Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 076
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Medvěd

    Čím povolit defekt

    Ozzy myslel zřejmě na šroub navařit nějakou matku a pak klíčem vytočit, zahodit a koupit šrouby jiné. Cestu praní se pneuservisech nevidím moc reálně - těch bezpečáků jsou stovky druhů právě proto, aby je před barákem nemohl každej jouda sundat. Ale možná by Ti v servisu pomohli ta kola sundat, třeba na to maj´ nějaký vychytávky.
    • 45
  2. Medvěd

    Poškrábaná boční skla 308 SW

    Pořád je Tvá žena ještě milovanou osobou? Nová origo boční skla budou stát raketu a že bys ty rýhy odstranil brusnou pastou tomu moc nevěřím. Zkusil bych se poptat po vrakovištích - přeci jen 308 SW už nějaký ten pátek po silnicích jezdí a nemyslím si, že by takové výkony, jako se povedl Tvé ženě, byly příliš časté (je tedy předpoklad, že by ta skla mohla být ve slušném stavu a vzhledem k tomu, že se zrovna moc nerozbíjejí, tak by mohla být a slušnou price).
    • 8
  3. Medvěd

    1.9 TD

    Možná ten motor na friťák i pojede, je ale otázkou jak dlouho a kolik bude stát, aby z něj byl zase motor. Osobně jsem odpůrce podobných experimentů a nechápu důvody, proč se někomu chce dobrovolně si huntovat auto s vidinou hrstky uspořených grošů.
    • 48
  4. Medvěd

    Geocaching

    Ne
    • 42
  5. Medvěd

    Čím povolit defekt

    Tak na to jsem móóóc línej
    • 45
  6. Medvěd

    Čím povolit defekt

    Teď jsem si vybavil, že s volným kolem mám vlastně osobní zkušenost i já z Rumunska - nejdřív jsem telefonicky seřval všechny v servisu, kde mi měnili výfuk a když se oni dušovali, že mi kolo vůbec nesundávali a že bych s povoleným kolem tutově neujel víc než 1000 km, tak mi došlo, že mi ho musel někdo povolit když jsem tankoval na pumpě a platil hotově (sám v autě plném bagáže). Pak jsem asi dotyčného pěkně naštval, když jsem od pumpy dojel cca 80 km do vesnice a až tam jsem zjistil, že to zvláštní cvakání zezadu je úplně volné levé zadní kolo. Důkaz místo slibů [upravil dne 16/11/2012 23:28 od Medvěd]
    • 45
  7. Medvěd

    Čím povolit defekt

    Povolovat ráčnou? To je prasárna slušnýho kalibru. Jinak já dotahuju kola až na \"cink\" (takový ten zvláštní moment, kdy prostě šroub při dotahování zazvoní) a nikdy jsem s povolováním neměl problém. Naopak jsem už slyšel o několika případech, kdy řidič najednou viděl vedle něj běžet jeho kolo nebo slyšel něco u kola cinkat a následně zjistil, že má volný šrouby na kole - to bych fakt zažít nechtěl, to se radši zpotím při povolování řádně utažených kol.
    • 45
  8. Medvěd

    1.9 TD

    Tímhle stylem asi O.K. Já kdysi měl 309ku v TD a ta, vzhledem k tomu, že je o nějaký to kilo lehčí, jezdila i přes 150. Ale do 130 to musí být i u té 306ky v cajku.
    • 48
  9. Medvěd

    1.9 TD

    Když budeš jezdit na friťák tak s Tebou ten motor asi dlouho kamarád nebude - ach jo,
    • 48
  10. Medvěd

    1.9 TD

    Speedy - nafta obecně NENÍ na závodění, ale na pohodlnou jízdu z bodu A do bodu B, odměnou je pak rozumná spotřeba. S TDčkem ráno než se ohřeje aspoň na 60 C jezdi volněji (ne jak hlemýžď, ale prostě taky ne hned plnej kotel), pak už můžeš motor občas i osolit - ale jet trvale 150 z Olomouce do Prahy pro něj taky nebude to pravý ořechový. [upravil dne 16/11/2012 22:58 od Medvěd]
    • 48
  11. No coment -
    • 35
  12. Medvěd

    Potkal jsem klubáka...

    Už ani nebude
  13. V říjnu jsem dělal 20 dnů, z toho 18 dnů prac. doba od 8 do 17 - 18 (podle potřeby) + 2 dny jsem měl i pohotovost, kdy musíš být připravený na telefonu a okamžitě po zavolání vyjet. Z toho mi vychází cca 200 odpracovaných hodin, kdy některé dny máš třeba 10 zakázek, někdy víc a někdy třeba za celý den jen čtyři. Denně se najede cca 150 - 200 km po Praze - parkování, pěší zóny a podobné vychytávky nemáš šanci moc řešit. Je to tak, že třeba dvě hodiny čučíš na fleku, pak přijde zakázka a během ní máš najednou na trase další 2 - 3, každou jinam s doručením cca 2 hodiny od doby, kdy jí dostane dispečer (2 hodiny normal, 1 hodina expres, půl hodiny superexpres). Pak Ti holt nezbývá než občas zaprasit a někam se vnutit, páč když to nedáš v termínu, máš problém. [upravil dne 14/11/2012 23:38 od Medvěd]
  14. Jo, bylo. V době, kdy jsme o tom spolu hovořili jsem se domníval, že by to celé mělo fungovat (kór, když jsme měli dostávat práci přednostně). Teď už je pozdě brečet na rozlitým mlíkem, musím hledat dál.
  15. A odpověď na výše položenou otázku je tu. V srpnu dohodnuté podmínky se v říjnu rapidně změnily, tzn. že platily pouze na měsíc září. V polovině října (zřejmě jako reakci na mnou odmítnuté zavážení balíčkových diet = nechuť dennodenně vstávat před pátou a končit kolem 18 hodiny, na což vedení firmy koncem září v pohodě přistoupilo) jsem se dozvěděl, že fixní fakturace končí a nadále budu placen opět % z vyježděné sumy, od čehož se mi bude odečítat projetá nafta + 8000,- Kč jako nájem auta. Když jsem ale vyjádřil obavu, že za těchto podmínek si na sebe prostě nemůžu vydělat, byl jsem uklidňován, že na vysílačce budeme (řidiči dodávek) dostávat práci přednostně a těch 20 tKč by neměl být problém. Dnes došlo na lámání chleba - prý jsem vyjezdil 26 000 - 9000 nafta - 6000 nájem auta a jsme na 11 000,- Kč. Jak to asi dopadlo?
  16. Medvěd

    Geocaching

    No - umím si představit, že by Pavlíka ozvláštnění výletů \"cashkohledáním\" zaujalo - o tom žádná. Problém ale vidím v tom, že nemám tydlifoun s navi ani \"operačním systémem\") a s jeho koupí s dohledné době ani nepočítám. Autonavigace je pro \"cashky\" nevhodná - takže zbývá jen začít špórovat a až se kačky okotí, pořídit tu navigaci na tužkovky. Není všem dnům konec a já určitě \"cashky\" nezatracuju, jen jsem zatím nějak neměl důvod se o ně hlouběji zajímat.
    • 42
  17. Medvěd

    Geocaching

    Spousta mých známých mi říká, že \"cashky\" jsou další stupeň sběratelského šílenství po mých oblíbených turistických známkách. Zatím mě to nějak nechytlo, ale neříkám, že se to v budoucnosti nestane.
    • 42
  18. Medvěd

    Potkal jsem klubáka...

    Fakt jsem tam tou dobou nebyl. Kdyby ale jo, je docela možný, že bych se taky před Tebe nacpal - ale určitě s blinkrem a možná i s poděkováním probliknutím varovek. Při téhle práci se prostě každá kolona vystát nedá, ale když se člověk \"cpe\" slušně, tak na něj ani jiní netrouběj´. [upravil dne 12/11/2012 21:30 od Medvěd]
  19. Existuje ještě doživotí než do KONCE ŽIVOTA?
    • 40
  20. Medvěd

    Potkal jsem klubáka...

    Kup si nový koukadla:mrk Tou dobou jsem vyzvedával auto po výměně čelního skla ze servisu na Kolbenově ulici - první kšeft jsem jel kolem 9tý z Harfy do Průhonic, na Barranďáku jsem dnes taky byl, ale až kolem 14 hodiny (z Pankráce jsem vyjížděl cca 13,40 směr Zbraslav). Červené Experty máme ve firmě dva, je tedy velká pravděpodobnost, žes tou dobou potkal mého kolegu (ale že bychom si byli podobní, to bych netvrdil ani v nejtěžším opileckém rauši). Expert mnou pilotovaný má RZ 5A9 xxxx, druhý má tuším 8A6 xxxx
  21. Ano - dopadlo to tak, jak píše OKčko. Tedy šuplík bude dílem páně Šaldy, dopravu z Brna už nějak pořeším až se akce bude realizovat (nejspíše na jaře).
    • 39
  22. Ani já ne, ale asi s tím houby uděláme. Naštěstí jde jen o momentální záležitost, zítra nebo za týden tu o boxu snad nikdo mluvit nebude. [upravil dne 11/11/2012 16:31 od Medvěd]
  23. Sice to není vyloženě výletní náplň, ale když už byste s dětmi byli třeba v Národním technickém nebo Zemědělském muzeu, určitě návštěvu Dětského světa na Letné dopobručuju. S Pavlíkem jsme se o této herně dozvěděli díky oslavě narozenin jeho kamarádky ze školky a vyloženě nás to tam nadchlo (prostor je nedávno otevřený a nemají nikde žádnou reklamu, tak nás jeho existence kousek od baráku fakt překvapila). [upravil dne 11/11/2012 08:16 od Medvěd]
  24. Šalda mně taky napadl, ale jak to pak dostat z Brna do Prahy?
    • 39
  25. Vzhledem k dlouhodobému stavu rodinných financí se nám nějak nechce platit DOMESTAVu nekřesťanské peníze za šuplík pod prckovu postel. Ptám se tu tedy, je - li tu nějaký šikovný truhlář, který by uměl vyrobit takový šuplík za zlomek origo ceny? Zatím se jedná o dotaz, vše další dohodneme osobně.
    • 39
×
×
  • Vytvořit...