-
Počet příspěvků
2 533 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele vector
-
Do brzdy se ne?uká, na brzdu se normálně planule šlape a pokud to klouže o kousek se uvolní. Přerušované brzdění, ja jako přerušované močení. Prostě k ničemu. Někdy se stane, že jednotka špatně zareaguje. U 306 se mi to stává a jednou u 406. Je potřeba brzdu okamžitě pustit a sešlápnout znovu, nejlépe co nejrychleji, ale jen požadovanou intenzitou. Nevím k čemu to přirovnat. Prostě se nejednou rozdrnčí celé auto a ABS vypíná moc brzo. ABS není v žádném případě prokleté. Je to výborná věc. Jen u některých aut je špatně seřízené, nebo hodně staré konstrukce. Nebo si tam někdo dá jiný gumy a myslí, že je to jedno..
-
.....jen malou placičku. Tak přesně tyhle dva povrchy můžu potvrdit na 1000% Vastní zkušenosti jsou nepříliš pozitvní. Aspoň tedy můžu špekulovat, jak to ABS vypínat , protože na kolejích to ku**vsky nebrzdí právě díky ABS a na písku jakbysmet (pan Svěrák a Hics by mohli vykládat) Na kolejích to chce rychlou reakci, pustit brzu, sjet z kolejí a znovu brzdit. Nebo lépe před brzděním opustit koleje. Šterk je horší, to se opravu někdy chová jak na ledu a skoro na nic sem nepřišel. Jednou přes spojku na chcípnuté motoru a přední kola do smyku, ale jinak prostě nevim
-
Nechtěl sem nejt impertinentní a hned ti cpát nějakou šlapku víš. Jo je to ta ehm. šlapka uplně v pravo, akorát, se na ní nešlape jako na kole, ale drží se jen na zemi.
-
No to musíš šlápnout na tu páčku v pravo. Tu co si na ní pokládáš opatrně tu nohu... tak se dá sešlápnout až na zem.
-
ABS zabrání zablokování kol snížením brzdného tlaku. Existuje ve víc vývojových verzích. Nejnovější nejen, že snímají kola s větší přesností a větší rychlostí, ale ovlivňují brzdný tlak plynule. ABS je u nových aut jen součást brzdového systému, kde jsou ještě další funkce, jako rozdělení brzdné síly podle zatížení vozidla, brzdový asistent atd.. Samozřejmě, pokud má vozidlo stabilizační systém, musí spolupracovat i s ním. No a jak to nakonec funguje. ABS zabrání zastavení kola a tím zajistí jeho trvalé odvalování, tedy i reakce na změnu směru. Auto ale reaguje na brzdu naprosto stejným způsobem až po mez adheze, kdy se začne kolo smýkat a proto by zastavilo. Nejúčinnější brzdění je na mezi adheze, tedy přesně před tím, než se začne kolo smýkat. Protože smykové tření je nižší. Normálně „řidiči“ brzdí tak, že když v klidu zastavují, šlápnou na brzdu úměrně účinku, který chtějí vyvolat. Jenže když se něco děje, tak hamtnou na brzdu jako jantaři a někdy i zavřou oči. Jenže, pokud se člověk naučí řídit a neudělá blbost, brzdí tzv. degresivně a ABS nezasahuje. Tedy auto s a bez ABS má potom stejnou brzdnou dráhu. Jinak v případě, kdy ABS sepne, máme o něco delší dráhu, než při smykovém tření, to ale neplatí pro moderní ABS s proměnným tlakem. Povrchy s kterými má ABS potíže jsou kamínky na silnici, zejména okré koleje a podobně. Kdy ABS sepne prakticky ihned a chová se jako na ledu. Přitom v případě zablokování kol, by se z kamínků mohl vytvořit klín, nebo se můžeš probrzdit na podklad. A těmi kolejemi je to taky veselá věc, protože normálně by se kousla kola, auto by se zavlnilo a postupně opustilo koleje. Jenže takhle jede krásně rovně a vůbec nebrzdí a než si člověk uvědomí proč, tak může bejt na placku. Další efekt ABS Protože je ovlivněn (kromě pravěkých modelů) brzdný tlak každého kola zvláš?, zabrání ABS roztočení vozidla při brzdění na krajnici. Rovněž, pokud brzdíte přes zamrzlou louži, pomůže vám. Také dokáže rychle zareagovat na změnu zatížení a povrchu. Třeba když brzdíte přes nerovnost a auto se odlehčí. Nestane se, že než zkorigujete brzdnou sílu, dostanete smyk. Stejně tak v zatáčce nezablokujete zadní kola při odlehčení. EU má jasno a šroty bez ABS vyráběla akorát škodovka u nás amyslím, že měla výjimku, jinak už dlouhá léta platí povinnost nové auto=ABS Tohle je samozřejmě dost zjednodušený výklad, ale snad mě za to nikdo neukamenuje
-
Proč si prosimtě nepřehodíš to relátko z jiného HDička ? Kolik se jich válí po vracích a máš to za minutu hotový.
-
Nepříde ti trochu hloupý se tak chovat a vyptávat ? Víš co stojí olej a filtr ? Těsnění ? Palici dolu a celéto udělat a přitom to moc neoj... ?? Každej normální člověk má alespoň trocuh představu ne ? A když ji nemá, tak se alespoň podívá kolik stojej díly, nebo nad tim troch uzauvažuje, než prohání lidi aby tohle a támhle to a pak je ještě chytrej jak větnamskej budík. Vážně některý lidi nechápu.. příkladně tebe. Další věc je, že se tu rozvody probírali slutečně milionkrát a neškodí si nejdřív trochu zahledat. Hlavně zase nevykřikuj, že od toho je forum, aby sme si poradili a jak si máme pomáhat. Všechno má své meze , i družstevní lány a poslední dobou je to tu plné takových výkřiků. Pokud to myslíš vážně, obra? se na něj přímo, dohodni si cenu a ternín. Pokud ne, není co řešit a ty ceny se tě netýkaj, ber je jako orientační a nerej. Sorry lidi, že sem se tak rozvášnil, ale za chvilku z toho bude zeď nářků
-
jo, jenze spotrebu to ma stejnou jako normalni auta, pac to stejne tahne 1.5l benzinak tusim. Takze vlastne nechapu v cem je teda to gro pridaneho elektromotoru ? Radeji bych byl pro auto, co bude pres noc stat v garazi v zasuvce, a rano me to odveze do prace trebas i 50km a zpet. Ale uváděná kombinovaná spotřeba je 4,1 a to s proklamovanou dynamikou 100kW auta asi těžko jinde dosáhneš. I čistě naftová 80kW má kombinovanou myslím 6,5 . Navíc právě při rozjezdech ne křižovatkách by to nemělo čoudit, což je celkem důležitá věc. Hezké to je, ale jak už tu bylo řečeno, dokud to nebude výhodné i ekonomicky, tak se to nerozšíří a když se to nerozšíří bude to drahé, náročné na servis a celkově na...
-
No podle druhu brzd je snímač ABS buď ne prstenci na poloose, nebo na tělese brzdy. Musel by si Přehodit tu část, kde jsou ty \"žbrblinkový nesmysle\", upevnit tam snímač, 4kabely od každé brzdy. Jednotku ABS.. dodělat správně zapojení přes pojistky. Takže výměna brzd, nejlépe komplet z ABS verze. Kabelů jak ... Jednotku. Přípojit nejen elektriku, ale i trubičky. Předpokládám, že by si všechno blbě scháněl, protože to bude atypickej rozměr. Kam to tam v tom autě dáš. No anakonec, až budeš všechno mít... tak to stejně nejde zlegalisovat i když v tvém případě Jenže možná bude potřeba i jinej hlavní brzdovej válec a tak. Dovedeš si představit třeba měsíc bez auta, než so to pořeší ? škoda no
-
Tome, vím že tě závada štve. Ale mě zase štve ta tvoje kampaň. Jestli jsi si pročetlt toto fórum (ne ostatní kam usilovně přispíváš), tak bys zjistil, že holt tento motor je citlivější na KVALITU nafty. Peugeot přece nemůže za to, že se prodávají humusy a někerý hovada na tom vydělávají. ROpa dostal podobný dopis a myslím, že je to úplně jasný. Že v -20 nejezdil jen Peugeot 1,4hdi je divný. Těch aut stálo víc. Prostě se smiř s tím, že v zimě dáš do nafty aditivum. Vyzkoušel jsem to a v pohodě jezdím. A jestli si myslíš, že s pežotama jsou problémy, tak určitě nee víc jak s jinýma značkama. A kvůli tomu zakládat web http://www.lipnonet.cz/rekreace/nekupujte_peugeot.php3 je asi přehnaný. Toto fórum je tady od toho, aby se tady řešili problémy, abychom si poradili, pomohli a ne o hanění jedné značky. Věřím, že se nenecháš otrávit pár závadama a hlavně nedej na názory pár ukřičenců, že to a to mu nejde nebo nefunguje jak má. JE TO MENŚINA. Takže věřím, že se ti podaří problémy vyřešit a že nebudeš psát - nekupujte peugeoty. Hodně štěstí a silný nervy. Tohle se mi nezdá. Jednotka zaznamená pokles tlaku paliva a v jakém okruhu k němu došlo. Filtr se dá poměrně dobře rozebrat a prověřit jak se na tom. Věřim i tomu, že zamrzne za jízdy a to tím, že se ochladí proudem studeného vzduchu. Je ale možné i to, že se vyjede nafta z některé části filtru a pak se to zastaví. Každopádně by se mělo nechat zjistit čím, že to přesně je. Pokud nemáte jako třeba já přesné informace o tom jak je u benzinky, kde berete kvalitní nafta, berte alespoň na stejném místě, a někde, kde je relativně velká výtoč. Pro zkoušku bych NEPOUŽÍVAL žádná aditiva. Zvláš? ne, pokud nevyjedete nádrž třeba za týden.
-
206 1.4HDi - vada vstrikovace po 20.000 ??
vector odpověděl/a v tématu od Jarda 206SW v sekci Servis
Mrkni na těsnost O kroužku na konci parohů a zkus od jinud přehodit váhu vzduchu. -
Jo kdyby někdo chtěl 195/50 R15 PIRELLI 5000 DRAGO, tak je nechám levně. Dá se na nich ještě normálně jezdit, ale ne po PRAZE Koupim si 55 tohle se nedá.
-
Seš máčo počkej, až ti ta prdel uletí. Aby si pak měl co splácet.
-
dej si bacha při tom čerpání jiných stránek, abys neporušil autorský práva...některý lidi jsou na to háklivý nehlede na to, ze na mnoha pisi kraviny a marketing bullsh*t... Už mě znáš co ? http://306.frikulin.com/navody/ridicijednotka.htm
-
No po tom všem co sem tu slyšel mi vstávaj vlasy na hlavě a kdo mě zná ví, že je to dost nepravděpodobný. Takže NOS do auta je zajímavá věc, ALE. 1.. nedává se kyslík, protože by se a) zničil motor a to přes upálení ventilů po propálení pístu atd.. b) kyslík je ve styku s mastnotou silně výbušný. Foukněte si ho do sání, jestli chcete, ale někde hodně daleko odemě. Tyhle nápady sem měl, když sem si hrál na písku se sklápěčkou a tahal holky za copy. 2... používá se injektor a jeho velikost záleží na obsahu motoru a MAX otáčkách. 3... Váha vzduchu snímá jen teplotu a průtok vzduchu, nedokáže změřit bohatost kyslíku, takže pohádky typu \"půstim to tam a jednotka přidá palivo, jsou jak od Boženy Němcové\" 4... Skutečně klesá teplota nasávaného vzduchu a to dost radikálně, ale většinou, když je citlivá váha vzduchu, vstřikuje se raději za ní. Vzduch při nižší telotě lépe prohořívá a vejde se ho do válců víc, proto jednotka potřebuje údaj o teplotě, aby přestavila vstřikovací mapu. 5... tento systém umožňuje krátkodobě (cca několik vteřin) zvýšit výkon motoru. No a tady se =udaje značně rozcházejí a záleží na konstrukci motoru, na tom jestli má , nebo nemá turbodmychadlo a na řadě dalších věcí. Někdo tvrdí, že až o 60 procent. Zvyšuje se jak tepelné, tak mechanické namáhání motoru nad mez, kterou výrobce kdy předpokládal a vzhledem ke specifické reakci nasávané směsi, je nutné tento systém využívat způsobem, který popíšu dál. 1... Vstřikuje se zásadně při zátěži motoru, nejlépe JEN v režimu plný plyn. 2....V jednotce je vstřikovací mapa, která říká kolik má jít paliva v tomto režimu. 3...Další možnost je mechanická vazba a přepínač, nebo jednúčelový powerBOX. 4... používá se jen po určitou dobu 5.... Vypočítá se MAX množství, paliva, které může projít vstřikem, nebo karburací a nesmí se překročit množství dodaného \"NOS\", aby nebyla příliš chudá směs. 5.... Proč vás to sakra zajímá ? Pokud sem na něco zapoměl, nebo se pletu, dejte mi vědět, rád si poslechnu, jak to je.
-
No tak to máš blbé. Normálně to přeloží stránku, na které zrovna seš. Mi né:bojim:bojim No tedy Vectore, teď jsi zůstal dost dlužen své pověsti! Tenhle překladač, a? ve verzi pro IE nebo FF, je jen zkušební na hodinu a pak se platí 6 stovek za rok! Neříkej, že nevíš o nějakém překladači zadara, to bych ti tedy fakt nevěřil No nevim a hned ti řeknu proč. Čas od času se zjeví online překladač zadara, ale za chvilku ho někdo blokne. Důvodem je SLOVNÍK. Tedy knihovna s deseti tisíci slovy, která se musí někde vzít. No a protože se bere většinou z komerčních slovníků, což je v rozporu s licencí a tak trochu na přezdržku, tak jak na to někdo příde, tak nazdar. Další problém je samotný překládací motor, který musí být v ideální případě schopen něčeho lepšího, než doslovného překladu. Takže existuje slovník zdarma, který vzniká jako Open project. To je ta dobrá zpráva. Ale nemá překladač natož online, což je ta blbá zpráva. http://pponec.net/peki/ Ale projekt pokračuje, tak nezoufej. Radit ti, a? si stáhneš nějakou black C .. kvalitního programu snad nemá smysl ne ? Co má pověst ? Lepší ?
-
No tak blbosti si pamatuju, ale jinak sem v řiti
-
www.britanik.cz Stránka je to pěkná,ale nějak mi to nefrčí, kliknu na britanik v nástrojích a nic ale jinak :papa No tak to máš blbé. Normálně to přeloží stránku, na které zrovna seš.
-
Jenže na Fobiích dávaj kdejakej šunt co po půl roce u novýho auta vypadne na chodník. U Pegy vydrří prvovýroba hodně a pak už se to jen sype...
-
Super obchod Maji tam pneu 195/65 R15 za 600Kc - tak do toho jdu No maji, ale platba kartou, nebo předem převodem a úroveň překladu a popis na těch stránkách i ceny jsou nějaké divné... Takže kdo už od nich něco koupil ??? Zajímá mě zkušenost.
-
LEMFÖRDER Vydržel rok TRW má bejt prvovýrobní kvalita
-
No tak 0,5cm oleje už je fakt dost. Něco tam může nasmrkat odvětránim, ale tohle je hodně. Předchozí majitel možná ví, ptoč tam nedával papír. Tak doufej, že ho to nehází ven hodně. Ono stačí, když otevřeš olej a koukneš jedtli ho to nehází ven a nedejchá to hodně do oleje. Taková popraskaná palice, nebo ztvrdlý vodítka na ventilech to je lábuž. Tak ti držim palec , aby to bylo jen tim, že ten filtr v životě neviděl servis.
-
Jo dost dobrý http://videa.rajsmichu.cz/5/kolb_llka_proti_pontiaku.wmv ale tohle je větší fičák http://videa.rajsmichu.cz/3/prvni_vlna_tsunami.wmv