Tak tím to asi nebude a na lambda sondu to nevypadá...ale nový poznatek hlavně to dělá když auto stojí třeba 2-3 dny tak nikdy po nastartování ten motor neudrží otáčky jak má.
Takže nastartuješ chytne normálně ale v momentu kdy řeknu to jednoduše rafika má spadnout na určitou hodnotu volnoběhu tak otáčky začnou kolísat padat nebo sami se zvedat až k těm dvou tisícům začneš to vytáčet a uklidní se to ale často je tam moc paliva a pak z toho ten černej dým.
Pak po tomto pokračuješ a bud při nízkých otáčkách třeba když přejíždíš retardér motor sám zhasne bez jakéhokoliv cukání apod.když nastartuješ a hned chytne nebo když prudčeji zabrzdíš tak otáčky vyletí nebo spadnou a zase to zhasne ale musí to být po nějaké určité době protože to často dělá na stejných místech a někdy jedeš dál a už to neudělá ale v podstatě to dělá spíše s tím studeným motorem pak už prostě to drží správně a je to OK s tím že občas prostě začnou sami stoupat i se zahřátým motorem ale zase se vrátí kam mají a motor nezhasne je to stejný jako by jsi šlápl na plyn nic se nechvěje ani nekolísá.
A ze začátku to často dělalo že když jsi se chtěl rozjet tak to zhaslo po dotyku plynu což přestalo ale vystřídalo to tohle prve jen opravdu zkrátka ted docela často.
U mé 406 byl podobný problém ale tam prostě motor zhasl kdykoliv a otáčky byli OK byla to špatná tryska tady to bude něco jinýho...