Ty mě asi neznáš viď ? To nevadí, co doporučuje výrobcekonkrétně pro tenhle motor sem nečel, ale kdybych do něj vybíral olej, tak je to první, na co se podívám. Z tohohle pohledu jsou automobilky, které mají i své vlastní normy, pro kvalitu oleje, ale tuším, že tenhle motor do nich tedy nespadá.
Důležitější, než jestli je na něm česká, nebo jiná nálapka je, z jakého je základového oleje (z jakého zdroje.) samozřejmě, se dá i kvalitní základ domrvit, ale v dnešní době ne tak, aby kvůli němu motor zakukal po dvou stech, zvláš?, když ho někdo mění pro jistotu po deseti.
Taky třaba tahle 1,4 není na tolik namáhaný a moderní motor, aby se kvůli oleji kousnul v dohledné době.
Jinak oleje obecně, konkrétně, čereně, zeleně, modře, i duhově s hvězdičkama jsou tu často diskutované téma a není důvod si nejdřív trochu nezahledat.
MOGUL byl vždycky totální sr*cka a zkoušet na svém motoru, jestli se to náhodou nevyrábí v licenci, nebo na tom není jen jiná nálepa tedy rozhodně nebudu. Ani dělat pokusy, jestli mi teda vydrží 500, nebo jen 350tkm. Na to mám svoje auto dost rád.