě přece pořádně pozvedne sebevědomí a člověk si hned mezi ostatními podobně postiženými přijde silnější v kramflecích. Samozřejmě mnohým se to povede (technicky to možné je), ale úplně jinak je na tom trénovaný řidič kamionu nebo autobusu, který takovou porci km dává několikrát měsíčně a jinak nevyježděný víkendový jezdec, na kterého má vliv i to, že mu osádka v autě usne.
    • 56
  14. Medvěd

    5té dveře u SW

    Vyměnit tyče zvedacího mechanismu
  15. Medvěd

    mikrospánek

    Mikrospánku se nebojí takoví lidé, kteří ho nikdy nezažili. I já mám za sebou přecenění vlastních sil a \"drobný záchrap\", kdy jsem o sobě pár sekund nevěděl a ten pocit už fakt nikdy více (naštěstí jsem nikoho nesejmul). Co se týče různých povzbu/oblbováků - na všechno se dá zvyknout a tudíž i to nejsilnější kafe jednou bude slabé. Stejně jako je potřeba jíst a pít, tak i odpočinek tělo prostě potřebuje a nadiktovat mu něco jiného smrdí prů*erem minimálně zdravotním. Kámošovi co jezdí dlouhé štreky s busem prý pomáhá jezdit bosý - údajně když mu pedály jemně masírují chodidlo zespoda, tak se únava dostaví citelně později.
    • 56
  16. Medvěd

    Cena Výmeny spojky.

    Já jsem místo dvoujhmoty dal jednohmoťák s odpruženou sadou a na nic si nestěžuju, vše funguje úplně bez problémů (najeto odhadem 12 000 km ?)
    • 18
  17. Zcela nedávný důkaz, že i v ČR se pohybují auta s pravostranným řízením - http://www.novinky.cz/krimi/211612-auto-na-r35-narazilo-do-traverzy-ridice-zachranilo-ze-sedel-vpravo.html
    • 16
  18. Medvěd

    Titanové hrnce za 70 litru

    Pe.Tře - zásadní problém prodejů na akci spočívá v tom, že lovený objekt ve smlouvě podepíše, že předváděčka proběhla v bytě (tedy že si prodejce domů pozval). Pak se 14 denní možnost vrácení zboží ruší a pak už to musí vzít do ruky právníci. Zkus kontaktovat sdružení pro obranu spotřebitele (neznám přesný název), třeba by Ti mohli poradit (často se tyhle \"firmy\" řeší v TV (Černé ovce apod.) a je možné, že by ses s babčou mohl připojit k nějaké hromadné žalobě, kde by mohl být úspěch poněkud snazší - ale na rovinu jsem velice skeptický k výsledku, spíš si myslím, že babča rozšíří zástup stejně napálených)
    • 61
  19. Medvěd

    AUTOSHOW 2010 Holešovice

    Možná
    • 21
  20. Doporučuju nesmrtelný nafťák 1,8 (1,9) s P 205, 309, 405. Dají se sehnat za pár kaček a jsou to prostě dělníci.
    • 12
  21. Zatím se mi vždycky vyplatilo se s policajtama normálně dohodnout - se stáťákama většinou zcela bez problémů, s MPkama je to někdy složitější, ale jde to. Pokud mně náhodou zastaví, na 90% k tomu mají ode mně podnět (rychlost, telefon apod.) a tedy se vyplatí posypat si hlavu popelem a přiznat chybu. Zbývajících 10% patří do kategorie běžné silniční kontroly a tu chápu jako nutné zlo, které holt k provozu na silnici patří. Dotyčný \"školitel\" (podle mně spíš provokatér) se snaží si dokázat, že má navrch - já bych ale na jeho místě jednal úplně jinak (a přijde mi to poněkud normálnější).
    • 50
  22. No Drivere... Jestli se něco takovýho stane, tak PAK JÁ ROZBIJU NĚCO TOMU DĚDULOVI! A to beze srandy! Nerozbiješ, ten \"dědula\" Ti na autě určitě nenechá vizitku s adresou a přiznáním, naopak si dá bacha, aby ho nikdo neviděl (a pokud jsi v lokalitě tak oblíbenej´ jak to z článku vyplývá, tak takoví spoluobčané, kteří by viděli konkrétně jeho jak Ti devastuje auto, se budou hledat velice špatně).
    • 27
  23. Medvěd

    Marcelův čtvrteční příběh

    Marceli, občas mi Tvé příběhy přijdou jako z jiného světa. Nebylo by bývalo jednodušší nalít do nádrže těch 5 l nafty a v klidu, pohodě a bez stresů si zajet k pumpě natankovat? Ne, že by mi nikdy nedošla nafta, ale vědomě jezdit na poslední ml sajrajtu v nádrži mi nepřijde ani ekonomické, ani rozumné - přinejmenším ten stres spojený s tím, kde mi auto klekne, by mi za to vážně nestál.
    • 31
  24. Osobně by mi žádné zákonné stanovení povinnosti užívat v zimním období zimní gumy nevadilo, ale jsem přesvědčenej, že v českých podmínkách se něčeho podobného dočkáme tak na sv. Dyndy (myslím tím celorepublikovou povinnost, nikoli výběr komunikací, kde taková povinnost platí). Jde o to, že by se v případě povinných zimních gum musela obout i všechna vozidla státní správy, policejní, hasičské a sanitní vozy a to by byl opět výdaj ze státního rozpočtu, který by se musel někde vzít. Takhle nám ve zprávách párkrát pustí několik šotů o tom, že je dobré se na zimu připravit a obout auto do vhodných pneumatik a cca 70% řidičů se zamyslí a auta přezujou. Ti, co tak neučiní budou ostatní kolem sebe vědomě ohrožovat, ale krom sníženého plnění pojišťovny v případě nehody (eventuelně soudu, pokud by někoho zmastili fakt důkladně) se jim nic jiného nestane.
    • 46
  25. Není co dodat, velká gratulace hlavně mamině (i když i taťka musel být do tvůrčího procesu zapojen). Přejeme hlavně zdravíčko, zbytek už se dá nějak splašit. M&H&P
    • 18
×
×
  • Vytvořit...