tak to máš pravdu, ale Litr od TOYOTY je jeden z nejmodernějších malých motorů, má spoustu krásných fičurek a a hlavně lehoučké auto, jako je C1 a po městě. Na dálnici je to stejné utrpení, jako každý malý obsah, rozjedeš přes 100, vyletí otáčky a swpotřeba, ale tohle je prostě uato do města. Jak převodovkou, tak velikostí, rejdem, rozhledem.. a nakonec i spotřebou. Za naprosto super cenu je s automatem a klimou, zkusil, sem hledal lepší auto do města za podobné peníze a nic.
2O6 1,1 je krok vedle, stejně jako mnoho jiných modelů, jak od PSA, tak jinde. U nás kolují fámy, že cokoli nad 1,4 hrozně chlastá. přitom, záleží hodně na hmotnosti auta a stylu jízdy. Dá se říct, že je to za normálních podmínek dokonce přesně naopak. Ideální motor z třeba starších 306 je spíš 1,6, než 1,4 a pokud člověk jezdí normálně, dokonce se mu vyplatí 1,8 16V.
K dobru se těm motorům dá přičíst i to, že díky podobné panice jsou tahle auta levná.