Přejít na obsah

Nick406

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 059
  • Registrace

Vše od uživatele Nick406

  1. Tak od toho momentu co jsem nechal vyměnit tu kapalinu a odvzdušnit brzdy už to nedělá i když to bude týden stát ale problém byl v tom že v momentu kdy bez aktivity posilovače musíš na brzdu vynaložit více síly tak tady jsi mohl sebevic a to auto stejně vůbec nebrzdilo tohle jsem měl na mysli.Takže jednoduše běžně bez motoru auto zastavíš nebo udržíš na místě s tím že na brzdu více tlačíš tady to prostě v tomto případě nešlo.
  2. To rozhodně ano to už mě je známo v podstatě asi od 10 let kdy jsem tak bez motoru popojížděj z kopečka na příjezdové cestě u domu stačilo prostě tlačit na brzdu více a to auto stálo ale tady jsi mohl tlačit sebevíc a stejně to nebrzdilo. Možná je něco špatně jelikož od tý doby co jsem nechal vyměnit kapalinu atd.tak to sice nedělá ale když ted půjdu zatáhnu ruční brzdu a i po té brzdový pedál nebude tvrdý ta do rána nebo po pár hodinách stání na 100% bude a tp bych řekl že ruční brzda nemá s posilovačem co dělat.
  3. To je normální že bez motoru nefunguje posilovač stejně jako posilovač řízení ale jde o to že startuji tak že otočím klíč do druhé polohy mezitím si dám pás a když stojím v kopci sešlápnu brzdu spojku a startuju jenže to auto nebrzdilo jelikož pedál byl tvrdej a nahoře takže tohle zjevně běžný nebude to by pak musel člověk startovat jen s ruční brzdou.Tedka auto po otočení klíče na brzdě stojí a když brzdu sešlápnu nevím 3 za sebou tak to taky nebrzdí ale šlo o to že k tomu došlo samovolně bez šlapání na brzdu s vypnutým motorem.Jako neznám auto který by přu otočeným klíčku v zapalování a jedním sešlápnutím a stáním na brzdě nebrzdilo. Takže když by jsi šel do auta otočil klíč do druhé polohy a šlápl na brzdu tak prostě budeš stát ale mě to jelo dolů protože pedál byl tvrdej stejně jak když na něj budeš šlápneš bez klíče v zapalování.
  4. Nick406

    Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

    Tak se mě stala nedávno taková příhoda ale byl jsem v tom nevinně dojedu na tohle parkoviště který bylo v podstatě stejně plný jako této fotce zaparkuju zleva vedle jak tady stojí ten Fiata Marea po dvou hodinách dojdu vedle mě u chodníku stojí ještě dodávka a parkoviště totálně plný ale já mám za stěračem lístek s textem JAK MAJÍ ti lidi vyjet tak jsem si říkal že byla škoda že jsem neviděl autora jelikož bych měl taky pár otázek
  5. Nick406

    Zapomenuté Peugeoty

    V Brně Ivanovicích na parkovišti u Globusu 306 cabrio už tam stojí asi měsíc.
  6. Nick406

    Rozměry pneu 406

    Na new modelu 2.0 benzin jsou 195/65 R15 v dodatku v TP je možný mít tam i 205/60 R15 já mám na 1.8 185/70 R14 a dle Tp tam můžou být i 195/65 R15.
  7. Když je řeč o těch bočních je pravidlem že tam musí být ten štítek ?? na new je psáno i v serviceboxu a dle samolepky na plastu sedadla že tam jsou ale sedadla nemají krytku s nápisem.
  8. Já ji měnil jak na new tak několikrát na starým a taky jsem nic nemusel párovat a u starýho mě to ani nejde akorát vím že když jsem dal baterku do klíče new modelu tak mě dioda neustále svítila stačilo i mimo auto podržet tlačítko tak zhasla.
  9. Měl jsem podobnej problém že třeba za deště když jsem ráno vyjel auto na první brzdění moc nereagovalo ale stačilo dvakrát sešlápnout a bylo to v normálu ale s tím se mě stávalo že často ráno byl natlakovanej brzdovej pedál a dokud jsem nenastartoval auto nebrzdilo vůbec tak jsem nechal vyměnit brzdovou kapalinu a odvzdušnit brzdy a od té doby je klid.
  10. Nick406

    Chvenie volantu na 130 km/h

    To mě dělalo taky vyměnil jsem ramena+čepy řízení a je klid.
  11. Nick406

    Kolik mate najeto?

    Plus dalších 15 tisíc na předchozích budících....
  12. Nick406

    Antikovo P406 2.1 TD Break (80kw)

    Vím o jednom inzerátu ale je to na Coupe a nevím jestli je to stejný
  13. Nick406

    Peugeot 406 Break 1.8 16V Nick406

    Ach ta karma.... ráno dojdu k autu chybí mě čepička u ventilku a prázdný kolo tak ted nevím jestli to někdo udělal venku nebo to má co dělat ze včerejší geometrii ale zase nevím proč by na seřízení zadní nápravy někdo sundával ventilek na předním kole
  14. Nick406

    Odebrání TP po vážné DN

    Jsem právě slyšel že to je docela složitější že po napojení na diag.to snad hned posílají ven takže stačí nějaká závada která není ani nebrání bezpečnýmu provozu nebo o ní ani nevíš a hned člověka pošlou ven.
  15. Nick406

    Odebrání TP po vážné DN

    Už byl někdo po novým roce na STK ??
  16. Nick406

    Odebrání TP po vážné DN

    Tak to už třeba potom jo ale dle toho článku to znělo jakoby to ten Policajt poznal a pak tě tam poslal...pravdou že na silnici jezdí kdoví jakej vergl ale přijde mě to všechno jako taková buzerace.
  17. Nick406

    Odebrání TP po vážné DN

    Šílený ptákoviny nedávno jsem četl ale přišlo mě to až komický a málo pravděpodobný ale tady bych tomu i snad věřil a to že na STK je dobrý dávat si bacha třeba u kamionu na varné konvice nebo plyšové hračky v kabině mohl by to být důvod k potyčce dále mít zapsáno ve velkým TP všechny úpravy,tlumiče,pružiny atd.
  18. Nick406

    Odebrání TP po vážné DN

    Dneska jsem slyšel v televizi taky jednu novelu zákona která ještě není teda schválená kde vám seberou malej techničák pokud ti bude svítit třeba kontrolka opotřebení brzd nebo další závada a nejvíc mě dostalo za co tě mohou poslat Policajti na STK třeba za vůli v čepech...by mě zajímalo jak to bude probíhat to hodí auto na zvedák ? nebo si možná Policajt udělá zkušební jízdu.
  19. Nick406

    Peugeot 406 Break 1.8 16V Nick406

    Neznáte někdo v Brně nějaký pneuservis nebo servis kde za dobrou cenu udělají geometrii zadní nápravy ? Díky
  20. Nick406

    správný tlak pneu

    Já mám zlehka sjetý na přední nápravě kraje ven na obou kolech mám Barum Polaris 3 i když je to nafouknutý jak má tak to pořád vypadá že je pneu měkká ale ze stejným pneu na jiným autě stejná zkušenost.Posledně když jsem nafukoval kola tak jedno přední přední vypadalo že je snad píchnutý ale bylo min,1.9 a i na těch 2.5 to vypadá jak kdyby ten motor vážil půl tuny.
  21. Nick406

    správný tlak pneu

    Tak špatný informace předek mám dle štítku 2,4 a zadek 2,5 při zatížení 3,2
  22. Nick406

    Peugeot 406 Break 1.8 16V Nick406

    Překvapivě jsem po roce došel na to že kvůli tomu imo.nemusím auto odemykat a zamykat ale stačí zmáčknout tlačítko na klíčí v zapalování a navíc po takové akci se po vypnutí motoru ani imo nespustí dokud ho nezamknu takže konečně nemusím vypadat u pumpy v globusu jako blázen co zamyká auto od kterýho se stejně nehne
  23. Nick406

    správný tlak pneu

    Mám na štítku 2.3 zadek 2.4 ale co se týče jízdních vlastností tak v létě 2.5 jak předek tak zadek jelikož je to optimální a ani to neškodí pneumatice ovšem podle mě je to tak maximální hodnota ale taky to bude asi tím že tam jsou snížený tvrdý pružiny a samo o sobě je to tvrdý jak kopyto.Jinak v zimě mám předek 2.1 zadek 2.1 jezdím sám a mám 65KG takže žádný velký závaží a na sněhu a v zimním období mě to vyhovuje nejvíc. Tohle léto uvidím protože předek jsem dával na 2.5 kvůli tomu že kolem 2-2.3 auto trochu plavalo ale mám nový ramena klouby a čepy a jede to zase úplně jinak navíc jak se tam dají běžný pružiny tak to bude zase o něčem jiným.Takže 2.3 bylo trochu málo a nad 2.5 zase zbytečně moc ale myslím že to bude tím tvrdým podvozkem.....
  24. Nick406

    Potkal jsem klubáka...

    :D nikdy nepochopím proč se nenechám vyvést a musím nahoru šlapat i když vlastně nemusím
  25. Nick406

    Peugeot 406 Break 1.8 16V Nick406

    Akorát kde bych teda ubral jsou pružiny jestli koupit nějaký zánovní ale kvalitnější nebo nový levnější jelikož chci ještě dělat brzdy a rozvody a to pak už je celkem i s tímto ranec.
×
×
  • Vytvořit...