-
Počet příspěvků
2 533 -
Registrace
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele vector
-
no vidíš to a pro pojištěný je cena 500,- Jo a v autoskle stála výměna ofiko 10 000,- takže jednou za dvacet let by se to pojiš?ovně ještě vyplatilo. Takhle sem spokojenej já.
-
14 sraz P-C v Mor. krasu amatérsko-speleologická prohlídka Punkevní jeskyně.
vector odpověděl/a v tématu od Autoškolič Dodo v sekci 14. sraz - Ochoz u Brna
Nepropásl jsi to . Tento dotaz jsem vznesl, abycvh měl přehled, kolik lidiček chce jít. Už tam je zamluvených dostatek míst i pro nějaké ty lidičky navíc. Vítej u speleologů. To sem asi přišel s křížkem po funuse co ? Bych se taky mrknul, ale takovejch vláken v diskusi a ztratil sem se -
proč zadarmo? nikdo přeci nic zadarmo nechtěl, klidně prostě by mohla být cena i za hodinovou taxu a kontrola v rámci jedné hodiny, to že si dali cenu 99kč je jejich boj, pokud je to málo proč si nedají víc (letos už na to asi přišli když zdražili) osobně bych klidně i ty 300,- za tu prohlídku dal o tom to není. nebo snad zjištění závad musí někomu dávat nárok na opravu za prašule? Ne to nemusí, ale kvůli tomu se to dělá, že ano... 300 už je řekněme skoro cena za kterou by to mohli udělat. Ale co ti brání zajet do servisu, kam budeš normálně jezdit a tam ti to za 300 taky myslim prohlídnou a ještě to můžou za přijatelný ceny rovnou opravit...
-
Jo jakoubek má v podstatě pravdu. Samotné sklo i tonované není tak drahé, ale musí se měnit guma, jinak je to práce k ničemu. Lepidlo je drahé a ještě se lepí zrcátko. Celej večer to schne a práce není taky zrovna levná. Výsledek je ten, že z vrakáče se sklo nevyplatí. Rozhodně tedy ne čelní. NA 306 lepené se deš?ákem kolem 8 včetně DPH i s prací nové.
-
Lepší fotku. čísel je tam jak nastláno záleží na typu radia.
-
Je tu na tebe moc písmenek viď. Nemůžu za to, že to neni jednodušší. Ale on ti to brejda.paul vysvětlí ve dvou větách a náhle tě osvítí pochopení a už budeš vědět všechno. Jak je to s těma olejema ti bude jasný okamžitě.
-
Stručněji nejde shrnout vlastnosti olejů, tak ,aby tak bylo pokud možno všechno co je důležité. Stročněji a bez vysvětlení jde někomu říct, co má nalejt do konkrétního motoru, když budu vědět, co tam lil a co tam má vejt podle výrobce. Tady jde spíš o to, aby to někdo pochopil a věděl, co nakonec ty \"blbosti\" na tom oleji znamenaj. Pro tebe a třeba i Oni... když něco nechápu, neznamená, to , že je to moc složitý. Nebo, že to jde vysvětlit stručněji. Naopak, tohle bylo dost stručné, proto sem to doplnil odkazy, aby si to nastudoval, kdo má zájem. Až budeš jasně a srozumitelně formulovat svůj názor, tak se taky podívej o čem se mluví. VŮBEC mi nešlo o to říct mu nějaký konkrétní olej. Je tu pak milion dotazů, jakej olej do toho a jakej do toho. Dokud budou líný číst a chápat značení, budou se blbě ptát na každý auto zvláš?. Zase jeden chytrej jak rádio. Běž a v páír odstavcích nám tu popiš, jak se oleje značí, proč nic neznamená označení vole syntetika.. na čem záleží kvalita oleje a podle čeho si vybrat správně. Co a proč znamená třeba 5W-40 a jestli je to tak důležitý, že je to jediná věc co je na oleji napsaná.. To neni jako shrnout čínskou kuchyni pod pojem PEStrá.
-
No největší problém je převodovka na přední nápravě a vzadu lemy. Do města bych tam nedával nic většího, než 15\"
-
No to bude chtít číslo z toho spodního čárového kódu na radiu. Nebo ho vyblejsknout. Ale ne všechny jdou takhle. Chce to vidět.
-
No to je smutnej příběh. Philips se musí rozebrat a vyčíst EEPROMka.
-
A co má za motor ? Snad ne tu uchlastanou 1,6 co nejede? 1,6 16V /77kW No v tom sem jezdil. Skoro nová. Hroznej motor. Už takhle chlastá jako prokopnutej a nejede skoro vůbec. Já bych na to raději nesahal. I kdyby tak minimálne 6000, bude chlastat ještě víc a pomůžeš ti tak o 5-6, ale ne kW, ale Koní. Normální nesmysl. Kromě šílenců , co si do toho poříděj TurboKit za 170tisíc se s tím nedá dělat NIC.
-
No asi bylo. To je pavda, ale co. kočka jako kočka. atohle je taková šupa, že se na to podívám i několikrát.
-
ale jo, já chápu co chceš říci, ale ta akce by se měla jmenovat \"jarní prohlídka pro stálé zákazníky\" a je vše ok. a než do HB bych stejně raději obětoval naftu a jel raději do humpolce nebo kolína... no to právě není jen pro stálé zákazníky, ale taky se to nejmenuje \"Vyčuránkové zadarmo vám řeknem co si máte kde schrastit\". Tak asi něco mezi tím. Bohužel jsou servisy, kde standardně berou lidi na hůl a když se přiživí na takovéhle akci, tak to může být maso.
-
Silentblok motoru... tak tak, silenblok motoru, dělalo mi to taky, stačí utáhnout a je to:D Kterej to dělá?? No někdy je přetrženej a musí se changnout.
-
Tak sem přemýšlel o tom, že zjistit kód ke Clarionu nemůže být až tak těžké. Hledal sem, zkoušel a hm.. neni. Takže kdyby to někdo potřeboval, měl bych to umět. Pozdě pravda, ale přece. [upravil dne 5.4.06 vector]
-
A co jako , maji poslat svoje zákazníky, který jezděj jenom k nim do háje, nebo co by sis představoval?? Přijede chytrák, co to che nejlépe zadarmo, hodinu mu budou skákat kolem auta a pak řekne děkuju, nechám si to spravit jinde ? Jste vůbec normální ? Ještě si tam stoupněte s hrnkem na polívku a řvěte, že pro vás nikdo nic zadarmo neudělá, že je to hrozný. Znáte někoho, kdo pracuje pro vaše modrý voči? Fajn, sice mám voči všelijaký , ale zejtra sem tam s celou rodinou. [upravil dne 4.4.06 vector] no pokud je to akce typu \"PRO TY CO NEJEZDI PRAVIDELNE\" tak pak bych to opravdu čekal . . . seru jim na to že se jim nechce makat narváno stálejma zákazníkama opravdu neměli, to byla jen výmluva a byl jsi někdy v HB u peugeota? je to dost bída, lidi hrozný, přístup strašnej a chovají se k autům jak prasata, (není to jen moje skušenost) a pak tu máme solidní malej soukromej servis (něco jako vašenda) kam člověk rád přijede pokecá nechá si dobře opravit a rád za to i zaplatí (navíc méně) tak proč bych teda měl k tomu peugeotovi jezdit ? [upravil dne 4/4/06 mk405] Je to reklamní akce, jako každá jiná. účelem je přitáhnout lidi co si pak u nich nechaj něco opravit za \"normální\" peníze z jejich dílů. Bohužel ne každý to vidí, jak sme si tu měli možnost ověřit. No a dál... nemůžeme se divit, že nás vyhoděj, když z nás nekoukaj peníze, případně může vypadat, že nic nedělaj a je to výmluva, ale na tu hodinu mohl být klidně objednaný jiný zákazník a jen čekají, než přijede. To , že je volná dílna a nikdo nic... nemusí znamenat, že mají volno. Chápu, že Pezgeot vyhlásí akci, dá reklamní kampaň a partneři a servisy se připojí... dostanou se na seznam míst, kde se to dělá a GO. Jenže co bychom chtěli. Tady lidi pláčou, jako by čekali na zázrak. Cena je letos stanovená tak, aby tam nejezdila každá socka, nezacpali jim dílny a pak netáhli na Autokelly a do garáží. Pro někoho je možná setkání s realitou tvrdé, ale co tu čtu jsou hrozný pindy víš.
-
Strhující závěr
-
Tahle kočka taky hezky skáče, ale dopad je horší http://www.ochevidec.tv/vid/1139689365.wmv
-
A co jako , maji poslat svoje zákazníky, který jezděj jenom k nim do háje, nebo co by sis představoval?? Přijede chytrák, co to che nejlépe zadarmo, hodinu mu budou skákat kolem auta a pak řekne děkuju, nechám si to spravit jinde ? Jste vůbec normální ? Ještě si tam stoupněte s hrnkem na polívku a řvěte, že pro vás nikdo nic zadarmo neudělá, že je to hrozný. Znáte někoho, kdo pracuje pro vaše modrý voči? Fajn, sice mám voči všelijaký , ale zejtra sem tam s celou rodinou. [upravil dne 4.4.06 vector]
-
A co má za motor ? Snad ne tu uchlastanou 1,6 co nejede?
-
Silentblok motoru...
-
Ty seš hroznej, člověk, než něco sesmolim, už tu seš předemnou Tak já myslim, že pokud má motor \"zvyklej\" na 5W-40, nežere mu to olej, a někdo ho tam lil div ne od začátku, tak i kdyby výrobce předepisoval 10W-40, nevracel bych se k němu. Stejně, jako, jestli používal kvalitnější oleje, zůstal bych v podobných kolejích. Zvláš? u starších aut, bych si zjistil, co tam kdo převážně lil a jaké to má vlastnosti. Pak nastudoval , co má tan motor dle výrobce za požadavky a pak se teprve rozhodoval. tam bude nejvetsi problem v nastudovani co ma ten motor za pozadavky... to se totiz nepise ani v servisni prirucce, vsude se omezuji pouze na konstatovani predepsaneho typu ... ono nejde jen o mazani, olej mimo jine treba chladi pisty zespod atd... ale bohuzel nemam cas to studovat dost na to, abych tomu opravdu rozumel No třeba Mi pokud vím, má chlazené písty rozstřikem oleje... ale jak říkáš ty , to už je motor a já mám kamna... levá ruka .. pamatuj si to
-
Ty seš hroznej, člověk, než něco sesmolim, už tu seš předemnou Tak já myslim, že pokud má motor \"zvyklej\" na 5W-40, nežere mu to olej, a někdo ho tam lil div ne od začátku, tak i kdyby výrobce předepisoval 10W-40, nevracel bych se k němu. Stejně, jako, jestli používal kvalitnější oleje, zůstal bych v podobných kolejích. Zvláš? u starších aut, bych si zjistil, co tam kdo převážně lil a jaké to má vlastnosti. Pak nastudoval , co má tan motor dle výrobce za požadavky a pak se teprve rozhodoval.
-
Promiň, ale takhle jednoduchý to opravdu není. V dnešní době se označení minerální, syntetický a polysyntetický, používá jen k marketingovým účelům. V oleji označeném jako Syntetický najdeš i minerální složky. Doba, kdy se nedalo takové složky mísit je dávno pryč, (ne pak doléváním v motoru ) navíc přišla technologie „zušlech?ování“ minerálních olejů a ty jsou pak také označovány za syntetické. PAO jsou tedy syntetické uhlovodíky, ale vlastně syntetizované minerální oleje. Takže když na ně někdo napíše syntetický olej, je to trochu blbost, ale děje se to běžně. Nevíš, jestli je to Esterový plně syntetický olej, nebo je to PAO, nebo smíchanina, jaký je v tom který podíl, jestli jsou použité detergentní přísady a jaké…. Vlastně takové označení téměř nic neříká, i olej na kterém bude napsáno Minerální může být kvalitní. Doba, kdy, když na oleji bylo 5W-40, tak to byla voe syntetika, protože minerál končil na 10W-40 je také dávno... Takže viskozní třída nás zajímá a to nejen z důvodu toho, aby to jako šlo lepší v zimě natočit Značí se podle SAE, první číslo je zimní třída a druhé letní. Tohle označení tedy rozhodně není jediné, co na oleji najdeme a co nás zajímá, ale potřebujeme ho taky. Zvláš? u starších aut neplatí, že si tam tedy dáme „lepší“ olej, aby sme mu udělali dobře. Takový olej si pak představujeme tak, že třeba místo toho 10W-40 co tam byl dáme 0W-50 a to je jako lepčí voe. Pak se hrozně divíme, že motor začne žrát olej, ten se zapeče kde může a vono to vůbec nefunguje, jak jsme si představovali. Buďme rádi, že naše motory mohou šlapat na více rozsahové oleje a nemusíme je měnit podle počasí. Kvalitu Oleje pak především zjistíme podle toho, jaké splňuje normy. Norem je samozřejmě víc. Nejdůležitější jsou pro nás . Americká API (no pro nás…spíš pro ejmeričany) a Evropská ACEA. Dál existují armádní normy a normy výrobců. Armádní nás zajímat moc nebudou, ale výrobce nás zajímá. Někteří, WV, Porsche i naše PSA, mají u některých motorů interní normu, kterou musí olej splňovat třeba VW 505.00 , že v tomto případě v podstatě odpovídá ACEA B3, nemusí být rozhodně pravidlem. Tedy pokud máte u motoru uvedenou normu výrobce, zjistěte, jestli odpovídá přesně některému hodnocení třeba ACEA, protože v takovém případě pak nebude na většině olejů přímo popsána jako norma značky. Pokud neodpovídá ničemu z ACEA, (které se samozřejmě stále rozšiřuje, aby pokrylo požadavky nových motorů), je nutné hledat přímo odpovídající normu. Taky tady ale neplatí, že čím víc, tím lépe, protože olej, který splňuje „vyšší normu “ a vyšší nároky na něj, nemusí automaticky vyhovovat i starším motorům, které mají normy „nižší“, prostě proto, že jsou jiné. Z těchhle důvodů nejde nalít do starého motoru \"syntetický olej\" se zdůvodněním, že těch pár korun mě nezabije a je to zbytečné šetření. http://www.tribology-abc.com/sub13.htm http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=uzitecne_zakl_oleje http://www.csmarketing.cz/znalost_normyautomotive.asp http://www.gsxr.wz.cz/olej.htm http://www.carwash.cz/news_5.htm [upravil dne 1.4.06 vector]
-
Ba? ba?. 2002 nebyl problém jenom Prahy a 97 si spousta lidí nebude tolik pamatovat. Stejně, jako pacientovi nebudou připomínat první infarkt, ale ten poslední... Kdyby alespoň v té bedně ukazovali Lvíčky